Hesap Ayarlarınız

Sn. aşağıdan hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 231,771.12 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim

Kollajen Tozu

Kendine has bir amino asit profiline sahip olan kollajen/kolajen, her protein takviyesi gibi toz formda üretilir. Her ne kadar en ekonomik ve pratik yöntem kolajeni orijinal toz formunda satın almak olsa da her kolajenin eşit değerde olmadığını belirtmek gerekir. Doğru kolajen desteğinin seçimi dikkatli bir araştırma sürecini gerektirir.

Geniş bir uygulama alanına sahip kolajenin faydalarının görülebilmesi için hidrolize edilmiş kolajen takviyelerini tercih etmeniz gerekiyor. Normalde çok yüksek molekül ağırlığına sahip olan kolajen, vücudumuz tarafından sindirilemez ve atılır. Dolayısıyla bu formdaki kolajenden fayda sağlayamayız. Özel bir hidroliz yöntemiyle kolajenin molekül ağırlığı düşürülerek üretilen kolajen peptidler ise tamamına yakını vücudumuz tarafından kullanılabilecek seviyededir. Bu tipteki kolajen takviyeleri ihtiyacınız olan ürünlerdir.

Toz mu, sıvı mı tablet mi?

Kolajenin adeta sihirli etkilerini muhtemelen birçok yerde okumuş duymuşsunuzdur. Peki hangi kolajen formu sizin için en uygunudur? Sıvı, toz, tablet, kapsül şeklindeki kolajen takviyelerinin farkı nedir? Kollajen tozu neden en yaygın kolajen takviyesidir?

Yazının başında da belirttiğimiz gibi kolajen her protein gibi toz formda üretilir, orijinali toz formdur. İstenirse daha sonra sıvı ürünlere eklenebilir, kapsül ve tablet içerisinde sunulabilir.

Biyoyararlanım yani kolajenin rahatça ve hızlı bir şekilde vücudumuz tarafından emilip faydalarını gösterebilmesi için toz ve sıvı ürünlerdeki kolajen eşit değerdedir. Tablet, kapsül içerisinde sunulan kolajenin emilimi ise çok daha zordur. Ayrıca almanız gereken günlük kolajen miktarı için bu haplardan günde onlarca adet tüketmeniz gerekebilir. Bu da ne ekonomik ne de pratik bir yöntemdir. Bu kapsül ve hapların yapımında kullanılan katkı maddeleri ise ayrı bir sorun olabilir.

Hangi tip kolajen: balık mı sığır mı tavuk mu?

Hidrolize edilmiş tüm kolajen tipleri cildinize, saç, tırnak, eklem ve kemiklerinize fayda sağlar. Hangi tip kolajen tüketirseniz tüketin, vücudunuz sırasıyla en çok ihtiyaç duyduğu kolajen üretimini yapacaktır, besin yoluyla aldığın kolajen peptidlerin tipi bu aşamada önemli değildir.

Neden Supra Protein?

Supra Protein ürünlerinde kullanılan kolajen peptidler, geniş mera alanlarına sahip Arjantin ve Brezilya’da, doğal ortamında özgür bir şekilde, sağlıklı beslenen, hormonsuz büyükbaş hayvanlardan elde edilir. Helal sertifikalı, sağlıklı ve bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış kolajen peptidler, en uygun fiyatlarla doğrudan üretici firmadan alınabildiği için en pratik ve ekonomik çözümdür. Siz de kolajen mucizesine tanık olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken web sitemiz üzerinden sipariş oluşturmak!

Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.