Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 798,885.98 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
güvenilir ve hesaplı kolajen nereden alınır

Güvenilir ve Hesaplı Kolajen Nereden Alınır

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan kolajen takviyelerine ulaşmak artık her zamankinden daha kolay ve hesaplı. Tabi bunun için biraz araştırma yapmanız ve kaliteli ürünleri ekonomik şekilde temin edebilmeniz gerekiyor.

Kolajenden fayda sağlayabilmek için sürekli ve uzun süre kullanmanız gerektiğini de göz önünde bulundurunca, bütçenizi sarsmayacak kaliteli ürünleri keşfetmeniz yararınıza olacaktır. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Hem kaliteli hem de hesaplı kolajen takviyeleri var mı, nasıl anlaşılır? Kolajen alırken nelere dikkat etmeniz gerekir? Bu yazımızda tüm bu sorulara cevap vereceğiz.

Kolajen alırken dikkat edilmesi gerekenler

Kolajen takviyelerini markaların web siteleri üzerinden hızlıca temin edebileceğiniz gibi eczaneler, güzellik ve estetik merkezleri, seçkin marketler, alışveriş siteleri ve spor salonları aracılığıyla da temin edebilirsiniz. Peki hangi formdaki kolajen sizin için en uygun çözümü sunar, nereden temin edilir?

Toz veya sıvı kolajen nereden alınır sorusundan önce kendinize şu soruyu sorun: en az 2-3 ay boyunca her gün tüketeceğim bir ürün nasıl olmalı? Bu sorunun cevabı önemli çünkü bir süre sonra sıkılıp bırakır veya aksatırsanız ihtiyacınız olan faydaları göremeyebilirsiniz. Supra Protein kolajen ürünlerinin toz formda sunulmasının temel nedenlerinden biri işte bu kullanım kolaylığı nedeniyledir. Bu şekilde kolajeni her gün farklı bir içeceğe veya yemeğinize kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Bir gün smoothie içerisinde kolajeni alırken, ertesi gün kahve veya çayınıza ekleyebilir, çorbanıza, yoğurt veya sevdiğiniz bir yiyeceğe katabilirsiniz.

Kolajeni alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus satın alacağınız üründeki kolajen miktarıdır. Yapılan araştırmalar kolajenin faydalarının görülebilmesi için optimum miktarın günde 10.000 mg olduğu noktasında birleşiyor. Bu nedenle düşük oranda kolajen içeren ürünler size istediğiniz faydaları veremeyebilir.

Satın alacağınız üründe kolajene ek olarak sunulan vitamin ve başka değerli bileşenler olabileceği gibi, hiç istemeyeceğiniz koruyucu madde, şeker, yapay tatlandırıcı vb. de içerebilir. O nedenle ürünlerin içerik bilgilerine mutlaka göz atmanız sizin lehinize olacaktır.

İyi kolajenin püf noktaları

 Kolajen satın almadan önce dikkat etmeniz gereken birçok özellik bulunuyor. Her kolajen eşit değerde değildir, benzer faydaları sağlamaz. Seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken ilk kriter kolajenin hidrolize edilmiş peptid formda olmasıdır. Aksi takdirde kolajen sindirilemez ve faydasını göremezsiniz.

Diğer önemli kriter ise ürün içerisinde bulunan kolajen miktarıdır. Yapılan bilimsel araştırmalar günlük alınması gereken optimum miktarın 10.000 mg (10gr) olduğunu gösteriyor. Düşük miktarda kolajen içeren ürünler sizi istediğiniz sonuca çok geç ulaştırabilir.

Hap mı, sıvı mı toz kolajen mi?

Kolajen, her protein gibi toz formda üretilir. Takviye olarak orijinal toz formunun yanı sıra, sıvı ürünler içerisine veya kapsül tablet içerisine de ekleyerek ürünler üretilebilir.

Seçiminizi yaparken toz veya sıvı ürünlere öncelik vermenizi tavsiye ederiz. Bu ürünlerin emilimi; biyoyararlanımı üst düzeydedir. Tablet ve kapsüller hem sindirim aşamasında çok kayba uğradıklarından, hem de çok düşük miktarlarda kolajen içerdiklerinden tavsiye çok fazla etmediğimiz formdur.

Balık, tavuk, sığır kolajeni farkı

Hidrolize edilmiş tüm kolajen tipleri kolajen ihtiyacınız olan tüm bölgelere fayda sağlar. Vücudumuz akıllı bir makinedir, aldığınız kolajen parçacıklarını ihtiyacı olan bölgelerde dönüştürerek kullanır. Satın alma kararını verirken alerji ve hassasiyetlerinize göre değerlendirme yapabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız kriterlere ek olarak şunlara da dikkat etmeniz önemli: İçerisinde koruyucu, yapay tatlandırıcı, renklendirici vb. maddeler bulunmayan; takviye edici gıda onay numarası belirtilmiş, sertifikalı ürünler doğru bir seçim olacaktır.

Kaliteli kolajen takviyesinde olması gereken özellikler

Kolajen alma kararı vermeden önce aşağıdaki şartlara uygunluğunu kontrol etmeniz tavsiye edilir:

  • Kolajeni orijinal toz formunda veya sıvı ürünler içerisinde bulabilirsiniz. Sıvı veya toz formda ürünler fayda bakımından eşit değerdedir. Önemli olan kolajenin hidrolize edilmiş peptid formda olmasıdır. Bu sayede kolajenin vücudumuz tarafından emilimi sağlanabilir ve faydalarını görebiliriz.
  • Bazı ürünler sadece kolajen içerirken (ör. Supra Protein Beef Collagen Peptides) bazı ürünler ise kolajene ek olarak çok değerli vitamin ve mikro besinler de içerebilir. (ör. Supra Protein Collagen Beauty Formula) Bu nedenle karşılaştırma yaparken içeriklerini de göz önünde bulundurun ve ihtiyacınız olan ürünü tercih edin.
  • Kolajenin sağlık ve güzellik için maksimum faydalanmak istiyorsanız üründeki kolajenin kalitesi kadar miktarı da önemlidir. Bilimsel araştırmalarla da desteklendiği üzere günlük 10.000mg kolajen içeren ürünler çok daha etkili ve hızlı şekilde hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.
  • Kolajen tatsız ve kokusuz bir protein olduğu için bazı markalar ürünlerine yapay tatlandırıcı, şeker gibi maddeler de ekleyebiliyor. Sıvı ürünlerde ise ürünün raf ömrünü uzatmak için koruyucu maddeler kullanılabiliyor. Bu nedenle ürünü sipariş etmeden önce içerik bilgisini mutlaka sorgulayın.

Kolajen takviyesi bütçenizi sarsmasın

Kolajen alırken dikkat edilmesi gereken temel kriterleri belirttik. Peki bu kriterlere uyan ürünler nasıl keşfedilir, kaliteli ve hesaplı kolajen nereden alınır? Kolajen takviyelerine üretici veya dağıtımcı firmaların resmî web sitelerinden en kestirme ve ekonomik şekilde ulaşabilirsiniz. Kolajene bazı seçkin eczane ve marketlerden, güzellik merkezleri ve sporcu gıdaları satan mağazalardan da ulaşmanız mümkün. Araştırmanız sonucunda fiyat/içerik değeri önde olan markanın ürününü tercih edebilirsiniz. Aslında bu kadar uğraşmanıza da gerek olmayabilir. Tüm bu kriterleri sağlayan birinci sınıf kolajen takviyelerini Supra Protein web sitesi üzerinden en ekonomik ve hızlı şekilde temin edebilirsiniz.Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.