Hesap Ayarlarınız

Sn. aşağıdan hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 231,771.12 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim

Kolajen Hapı Satın Al Diyenler Haklı Mı?

Eğer cildinizde kırışıklılar başladıysa, saç ve tırnaklarınız güçsüz, eklem ve kemiklerinizde de sorunlar baş gösteriyorsa vücudunuzdaki kolajen miktarı azalmış demektir. Modern hayatın koşturmacası içinde eskisi kadar kolajen yönünden zengin besinler sofralarımızdan uzaklaşalı çok oldu. Yüzyıllardır atalarımız kemikli etlerle yapılan tencere yemekleriyle, kelle paça çorbası gibi kolajen yönünden zengin besinlerle sağlıklı yaşlanmanın sırrını keşfetmişti. Mutfağımızda bu besinlere yer verecek kadar vakit ve sabrınız olmayabilir veya damak tadınıza uymayabilir. Peki bu durumda kolajensiz mi kalacaksınız, çözüm yok mu? İşte burada kolajen takviyeleri imdadımıza yetişiyor. Bu yazımızda kolajeni kısaca tanıttıktan sonra en iyi kolajen takviyesinin nasıl yapılacağını, satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağız.

Kolajeni keşfet

Kolajen özel bir proteindir, öyle ki vücudumuzda bulunan en yaygın protein olarak her yerde karşımıza çıkar. Cildimizin %75’i, eklem, kemik ve kıkırdakların çok büyük bir bölümü kolajenden oluşur. Çok farklı doku ve organlarımızda bolca bulunan kolajen, yirmili yaşların sonundan itibaren vücudumuzda daha az üretilmeye başlanır, yaşlılığın ilk izleri ortaya çıkmaya başlar.

Yapılan bilimsel araştırmalar besin yoluyla alınan kolajen takviyelerinin vücudun doğal kolajen üretimini destekleyerek kırışıklıklar, nem kaybı, eklem ve kemik rahatsızlıklarına karşı savaştığını gösteriyor.

Bitkilerde bulunmayan, doğada sadece insan ve hayvanlarda bulunan kolajen, takviye amaçlı üretilmek istendiğinde hayvanların (sığır ,tavuk, balık) kolajen yönünden zengin dokularından elde edilir.

Beef Collagen 280 gr

Hangi kolajen?

 Kolajen almaya karar verdiğinizde karşınıza birçok farklı tip ve formda ürün çıkacak. Sizin için doğru kolajen takviyesinin hangisi olduğuna karar vermeniz için aşağıdaki kriterlere uygunluğunu gözetmenizi tavsiye ederiz:

  • Biyoyararlanım: Vücudunuzun kolajenden yararlanabilmesi için kolajenin mutlaka hidrolize edilmiş peptid formda olması gerekiyor, aksi takdirde sindirilemez, faydasını görmeniz çok zor olur. Toz ve sıvı ürünler içinde bulunan kolajen takviyelerini tercih edebilirsiniz. Kapsül, hap şeklindeki ürünlerde çok düşük miktarda kolajen bulunur ve sindirim aşamasında oldukça kayba uğrar, biyoyararlanımı da düşüktür. Bu kapsül ve tabletlerin yapımında sağlığınıza zararlı olabilecek maddeler de olabileceğini aklınızdan çıkarmayın deriz. Kolajen hapı satın al diyenlerin tavsiyelerini gözden geçirmenizi öneririz.
  • Kaynak: Bugüne kadar 26 tip kolajen keşfedilmiştir. Alacağınız kolajen takviyesinin hangi kaynak (balık, sığır, tavuk) ve tip olacağından ziyade hidrolize edilmiş olması önemlidir. Tüm kolajen peptid tipleri kolajen ihtiyacınız olan bölgelere fayda sağlar. Vücudunuz akıllı ve yeteneklidir; aldığınız kolajen parçacıklarını kolajen ihtiyacı olan bölgelere göre dönüştürerek kullanır.
  • Doz: Yapılan bilimsel araştırmalar en etkili dozun günde 10 gr (10.000 mg) kolajen takviyesi olduğunu gösteriyor, düşük miktarda kolajen içeren ürünler sizi istediğiniz sonuçlara ulaştırmayabilir.  
  • Sağlık: Ürünlerin içinde kolajen dışında koruyucu madde, ilave şeker, emülgatör vb. bulunup bulunmadığını kontrol edin.

Tüm bu kriterleri ve daha fazlasını karşılayan kolajen takviyelerine web sitemiz üzerinden ulaşabilir, Türkiye’nin her yerine ücretsiz kargo seçeneğiyle sipariş edebilirsiniz. Kolajen hakkında daha fazla bilgi almak için bize müşteri destek hattımızdan veya web sitemizdeki canlı destek bölümünden de ulaşabilirsiniz.

Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.