Şimdi Eczanelerde

Blog » Bilgi
kolajen takviyesi hap olarak mı toz formda mı alınmalı

Kolajen takviyesi hap olarak mı toz formda mı alınmalı

Kişiden kişiye ve kullanım amacına göre değişse de Kolajen takviyesi hap olarak mı toz formda mı alınmalı sorusuna şöyle kısa yanıt verebiliriz: hangi form sizin için kullanım kolaylığı sağlıyor ve daha sürdürülebilir ise onu tercih etmeniz tavsiye edilir; çünkü kolajen düzenli kullanıldığında etkili olan bir takviyedir. Kolajen hapı pratik kullanım özelliğiyle öne çıkarken; toz kolajen ise her serviste daha yüksek kolajen miktarı ile ayrışıyor.

 

Yazı içerisinde kolajen ile ilgili merak ettiğiniz birçok soruya cevap bulacaksınız. 

 

Ayrıca Supra Protein Multi Collagen Complex ürününde geçerli %15 indirim kodu da gizli!

 

Hazırsanız başlıyoruz…

 

Kolajen hapı nedir?

Kolajen hapı veya diğer adıyla tablet kolajen, toz kolajen kullanılarak üretilen bir kolajen takviyesi formudur. Kullanım kolaylığı ve pratiklik sağlar. Toz kolajeni içmekte zorlananların öncelikli tercihlerindendir. Balık, sığır, tavuk vb. birçok kolajen kaynağından birçok tipte üretilebilir. 

Kolajen hapı takviyeleri genelde bir aylık kullanım şeklindeki ambalajlarda sunulur. Doğru tekniklerle üretildiklerinde biyoyararlanımları yeterlidir; vücut tarafından emilebilirler.[4] Kapsül içerisinde de sunulabilen bu kolajen takviyeleri, doğaları gereği daha az kolajen içerirler çünkü bir tabletin alabileceği kolajen miktarı genelde max. 1.000 mg düzeyinde olmaktadır. Fazlası çok büyük olacağı için yutulmasında güçlük çıkabilir.

Multi Collagen Complex

Sürpriz İndirim Kodu: Supra Protein Multi Collagen Complex ürününde geçerli %15 indirim kodu: BLOGHAP15

 

Kolajen tozu nedir?

Kolajen tozu, kolajenin en saf ve orijinal formudur. Balık, sığır veya tavuk kaynaklı üretilebilir. Beyaza yakın renkte, suda çözünebilir, neredeyse tatsız ve kokusuz bir yapıdadır. Aromasız olarak sunulabildiği gibi, çeşitli aromalar ve vitaminlerle kombinlenip de üretilebilir.

En iyi kolajen takviyesi için tavsiyeler

Kolajen miktarı sizin için önemliyse toz ve sıvı kolajen takviyelerine yönelmeniz; kullanım kolaylığı daha önemli ise tablet forma başlamanız sizin için uygun olabilir. Örnek olarak Supra Protein Beef Collagen her serviste 10.000 mg toz kolajen içerirken; tablet formundaki Supra Protein Multi Collagen Complex ise her serviste 1.800 mg kolajen içerir. Multi Collagen her ne kadar daha az kolajen içerse de balık, sığır, tavuk ve yumurta kabuğu zarı kolajen peptidlerini bir arada içerdiği için dört farklı kolajen kaynağının sinerjik etkisiyle öne çıkar.

Kolajen hapı seçiminizde size yardımcı olmak için kolajen hapı ve toz kolajen karşılaştırmasını aşağıda özetliyoruz:

Kolajen tozu takviyeleri genelde servis başına daha fazla kolajen içerir; bu açıdan kolajen hapı ve tabletine göre üstündürler. Kolajen hapı veya tabletinden yeterli verim alamayan kişiler daha fazla kolajen içeren toz ürünlere yönelebilmektedir.

Kolajen hapı kullanımı yutma güçlüğü çekmeyen kişiler için daha pratiktir. Toz kolajeni su ile karıştırıp tüketmek kimilerine tadını beğenmediklerinden, kimilerine ise zor geldiğinden tercih edilmeyebiliyor.

 Toz kolajen takviyeleri içerdikleri kolajen miktarı ve ambalaj maliyetleri nedeniyle daha pahalı olabilmektedir.

 Tablet ve hap gibi seçeneklerde kolajen miktarı az olduğu için günlük kullanılan tablet sayısı artırılarak toz kolajendeki kolajen miktarı elde edilebilir. 

Tablet, kapsül ve hap kolajen takviyeleri doğru teknikle üretildiklerinde toz ve sıvı kolajen takviyelerindeki kadar yüksek biyoyararlanım sunabilir. 

Kolajen takviyesi satın alma kararını verirken üründe kolajen miktarına ve kalitesine göz atmanız tavsiye edilir. Önerimiz Supra Protein ürünlerimizde bulunduğu gibi doğal ortamında beslenmiş hayvanlardan edilen patentli kolajen hammaddeleri kullanılan ürünlerin tüketimi şeklindedir. Bunun dışında satın alacağınız üründe bulunan diğer bileşenlere, şeker ilavesi, yapay renklendirici gibi maddelerin bulunup bulunmamasına da göz atmanızda fayda var. 

Daha ayrıntılı bilgi için web sitemizde canlı destek üzerinden yazabilir veya 0216 740 0162 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.


Referanslar:

[1] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34807414/

[2] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12437452/

[3] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29394086/

[4] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25826015/

  • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır; sağlık tavsiyesi yerine geçmez. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.


Kaydol Kazan!

İndirimler, tavsiyeler ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun..

Ticari elektronik ileti izni kapsamında tarafıma tanıtım ve kampanyalara ilişkin e-posta gönderilmesine izin veriyorum.

"Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşam için önemlidir. "Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık ya da ilaç kullanılması durumunda doktorunuza danışınız. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.

Supra Protein Resmi Satış Sitesi - Supra Protein © 2023

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?