Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,153,254.60 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
cilde kolajen takviyesi yapmak

Cilde Kolajen Takviyesi Yapmak

Kolajen, vücudumuzda bulunan önemli bir protein türüdür. Kolajen; kemik ve kas dokusunda, tendonlarda ve cilttle yoğun olarak bulunur. Kolajeni, vücudumuzdaki hücreleri bir arada tutabilen, çok güçlü bir madde olarak düşünebiliriz. Uzmanlar kolajen liflerinin bazı çeşitlerinin çelikten bile daha güçlü olduğunu söylüyorlar.

Vücudumuz kolajen üretmektedir; buna endojen kolajen adı verilir. Dilersek besinler yoluyla kolajen takviyesi de yapabiliriz; buna da egzojen kolajen deniliyor. Çeşitli sağlık problemleri nedeniyle vücuttaki kolajen miktarı azalabilir. UV ışınları, sigara ve yaşlanma kolajen miktarının azalma sebeplerinden birkaçıdır. Bu gibi durumlarda kolajen desteği almak gerekir. Medikal ve kozmetik kolajen ürünleri ile gerekli destek sağlanabilir.

Vücudumuzda bulunan kolajen çelik kadar güçlüdür ve esneyebilme özelliğine sahiptir. Kolajenin en yoğun olarak bulunduğu doku cilttir. Bu nedenle cilde kolajen takviyesi yapmak çok önemlidir. Cildimiz tahrişe oldukça açık bir yapıdır. Biraz hastalandığımızda, biraz stres yaptığımızda içimizdeki tüm olumsuzluklar cildimize yansır. Dış çevre ile tüm teması cildimizle yaptığımız için yaralanma, çizilme, hasar görme gibi olaylar da ne yazık ki cildimizin başına gelir. Cildimizi dış etkilere karşı daha güçlü hale getirmek ve yeni hücre oluşumunu hızlandırmak için uzmanlar kolajenin önemine vurgu yapıyorlar. Yaşlanma karşıtı ürünlerde genellikle kolajen bulunuyor. Yaşlandıkça vücuttaki kolajen git gide azalıyor. Cilt esnekliğini yitiyor, ciltte sarkmalar meydana geliyor; eklem ağrıları artıyor. Tüm bunları minimuma indirmek için kolajen büyük bir savaşçı.

Beef Collagen (28 Şaşe)

Kolajen İhtiyacını Dışarıdan Karşılamak

Vücudumuz tarafından yeterince üretilmeyen kolajene, kolajen içerikli ürünler aracılığı ile ulaşabiliriz. Kolajen takviyesi alabilmek için alternatiflerimiz doğrudan cilde uygulanan kolajen ürünleri ve nutrokozmetik olarak adı geçen yenilebilir kolajen ürünleridir. İkisi de faydalı olsa da, direkt cilde uygulamaktansa tüketmek daha hızlı sonuç verecektir. Çünkü dışardan bir destek sağladığınızda bunun etkisi kısa sürebilir, ancak cildinizi içeriden beslediğinizde etkisi daha güçlü olacaktır. Bunu basit bir örnek ile açıklayalım. Cildinizi nemlendirmek için her gün düzenli su içmek, gün içerisinde yüzünüzü yıkamanızdan daha çok faydalı olur. Bu nedenle cilde kolajen takviyesi yapmak istiyorsanız, nutrokozmetik ürünlere öncelik vermeyi düşünmelisiniz.

Konu ile ilgili bilgi almak için görsele tıklayarak youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.
Cilde Kolajen Takviyesi Yapmak Youtube

  • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA ÖDEME & HAVALE

Kapıda Kredi Kartı & Nakit veya Havale & EFT yöntemleriyle sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.