Sıkça Sorulan Sorular

bilgi edin

Ana sayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular2019-04-08T17:41:33+03:00

Kolajen Hakkında

Kolajen, vücudumuzda en çok bulunan proteindir; vücudumuzun yapı taşıdır. Cildimize, eklem, bağ doku ve kemiklerimize esneklik ve sağlamlık kazandırır. Doku ve organların canlı ve esnek kalmasını sağlar. Devamı

Beslenme yoluyla alınan kolajen peptidler vücudun ihtiyaç duyduğu doğal kolajen ve hyaluronik asit üretimini destekleyerek, zamanla bozulan kolajen yapısını onarmayı; cilt dokusunu, saçları, eklem, kemik ve kasları yenilemeyi hedefler. Devamı

Supra Protein ’deki kolajen peptidler, doğal ortamında özgürce ve sağlıklı beslenen (pasture-raised) büyükbaş hayvanların derilerinde yer alan kolajenin kontrollü bir şekilde hidrolize edilmesiyle elde edilir.

Vücudumuzda birçok kolajen tipi bulunsa da %80-90 oranında TİP 1, TİP 2 ve TİP 3 kolajenden oluşur.

Besin yoluyla aldığınız tüm kolajen peptid tipleri cildinize, eklemlerinize, kemik ve kıkırdaklarınıza, saç, tırnak ve tendonlara kısacası kolajen ihtiyacınız olan tüm bölgelere fayda sağlar. Devamı

Kolajen neredeyse nötr bir tada sahip kokusuz bir proteindir. Tadını ve kokusunu değiştirmeyeceği için istenilen içecek ve yemeğe güvenle eklenebilir.

Kolajen hayvansal kaynaklı bir protein olduğundan vegan beslenmeye uygun değildir.

Temel fark birisinin balık, diğerinin sığır kaynaklı olmasıdır. Hidrolize formda olması koşuluyla iki kolajen peptid türü arasında sağlık faydaları açısından bir fark bulunmuyor. Her ikisi de benzer faydaları sağlar. Seçiminizi yaparken alerji ve hassasiyetlerinizi göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Ürünler

Ürünlerin içeriğinde yer alan kolajenin kaynağı Arjantin ve/veya Brezilya’dır. Helal sertifikasına sahiptir. Doğal ortamında özgürce ve sağlıklı beslenen (pasture-raised) büyükbaş hayvanların derilerinde yer alan kolajenin, kontrollü bir şekilde hidrolize edilmesiyle elde edilir.

Supra Protein ürünlerinin sıvı formda değil de toz formda üretilmesinin sebebi; içerisinde yer alan kolajen maddesinin, bütün proteinler gibi orijinalinin toz formda olmasıdır.

Tablet, kapsül, hap formdaki ürünlerdeki kolajen miktarı ve biyoyararlanımı düşük olduğu için tercih edilmemiştir. Eğer Supra Protein ürünleri toz değil de tablet formda olsaydı, aynı miktardaki kolajen için günlük en az 15 tablet/kapsül tüketmeniz gerekirdi.

Ürünlerin toz şeklinde olmasının temel amacı ise ürüne koruyucu, asitlik düzenleyici, kıvam artırıcı vb. maddeler eklemeden doğal olarak üretilmek istenmesinden kaynaklanır. Yüksek biyoyararlanım ve taşıma kolaylığı da toz formun tercih edilme sebeplerinden biridir.

Collagen Beauty Formula’nın içeriğinde kolajene ek olarak C vitamini, E vitamini, B3 ve B6 vitaminleri, Metilsülfonilmetan, Hyaluronik Asit, Biotin ve Koenzim Q10 bulunur.

Yapılan klinik araştırmalar günlük 5-10 gr arası kolajen tüketiminin kişiye göre değişmekle birlikte 4- 8 hafta içinde cilt hidrasyonunu, esnekliğini ve sıkılığını artırdığını göstermiştir. Hedefiniz cilt sağlığı ve güzellik ise, ürünleri ara vermeden 8- 12 hafta kullanmak, alınan sonuca göre sene içerisinde bu kürü 3- 4 kez tekrarlamanız tavsiye edilir.

Eklem, kemik, kıkırdak sağlığı ve sporcu beslenmesi için ise kolajen tüketimi istenilen sonuç alınıncaya kadar yıl boyunca ara vermeden yapılabilir.

Kolajenin etkisinin görülebilmesi için düzenli olarak önerilen kürler halinde kullanılmalıdır. Kişiden kişiye göre değişkenlik göstermekle beraber kolajen kullanımı bırakıldıktan sonra kullanımından sağlanan faydalar zamanla azalır.

Supra Protein ürünlerinin hiçbirinde koruyucu maddeler, alerjik reaksiyonlara yol açabilecek, gluten, süt ve süt bileşenleri yer almaz. Ayrıca ilave şeker, renklendirici, yapay tatlandırıcı içermez. Domuz ürünleri, hormonlar, GDO’lu maddeler ve alkol kullanılmadan hazırlanır.

Supra Protein ürünlerinin 1 günlük porsiyonu protein kaynaklı olarak 37 kaloridir. Ortalama olarak bir yetişkinin günlük kalori alımı 2000 kalori olarak hesaplandığında bu oran günlük kalori ihtiyacının yalnızca %2’sini karşılar.

Kolajen maddesi, bir protein çeşidi olup, besleyici ve tok tutucu etkiye sahiptir. Bu nedenle tokluk hissi yaratarak zayıflamaya yardımcı olabilir.

En iyi sonuç için günde 1 saşe / ölçek (10gr) ürün tüketimi tavsiye edilir.

Günde 1 saşe veya 1 ölçek (10gr), günün herhangi bir saatinde, aç ya da tok karına, 1 bardak su içerisine, sevilen bir içeceğin içerisine ya da yenecek yemeğe karıştırarak güvenle tüketilir.

İhtiyacınız olan kolajen takviyelerini web sitemiz üzerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Birinci sınıf hammaddelerin kullanıldığı ürünlerimiz GMP ve ISO sertifikalı tesislerde Türk Gıda Kodeksi Takviye Edici Gıdalar Tebliği’ne uygun şekilde üretiliyor.

İade, Değişim, Teslim Süresi

Web sitemiz üzerinden yalnızca Türkiye içerisindeki müşterilerimizin siparişlerini kabul ediyoruz.

Web sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünler siparişinizin onaylanması akabinde en geç 2 iş günü sonunda anlaşmalı olduğumuz kargo firmasına iletilir ve 1-3 gün içerisinde adresinize teslimi sağlanır.