Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,010,684.07 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
supra vitamin c+ çinko

Supra Vitamin C+ Çinko

Son günlerin en popüler iki takviyesi C vitamini ve Çinko, Supra Protein kalitesiyle bir araya geldi. Başta bağışıklık ve kolajen üretimine destek olmakla birlikte bu iki elementin faydaları saymakla bitmiyor.

Son günlerin en popüler iki takviyesi C vitamini ve Çinko, Supra Protein kalitesiyle bir araya geldi. Başta bağışıklık ve kolajen üretimine destek olmakla birlikte bu iki elementin faydaları saymakla bitmiyor. 

Supra Vitamin C+ Çinko her kullanımda 500 mg C Vitamini, 10 mg Çinko içeriğiyle;

  • Cildin, kıkırdağın ve kemiklerin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kolajen oluşumuna katkıda bulunur.
  • Çinko ile birlikte C Vitamini bağışıklık sistemine katkıda bulunur.
  • Yorgunluk ve bitkinlik azaltan C Vitamini ve Çinko vücuda zindelik katar.
  • Çinko cilt başta olmak üzere , saçların, kemiklerin ve tırnakların korunmasında önemli bir yere sahiptir.

Supra Vitamin C+ Çinko 28 günlük bir kürde, günde 1 saşe ürün tüketimi önerilmektedir. 1 saşe toz efervesan formundaki ürün 200 ml ( 1 bardak ) suda çözündürülerek tüketilmesi tavsiye edilir.  Herhangi bir koruyucu, yapay tatlandırıcı, ilave şeker içermez. Doğal portakal aromasıyla hem lezzetli hem sağlıklı bir içim sunar. Tekli paketlerde bulunması sayesinde her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz.

C Vitamini ve Çinko Birleşimi Vücudunuzu Nasıl Etkiler?

C vitamini ve çinko beslenme, bağışıklık savunması ve sağlığın korunmasında önemli rol oynar. Hayatımızda sağlığımız ile ilgili soğuk algınlığının ve virüslerin yükü göz önüne alındığında, C vitamini artı çinko takviyesi, bu bulaşıcı viral hastalığa karşı iyi bir güvenlik profiline sahip etkili bir önlemi temsil edebilir.

C Vitaminin Faydaları

C vitamininin faydaları arasında bağışıklık sistemi eksikliklerine, kardiyovasküler hastalıklara, doğum öncesi sağlık sorunlarına, göz hastalıklarına ve hatta cilt kırışıklıklarına karşı koruma yer alabilir.

C Vitamini Güçlü Bir Antioksidandır

Antioksidanlar, serbest radikalleri stabilize ederek ve temizleyerek hücreleri korumak ve hasarı sınırlamak için hareket ederler. Bu nedenle C Vitamini, E Vitamini ve Beta Karoten, vücudu daha genç tutmaya ve hayatı tehdit eden ciddi koşullara karşı korumaya yardımcı olabilir.

C Vitamini Kan Basıncınızı Düşürür

C vitamini suda çözünür olduğu için, böbreklerin vücuttan daha fazla sodyum ve su atmasına neden olan bir idrar söktürücü görevi görür, bu da kan damarı duvarlarının gevşemesine yardımcı olur ve böylece kan basıncını düşürür.

C Vitamini Sağlıklı Cilt ve Saçı Korumaya Yardımcı Olur

Daha esnek bir cilt ve daha güçlü saç istiyorsanız, C vitamini bunun gerçeğe dönüşmesini sağlamada önemli bir rol oynar. C Vitamini, kolajen oluşturmaya yardımcı olur ve demirin emilimi ile birleştiğinde, sadece daha sağlıklı bir cilde ve saça sahip olmayacak, aynı zamanda onu koruyacaksınız.

Çinko Nedir?

Çinko, vücudunuzu sağlıklı tutmak için hayati önem taşıyan bir mikro besindir. Bu "temel" bir mineraldir, yani vücudun onu üretemeyeceği anlamına gelir. Bu, beslenmenizde her gün veya beslenme takviyelerinden çinko almamız gerektiği anlamına geliyor.

