Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,052,133.70 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
kolajen içeren kremler

Kolajen İçeren Kremler

Ciltte meydana gelen kırışıklıklar, sarkma, nem kaybının temel nedeni vücudumuzdaki kolajen üretiminin azalmasıdır. Peki bu sorunlarla baş etmek mümkün mü? Cildimizde azalan kolajeni nasıl yerine koyabiliriz, yaşlanmayı geciktirebilir miyiz? Bu yazımızda kolajen seviyesinin nasıl artırılabileceğini, genç bir cildin sırrını sizlerle paylaşacağız.

Kolajen Sentezini Anlamak

 Kolajen, vücudumuzda üretilen/sentezlenen özel bir proteindir. Bu üretim doğduğumuz günden itibaren sürekli tekrarlanır. Yirmili yaşların sonundan itibaren vücudun kolajen üretimi yavaşlamaya başlıyor. Artık kolajen üretiminden daha fazla kolajen yıkımı meydana gelmeye başlıyor. Aradaki denge yıkım lehine değişiyor. Peki bu süreç nasıl gerçekleşiyor ve neden oluyor, durdurulabilir mi?

Henüz bilim yaşlanmayı durduracak kadar ilerlemedi ama etkilerini minimize edecek doğal yöntemler her geçen gün artıyor. Yapılan bilimsel araştırmalar, vücudumuzda kolajen üretiminden sorumlu hücrelerin eski günlerindeki gibi daha çok kolajen üretmelerini sağlayacak buluşlara imza atıyor. Bunların son yıllarda en popüleri kuşkusuz kolajen takviyeleridir. Kolajen peptidler, vücudumuzda azalan kolajen miktarının artırılması için bilimsel olarak ispatlanmış etki mekanizmasıyla öne çıkıyor.

Kolajen Peptidler ile Cildinizi Yenileyin

Yapılan bilimsel araştırmalar, ağız yoluyla vücuda alınan kolajen peptidlerin, vücudun doğal kolajen metabolizmasını harekete geçirerek daha fazla kolajen üretilmesini desteklediğini gösteriyor.

Burada, kolajenin beslenme yoluyla alındığını dikkatinizi çekmek isteriz. Kremler içinde bulunan bileşenler ne yazık ki cildin derin katmanlarına ulaşıp nüfuz edemiyorlar, bu nedenle etkileri oldukça sınırlıdır. Eğer kolajenden maksimum verim almak istiyorsanız, kolajen içeren kremler yerine kolajeni beslenme yoluyla vücudunuza almanızı tavsiye ederiz.

Cilt bakımı içerden başlar

Canlı, genç ve sıkı bir cilt ancak temelinde sağlam bir yapı varsa mümkündür. Cildin elastikiyetini ve gençliğini korumak için öncelikle mevcut kolajen ve elastin liflerini korumanız, yenilerinin de üretimini artırmak gerekir.

Beef Collagen (280 Gram)

Kolajen ve elastin içeren krem markaları ve maskeler içerisindeki kolajen, elastin ve diğer etken maddeler büyük molekül ağırlıkları nedeniyle cildin derin katmanlarına ulaşamadığından çok yetersiz kalırlar. Cildin derin katmanlarına yalnızca besin yoluyla alınan yiyecek ve takviyeler yoluyla katkı sağlanabilir.

Kolajen üzerine yapılan bilimsel araştırmalar besin yoluyla alınan kolajen takviyelerinin kan dolaşımına katılarak cildin kolajen ihtiyacı olan derin katmanlarına ulaştığını defalarca kanıtlamıştır. Kolajen peptidlerin sindirim aşamasından sonra kolajen üretiminden sorumlu fibroblast hücreleri üzerinde uyarıcı etki oluşturarak daha fazla kolajen üretimi yapılmasını sağlıyor. Daha fazla kolajen de daha sıkı ve genç bir cilt görünümü oluşturarak sizi hedefinize ulaştırıyor.

Kolajen Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kolajen desteği almaya karar verdiyseniz yaptığınız araştırmada birçok farklı form ve tipte kolajen takviyeleriyle karşılaşacaksınız. Peki hangisi sizin için doğru kolajen?

Kolajen, orijinal toz formunda veya sıvı içecekler içerisinde bulunabilir. Alacağınız üründeki kolajenin tipinden ziyade mutlaka hidrolize edilmiş peptid formda olduğundan, ilave şeker ve koruyucu maddeler içerip içermediğinden emin olmanızı tavsiye ederiz.

Yapılan bilimsel araştırmalara göre optimum sonucu almak ve vücudunuzdaki kolajen açığını kapatmak için günde 10.000 mg kolajen içeren ürünlere yönelmenizde fayda var. Düşük miktarda kolajen içeren ürünler sizi istediğiniz hedeflere geç ulaştırabilir.

Tüm bu kriterleri ve daha fazlasını karşılayan kolajen takviyelerine web sitemiz üzerinden ulaşabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Kolajen hakkında detaylı bilgi ve sorularınız için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.  • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA ÖDEME & HAVALE

Kapıda Kredi Kartı & Nakit veya Havale & EFT yöntemleriyle sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.