Şimdi Eczanelerde

Sıkça Sorulan Sorular
Kolajen Nedir?

Kolajen, vücudumuzda en çok bulunan proteindir. Cilt, eklemler, bağ doku ve kemiklerde bolca bulunur. Her protein gibi amino asitlerden meydana gelir.

Kolajen nasıl üretilir?

Supra Protein ’deki kolajen peptidler, doğal ortamında özgürce ve sağlıklı beslenen hayvanların derilerinde yer alan kolajenin kontrollü bir şekilde hidrolize edilmesiyle elde edilir.

Hangi tip kolajen tüketmeliyiz?

Vücudumuzda birçok kolajen tipi bulunsa da %80-90 oranında TİP 1, TİP 2 ve TİP 3 kolajenden oluşur. Besin yoluyla aldığınız tüm kolajen peptid tipleri, kolajen ihtiyacınız olan tüm bölgelerde kullanılabilir özelliğe sahiptir.

Kolajenin tadı ve kokusu nasıldır?

Supra Protein ürünlerinde kullandığımız kolajen neredeyse nötr bir tada sahip ve kokusuzdur. Tadını ve kokusunu değiştirmeyeceği için istenilen içecek ve yemeğe güvenle eklenebilir.

Kolajen tüketimi veganlar için uygun mudur?

Kolajen hayvansal kaynaklı bir protein olduğundan vegan beslenmeye uygun değildir.

Balık Kolajeni mi Sığır Kolajeni mi tercih etmeliyim, farkı nedir?

Temel fark birisinin balık, diğerinin sığır kaynaklı olmasıdır. Hidrolize formda olması koşuluyla iki kolajen peptidleri benzer şekilde fayda sağlayabilir.

Seçiminizi yaparken alerji ve hassasiyetlerinizi de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Supra Protein'in kullandığı kolajenin kaynağı nedir? Helal Sertifikası mevcut mudur?

Ürünlerimizdeki sığır kolajeninin kaynağı Arjantin ve/veya Brezilya’dır. Balık kolajeni ise Güney Kore kaynaklıdır. Helal sertifikasına sahiptir. Ürünlerimizdeki kolajen doğal ortamında özgürce ve sağlıklı beslenen  büyükbaş hayvanların veya balıkların derilerinde yer alan kolajenin, kontrollü bir şekilde hidrolize edilmesiyle elde edilir. 

 

 

Supra Protein ürünlerini ne kadar süre kullanmalıyım?

Ürünlerimizin 8- 12 haftalık kürler şeklinde kullanılmanısını, alınan sonuca göre sene içerisinde bu kürün 2- 3 kez tekrarlanmasını öneriliyoruz. Bir uzmana danışarak kendinize ve sağlık durumunuza özel kür belirlemenizi tavsiye ederiz.

 

Supra Protein ürünlerini kullanmayı bıraktığımda etkisi geçer mi?

Kolajenin düzenli olarak önerilen kürler halinde kullanılması önerilir. Kişiden kişiye göre değişkenlik göstermekle beraber kolajen kullanımı bırakıldıktan sonra kullanımından sağlanan faydalar zamanla azalabilir.

Supra Protein ürünlerinde şeker veya yapay tatlandırıcılar bulunuyor mu?

Supra Protein ürünlerinin hiçbirinde ilave şeker veya yapay tatlandırıcı bulunmaz. 

Supra Protein ürünlerinin kilo üzerindeki etkisi nedir?

Supra Protein ürünlerinin 1 günlük porsiyonu protein kaynaklı olarak 37 kaloridir. Ortalama olarak bir yetişkinin günlük kalori alımı 2000 kalori olarak hesaplandığında bu oran günlük kalori ihtiyacının yalnızca %2’sini karşılar.

Günlük kaç gram kolajen almalıyım?

Kolajen takviyeleri günlük dozda 1-10 gram arası kolajen içerecek şekilde hazırlanır. Üründe belirtilen doz önerilere uymanız tavsiye edilir.

Kolajeni nasıl tüketmeliyim? Aç veya tok kullanabilir miyim?

Kolajen takviyeleri aç veya tok karına, günün herhangi bir saatinde tüketilebilir. Detaylı bilgi için ürün sayfalarındaki kullanım önerilerine göz atınız.

Ürünlerinizi nereden satın alabilirim?

İhtiyacınız olan kolajen takviyelerini web sitemiz, anlaşmalı eczaneler veya güzellik merkezleri üzerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Supra Protein'in ürünleri güvenli midir? Nerede üretiliyor?

Birinci sınıf hammaddelerin kullanıldığı ürünlerimiz GMP ve ISO sertifikalı tesislerde Türk Gıda Kodeksi Takviye Edici Gıdalar Tebliği’ne uygun şekilde üretiliyor.

Yurt dışına gönderim yapıyor musunuz?

Web sitemiz üzerinden yalnızca Türkiye içerisindeki müşterilerimizin siparişlerini kabul ediyoruz.

Web siteniz üzerinden sipariş vereceğim. Ürünler ne zaman teslim edilir?

Web sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünler siparişinizin onaylanması akabinde en geç 2 iş günü sonunda anlaşmalı olduğumuz kargo firmasına iletilir ve 1-3 gün içerisinde adresinize teslimi sağlanır.

İade ve değişimleri kabul ediyor musunuz?

Kaydol Kazan!

İndirimler, tavsiyeler ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun..

Ticari elektronik ileti izni kapsamında tarafıma tanıtım ve kampanyalara ilişkin e-posta gönderilmesine izin veriyorum.

"Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşam için önemlidir. "Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık ya da ilaç kullanılması durumunda doktorunuza danışınız. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.

Supra Protein Resmi Satış Sitesi - Supra Protein © 2023

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?