Hesap Ayarlarınız

Sn. aşağıdan hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 231,771.12 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Kolajen Hakkında

Kolajen, insanlarda ve hayvanlarda bulunan hayati önemi olan bir protein türüdür. Vücudumuzda bulunan proteinlerin yaklaşık %30’unu oluşturan kolajen, vücudumuzdaki en yüksek orandaki proteindir. Cilt dokusuna, eklemlere, bağ dokusuna ve kemiklere esneklik ve sağlamlık kazandırır. Doku ve organların canlılığını ve esnekliğini sağlar.

Kolajen, vücudun her bölgesinde karşımıza çıktığı gibi, kemiklerde, cilt dokusunda, damar yapısında, tendonlarda ve kıkırdak dokuda bolca bulunur. Hücre zarı, saç dokusu, bazal membran, kas dokusu, göz ve beyinde olduğu gibi bütün doku ve organlarda önemli miktarlarda bulunur.

Kolajen peptid nedir?
Kolajen peptid aynı zamanda hidrolize kolajen ya da kolajen hidrolizat olarak da isimlendirilir. Kolajen peptid, hayvansal kaynaklı kolajenin kontrollü bir şekilde hidrolize edilmesiyle elde edilir. Vücut tarafından sindirilmesi çok zor olan 300.000-400.000 dalton molekül ağırlığına sahip kolajen, hidroliz ile 2000-5000 dalton arasına; vücut tarafından kolayca kullanılabilir seviyeye indirilir. Bu düşük molekül ağırlığındaki kolajen ise kolajen peptid olarak adlandırılır.

Kolajen peptidler güvenli midir?
Kolajen peptidler, %100 doğal hayvansal kaynaklardan elde edilen saf proteinlerdir. Kolajen peptidlerin, hem Dünya Sağlık Örgütü (WHO) hem de Avrupa Komisyonu Sağlık ve Tüketicinin Korunması Bölümü tarafından güvenli olduğu açıklanmıştır. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) de kolajen peptidlerin güvenli olduğunu bildirmiştir.

Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.