Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,052,133.70 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
kolajen nedir nerelerde bulunur

Kolajen Nedir Nerelerde Bulunur

Doğada yalnızca insanlar ve hayvanların başta deri, kıkırdak, bağ dokuları ve kemiklerinde bulunan kolajen, vücudumuzda kritik birçok göreve sahiptir.

Kolajen takviyesi almamız çok önemli çünkü vücudumuzun temel yapı taşı olan proteinlerin çoğu kolajen kaynaklıdır. Her ne kadar vücudumuz kolajeni kendi içinde üretebilse de otuzlu yaşlardan itibaren vücuttaki kolajen üretimi her yıl düzenli şekilde azalmaya başlar. Bunun sonucunda eklem ve kıkırdak yapıda dejenerasyon kaynaklı ağrılar, ciltte kırışıklık ve çizgiler oluşur. Zamanın üzerimizdeki bu tatsız etkilerini asgari seviyeye indirebilmek için kolajen içeren yiyecekler ve kolajen takviyeleri imdadımıza yetişir.

Doğal Kolajen Kaynaklarını Keşfedin

Antik çağlardan beri beslenme alışkanlıklarımızın bir parçası olan kemik suyu içeren yemekler modern toplumun diyetinde kendine fazla yer bulamıyor. Bu nedenle kolajen yönünden zengin besinlere erişemiyoruz ve vücudumuzun kolajen ihtiyacına yeterince yanıt veremiyoruz.

Sebze ve meyveler içeriğindeki vitaminler sayesinde kolajen sentezini desteklese de tek başlarına kolajen içermezler. Bitkisel ürünler kolajen içermediğinden kolajeni yalnızca hayvansal kaynaklardan alabiliriz.

Kolajen takviyesi almaya karar verdikten sonra karşımıza diğer soru çıkar. Doğru kolajen takviyesini bulabilmek için kolajen nedir nerelerde bulunur sorusun cevabının verilmesi yeterli değildir. Hangi kolajenin sizin için faydalı olduğu da önemlidir. Yazının başında da belirttiğimiz gibi kolajeni besinlerden almak istiyorsak kemikli etler ve bunların uzun süre pişirilerek elde edilen suyu şahane kolajen kaynağıdır. Eğer bu yemekleri hazırlayacak zamanınız yoksa veya tadını beğenmiyorsanız üzülmeyin. Kolajeni takviye olarak hazır toz formda alabilirsiniz. Oldukça pratik olan kolajen takviyeleri, tatsız ve kokusuz olmaları sayesinde herkes tarafından rahatça kullanılabiliyor.

Marine Collagen

Sığır veya balık kaynaklı kolajen takviyeleri en sık tercih edilen ürünlerdir. Sığır kaynaklı kolajen ürünleri hammaddesi yaygın olduğu için daha ekonomiktir. Balık kaynaklı kolajen takviyeleri ise aynı sebepten ötürü hammaddesinin az olduğundan ve toplanmasındaki zorluklardan dolayı her zaman daha pahalıdır. Hidrolize formdaki bu kolajen peptidler eşit şekilde kolajenden gelen faydaları vücudumuza sağlar. Alerji ve hassasiyetlerinizi göz önünde bulundurarak hangi kaynaklı kolajen takviyesi alacağınıza karar verebilirsiniz.

  • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA ÖDEME & HAVALE

Kapıda Kredi Kartı & Nakit veya Havale & EFT yöntemleriyle sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.