Çinko, etler, kabuklu deniz ürünleri, baklagiller, süt ürünleri, yumurta, kepekli tahıllar, bazı sebzeler (patates ve lahana) ve tohumlar ve kabuklu yemişler dahil olmak üzere çeşitli gıdalarda bulunan temel bir mineraldir. Bununla birlikte, beslenmeyle alınan çinko düşükse besin takviyeleri yoluyla da tüketilebilir. Bu mikro besin, çeşitli vücut fonksiyonları için hayati öneme sahiptir. Bunlar arasında sağlıklı bir bağışıklık sistemini desteklemek, kemikleri güçlü tutmak, iyileşmeye yardımcı olmak, demir emilimine yardımcı olmak, bir antioksidan olarak işlev görmek ve sağlıklı yaşlanmayı desteklemek yer alır.

Çinkonun 6 Faydası

Çinkonun faydaları, oldukça fazladır. Başta bağışıklık sistemini güçlendirme olmak üzere, doku onarımında, antioksidan göreviyle, hafızaya bire bir gelen, cilde sağladığı katkılarla hayatımızda olması gereken bir mineraldir. 

Vitamin C + Çinko

Bağışıklık İçin Çinko

Çinko, bağışıklık sisteminin birçok bölümünde yer alır ve bağışıklığı güçlü tutar. Çinko, bağışıklık hücresi gelişimi ve işlevi için kritiktir. Bu hücreler vücudun enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı korunmasına yardımcı olur. Bu nedenle çinko eksikliği, bağışıklık tepkisinin gecikmesine neden olabilir.

Yara İyileşmesine Ve Doku Onarımına Yardımcı Olur

Çinko, hücre büyümesi için gereklidir ve onu doku onarımında önemli bir bileşen haline getirir.

C vitamin ile birlikte çinko, kolajen üretiminde önemli bir rol oynar. Kolajen, cilt dokusu yapımı için anahtar bir proteindir. Bu nedenle, diyette yeterli çinko seviyeleri, doku onarımının ve yara iyileşmesinin artmasıyla bağlantılıdır. 

Antioksidan Olarak İşlev Görür

Çinko aynı zamanda bir antioksidan ve antiinflamatuar ajandır. Bu mineral, hücreleri serbest radikallerin neden olduğu hasardan korur, aynı zamanda oksidatif stresi azaltır. Oksidatif stres, yaşa bağlı çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunabilen kronik inflamasyona katkıda bulunur. 

Hafızaya Fayda Sağlayabilir Ve Öğrenmeyi Artırabilir

Çinko, özellikle hipokampusta nöron fonksiyonunda önemli bir rol oynar. Hipokamp, ​​beynin uzun süreli ve uzamsal bellekten sorumlu olan bölümüdür. Bu konu sınırlı araştırmaya sahip olmasına rağmen, yeterli miktarda çinkonun hafıza işlevine fayda sağladığı gösterilmiştir. Ayrıca, bu bilgileri uzun süreli bellekte öğrenme ve saklama becerisine yardımcı olur. Bununla birlikte, çinko fazlalığının veya toksisitesinin beyin üzerinde ters etkiye sahip olabileceği unutulmamalıdır; bu yüzden bu minerali fazla tüketmediğinizden emin olmanız önemlidir.

Cildi Aydınlatmaya Yardımcı Olabilir

Herhangi bir yaralanmada, kesikte çinko devreye girer. Birincisi, kesiği çevreleyen derideki mineral miktarı, enzimler ve proteinler enfeksiyondan korunmak, iltihaplanmayı kontrol etmek ve yeni hücreler üretmek ve onları yırtılmış deriyi kapatmak için naklederken artar. Ancak sağlıklı, bozulmamış cilt bile yeni hücre üretimi ve hücre zarlarının işlevi için çinkoya güvenir.

Günlük Çinko İhtiyacı Nedir?

 

Önerilen günlük çinko miktarı yetişkin erkekler için 10 mg ve yetişkin kadınlar için 8 mg'dır. Bu gereksinim, hamile kadınlar ve emziren kadınlar dahil olmak üzere belirli gruplar için farklılık gösterebilir.  • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.