Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 528,300.16 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
kolajenin cilde faydaları neler?

Kolajenin Cilde Faydaları Neler?

Vücudumuzun üretebildiği bir protein olan kolajen kimi durumlarda yeterli miktarlarda olmaz, bu nedenle de özellikle cilt için dışarıdan takviye olarak alınması gerekir. Daha genç, parlak ve sıkı ciltler için önemli besin alternatiflerinden birisi olan kolajenin eksik kalması durumunda, nem kaybı, sarkma ve kırışıklıklar meydana gelmektedir. Kolajenin cilde faydaları bu anlamda oldukça önemlidir. Peki nedir bu faydalar gelin birlikte bakalım:

Cildin esnekliğini arttırır: Kolajen desteği almanın, vücudun kolajen üretimini arttırdığı tespit edilmiştir. 2014 yılında Proksch tarafından yapılan bir deneyde, 8 hafta boyunca kolajen tüketen bireylerin cilt esnekliğinin gelişme gösterdiği tespit edilmiştir.

Ciltteki kırışıklıklar ve çizgileri azaltır: 36-65 yaş aralığında bulunan kadınlar üzerinde yapılan çalışmada, 8 hafta boyunca kolajen tüketiminden sonra göz çevresi ve yüz bölgesindeki kırışıklıklarda iyileşme sağlandığı kanıtlanmıştır.

Cildin nem oranını arttırır: Kolajen peptidler, cildin hidrasyonunu arttırmaktadır. Bu sayede cilt daha nemli bir hale gelir.

Selülitlerde azalma görülür: Kolajen cilt yapısını içten dışa desteklemektedir. Bu sayede cilt altına şekilsiz bir biçimde yerleşen yağ dokuları toparlanabilir bu da selülitlerde azalmanın habercisidir.

Cilt genç ve dinamik görünür: Kolajen adlı protein takviyesinin en büyük faydası, cildin daha genç ve dinamik görünmesini sağlamasıdır.

Cildi daha dayanıklı bir hale getirir: Kolajen takviyesi, cildin dışarıdan gelecek olan etkilere karşı daha dirençli olmasını sağlar. Bu nedenle bu takviye aslında her yaş için faydalıdır.

Sivilce oluşumu konusunda önlem: Kolajen sayesinde cilt güç kazanır. Bu da ciltte sivilce oluşuma karşı önemli bir önlem oluşturur.

Kemikleri güçlendirir: Kolajen, kemiklerin güçlenmesini sağlar. Bu sayede cilt altındaki kemik cildi daha sıkı bir biçimde tutar ve bu sayede cilt daha dayanıklı ve sağlıklı bir hale gelir.

Deri katmanları kalınlaşır: Cilt katmanları yani deri inceldikçe, dışarıdan gelen zararlara karşı daha savunmasız bir hale gelir. Bu anlamda kolajen takviyesi ile deri katmanlarını kalınlaştırmak, sağlamlaştırmak mümkündür.

KOLAJEN KULLANIMI

Kolajenin cilde faydaları düzenli olarak 8-12 haftalık kullanımda maksimuma ulaşır. Peki takviye şart mı? Normalde kolajen insan vücudunda doğal olarak üretilmekte ve bulunmaktadır. Fakat maalesef 25 yaş sonrasından itibaren vücutta azalmaya başlar. İşte bu noktada yaşlılığı geciktirmek için kolajen takviyesi almak gerekir. Özellikle cilt problemleri yaşayan bireyler, kolajen eksikliği konusunu gözden geçirmeli ve mutlaka bu takviyelerden almalıdır. Cilde kolajen takviyesi sadece cilt sorunları olanlara değil aynı zamanda herkese önerilmektedir. Bu problemlerle ileride karşılaşmamak için bu anlamda önlem almak faydalı olacaktır.

Kolajen tüm vücut dokularına olumlu etkiler sunmaktadır. Bu nedenle tüketilmesi uzmanlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Eğer siz de cildinizin kolajene ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, web sitemizden online alışveriş imkânı ile cilt yapınıza iyi gelecek kolajen takviyelerini satın alabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz her destek, Supra Protein güvencesiyle satışa sunulmaktadır.  Kargoyu bekleyemem diyorsanız, hemen bizi arayın sizi anlaşmalı eczanelerimizden birine yönlendirelim!

Bize 0216 740 0162 numaralı telefondan mesai saatleri içerisinde ulaşabilirsiniz.

Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.