Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,052,133.70 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
kolajen nereden elde edilir?

Kolajen Nereden Elde Edilir?

Kolajen takviyesi almaya karar verdiyseniz kolajenin nasıl üretildiğini, kaynağının ne olduğunu da merak etmeniz gayet doğal. Kolajen doğada yalnızca insan ve hayvanlarda bulunan bir protein türüdür. Maalesef kolajen içeren herhangi bir bitkisel kaynak bulunmuyor; kolajeni yalnızca hayvansal kaynaklardan alabilirsiniz.

Özel bir amino asit profiline sahip olan kolajen proteini takviye amacıyla üretilmek istendiğinde doğal olarak yalnızca hayvansal kaynaklardan elde edilir. Yaygın olarak sığır, balık ve tavuk yan ürünlerinden (bağ doku, kıkırdak, deri vb.) elde edilen kolajen, çeşitli formlarda ve spesifik değerlerde üretilebilen bir proteindir. Kolajenin sağlık amaçlı faydalarının görülebilmesi için kullanacağız kolajen formu ile, farklı gıda-medikal uygulamalarında kullanılan kolajenin formları farklıdır. Bu nedenle doğru kolajen takviyesini seçmeniz önem taşır.

Kolajen, sağlık ve güzellik

Kolajen normalde suda çözünmeyen, yüksek molekül ağırlığına sahip bir proteindir. Bu formdaki kolajen daha çok gıda özellikle et endüstrisinde fonksiyonel özellikleri sebebiyle tercih edilir, vücudumuz tarafından sindirilemediği için sağlık yönünden faydası bulunmaz.

Jelatin ise kolajenin kısmi hidrolizi ile elde edilen bir proteindir. Aynı şekilde jelatin, yumuşak şekerler veya tatlılarda jelleştirme özelliği nedeniyle sıkça tercih edilir. Yüksek molekül ağırlığı nedeniyle sindirimi çok zor olduğundan takviye olarak tercih edilen bir kolajen formu değildir.

Kolajenin cildimize, saç, tırnak, eklem ve kemiklerimize faydasının olabilmesi için vücudumuz tarafından sindirilebilir seviyede olması gerekir. Bu amaçla jelatin üretildikten sonra enzimatik hidroliz yöntemiyle kolajenin molekül ağırlığı 2000-5000 Dalton ağırlığına yani vücudumuz tarafından kolaylıkla sindirilebilir seviyeye indirilir. Kolajen peptid/hidrolizat olarak da adlandırılan bu kolajen formu ihtiyacınız olan kolajen takviyesidir.

Marine Collagen

En iyi kolajen nereden elde edilir?

Tüm kolajen tipleri (hidrolize edilmişse) cildinize, saç, tırnak, eklem ve kemiklerinize fayda sağlar. Kolajenin balık, sığır veya tavuktan üretilmesinden ziyade hidrolize edilmiş peptid formda olması önemlidir.

Aynı sağlık faydaları olsa da sığır kolajeni, hammaddesi bol, üretimi de kolay olduğu için balık veya tavuk kolajenine göre çok daha ekonomiktir.

Daha fazla bilgi için web sitemizin kolajen sayfasını inceleyebilir, müşteri destek merkezimizi arayabilirsiniz. Birinci sınıf kolajen takviyelerini yine sitemiz üzerinden hemen satın alabilirsiniz.  • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA ÖDEME & HAVALE

Kapıda Kredi Kartı & Nakit veya Havale & EFT yöntemleriyle sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.