Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 528,300.16 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
kolajen krem ve yaşlanma karşıtı öneriler

Kolajen Krem ve Yaşlanma Karşıtı Öneriler

Hayatımızın doğal bir parçası olan yaşlanma ve özellikle cildimizde getirdiği kırışıklık ve sarkmalar kaçınılmaz olsa da önlem alıp bunun etkilerini minimize edip geciktirmek bizim elimizde.

Biraz klişe olacak ama aslında en etkili yöntem bedenimize iyi bakmak ve beslenmekten başlıyor. Kontrolsüz bir biçimde güneşlenmek cildimize yıllar içinde geri dönüşsüz zararlar verip yıpratabilir. Sigara içmek, aşırı alkol tüketimi, spor yapmamak, yeterli süre uyumamak ve diyetimize yeterince antioksidan içerikli sebze ve meyveleri eklememek de bu süreci hızlandırır.

Tüm bunları yapsak da doğal bir süreç olan yaşlanma ve etkilerini daha da azaltmak ve genç kalabilmek arzusuyla birçok yola başvururuz. Kolajen krem gibi yaşlanma karşıtı kozmetik ürünleri de tam da bu noktada bir çare olarak bizlere sunuluyor. Peki bunlar ne kadar etkili, bu şekilde yaşlanmayı geciktirmek mümkün müdür?

Güzellik İçinize İşlesin

 Her ne kadar kozmetik ürünleri ve kremler bir noktaya kadar cildinize fayda sağlasa da yeterli olmayabilir. Vücudumuzun dolayısıyla cildimizin de kendisini yenileyebilmesi için gereken vitamin, protein ve mineralleri mutlaka gıda yoluyla ona vermemiz gerekiyor. Eğer beslenmeyle bu bileşenleri yeterince alamazsak kullandığımız kremler de bir işe yaramayabilir. Unutmayın, güzellik içerden başlar, vücudumuzu ne kadar faydalı vitaminler ve proteinlerle beslersek yaşlanmanın etkilerini o derece sınırlar sağlıklı bir cilde, güçlü saçlara ve tırnaklara sahip olabiliriz.

Kolajen Krem ve Yaşlanma Karşıtı Öneriler

Cildinizin Doğal Kolajen Üretimini Artırın

 Yaşlanmanın etkilerini en çok cildimizde hissederiz. Bunun en büyük sebebi vücudumuzdaki kolajen üretiminin yavaşlaması ve dolayısıyla cildimizdeki kolajen konsantrasyonunun azalmasından kaynaklanır. Cildimizin %75’inin kolajenden oluştuğunu hatırlatırsak bunun etkilerinin nasıl yansıyacağını öngörmemiz zor olmaz.

20’li yaşlardan sonra vücudumuz her yıl %1 daha az kolajen üretir. Bu da başta cildimizde kırışıklıklara neden olur ve yaşlanma denen sürecin en belirgin örneğini oluşturur.

Bu durumu tamamen engellemek mümkün olmasa da yavaşlatmak ve etkilerinizi minimize etmek elimizde. Araştırmalar kolajen içerikli besin veya gıda takviyesi alındığı zaman vücudun doğal kolajen üretim mekanizmasının tetiklendiğini ve kolajen konsantrasyonunun artığını defalarca ispatladı. Vücudunuzu içerden destekleyin, yaşlanmanın etkilerini sınırlamak için diyetinize kolajen eklemeyi unutmayın.Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.