Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,052,133.70 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
supra vitamin c+ çinko

Supra Vitamin C+ Çinko

Son günlerin en popüler iki takviyesi C vitamini ve Çinko, Supra Protein kalitesiyle bir araya geldi. Başta bağışıklık ve kolajen üretimine destek olmakla birlikte bu iki elementin faydaları saymakla bitmiyor.

Vücudunuzu yabancı maddelerden ve mikroplardan koruyarak hasta olmanıza engel olan, bu gibi etkenlere karşı amansız bir savaş veren çok önemli bir gücünüz vardır. O da bağışıklık sisteminizdir. Bu nedenle bağışıklık sisteminizi her zaman dayanıklı ve sağlıklı tutmamız büyük önem taşıyor. Hal böyle olunca, bağışıklık sistemini güçlendiren besinlerin önemi bir kez daha anlaşılıyor. İşte tam da bu noktada ortaya mükemmel bir ikili çıkıyor ki, biz onlara C vitamini ve çinko diyoruz. Bağışıklık desteğinin yanında cilt, saç ve tırnaklar için de destek sağlayan bu ikiliye yakından göz atalım.

 

Vitamin C + Çinko Nedir?

 

C vitamini ve çinko ayrı ayrı bakıldığında vücut için pek çok faydalı özelliği bulundurmalarının yanı sıra, birlikte tüketildiklerinde cilt, saç ve tırnakların yanında bağışıklık sistemini de destekleyen vitamin ve minerallerdir.

Askorbik asit olarak da bilinen C vitamini, suda çözünebilen bir vitamin türüdür. Hayvanlar ve bitkiler, kendi C vitaminlerini üretebilirler ancak bizler için ne yazık ki böyle bir kolaylık söz konusu değildir. C vitamini üretemediğimiz için onu besinler yoluyla veya takviyelerden almamız gerekir.

Çinko ise vücutta en çok bulunan elementlerden biridir. Ancak buna rağmen vücut tarafından üretilmediği için çinkonun da dışarıdan alınması gerekir.

 

Vitamin C + Çinko Ne İşe Yarar?

 

C vitamini çok güçlü bir antioksidandır. İnsan vücudunun adeta olmazsa olmazı olarak değerlendirilen optimum kolajen üretiminde en çok görev alan çalışkan işçilerden biri de C vitaminidir. Kolajen; bağ dokusunu ve eklemleri güçlendiren, cildin esnek olmasını sağlayan, hastalıklara karşı mücadele veren ve yaşlanmaya karşı etkili olan önemli bir proteindir. İşte C vitamini de, bu proteini oluşturmak için vücudumuzun ihtiyaç duyduğu vitaminlerin en başında gelir.

Çinko da, tıpkı C vitamini gibi çok güçlü bir antioksidandır. Vücudunuzun direncini artırmak ve hastalıklara karşı güçlü durmak istiyorsanız, çinko desteğini ihmal etmemeniz büyük önem taşır. Bunun yanı sıra özellikle belli zamanlarda çinko desteğine daha çok ihtiyaç duyabilirsiniz. Örneğin, hamilelik, çocukluk ve ergenlik dönemlerinde gelişimi destekleyici özelliği nedeniyle çinko, adeta olmazsa olmaz bir mineraldir.

Hem C vitamini hem de çinko, güçlü antioksidanlar oldukları için bir araya geldiklerinde vücutta adeta bir sağlık bombası haline gelirler. Sinerjik etkinlik özellikleri sayesinde birlikte tüketildiklerinde etkilerini artıran yapıya sahiptirler.

Supra Protein’in portakal aroması ile lezzet kattığı Vitamin C + Çinko, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve kolajen üretimi üzerinde oldukça etkilidir.

 

Vitamin C + Çinko Nasıl Kullanılmalıdır?

 

Birbirlerinin etkilerini arttırıcı özelliğe sahip olan C vitamini ve çinko ikilisini tüketirken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. 11 yaş ve üzerindeki kişiler için tavsiye edilen Vitamin C + Çinko 3200 miligramlık 1 şase dozu, günde bir kez bir bardak suda çözündürdükten sonra tüketilebilir.

Supra Protein Beef Collagen’in etkinliğini artırmak için iki ürünün birlikte kullanımı önerilir.

 

Vitamin C + Çinko İçindekiler

 

Vitamin C + Çinko içeriğinde bulunan maddeleri şöyle sıralayabiliriz:

 

 • Her serviste 500 mg c vitamini + 10 mg Çinko glukonat
 • Doğal bitkiler tarafından üretilen ve diyet lifi sınıfına ait olan madde olan inülin,
 • Lezzetli bir içim için portakal aroma vericisi,
 • Stevia olarak bilinen ve doğal tatlandırıcı görevi olan steviol glikozitler,
 • Hızlı emilim ve pratik kullanım çeşitli yardımcı bileşenler bulunur.

 

Supra Vitamin C+ Çinko her kullanımda 500 mg C Vitamini, 10 mg Çinko içeriğiyle;

 

 • Cildin, kıkırdağın ve kemiklerin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kolajen oluşumuna katkıda bulunur.
 • Çinko ile birlikte C Vitamini bağışıklık sistemine katkıda bulunur.
 • Yorgunluk ve bitkinlik azaltan C Vitamini ve Çinko vücuda zindelik katar.
 • Çinko cilt başta olmak üzere , saçların, kemiklerin ve tırnakların korunmasında önemli bir yere sahiptir.


Güçlü bir bağışıklık sistemi, sizi pek çok hastalıktan korur. Yaşlanma sürecini yavaşlatır. Enerjinizi yüksek tutar. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yolu ise doğru zamanda doğru miktarda doğru besinleri tüketmekten geçer. Supra Vitamin kalitesi ve güvencesi ile üretilen Vitamin C + Çinko ile bağışıklık sisteminizi güçlendirerek aynı zamanda kolajen üretiminizi destekleyebilir; sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

Supra Vitamin C+ Çinko 28 günlük bir kürde, günde 1 saşe ürün tüketimi önerilmektedir. 1 saşe toz efervesan formundaki ürün 200 ml ( 1 bardak ) suda çözündürülerek tüketilmesi tavsiye edilir.  Herhangi bir koruyucu, yapay tatlandırıcı, ilave şeker içermez. Doğal portakal aromasıyla hem lezzetli hem sağlıklı bir içim sunar. Tekli paketlerde bulunması sayesinde her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz.

C Vitamini ve Çinko Birleşimi Vücudunuzu Nasıl Etkiler?

C vitamini ve çinko beslenme, bağışıklık savunması ve sağlığın korunmasında önemli rol oynar. Hayatımızda sağlığımız ile ilgili soğuk algınlığının ve virüslerin yükü göz önüne alındığında, C vitamini artı çinko takviyesi, bu bulaşıcı viral hastalığa karşı iyi bir güvenlik profiline sahip etkili bir önlemi temsil edebilir.

C Vitaminin Faydaları

C vitamininin faydaları arasında bağışıklık sistemi eksikliklerine, kardiyovasküler hastalıklara, doğum öncesi sağlık sorunlarına, göz hastalıklarına ve hatta cilt kırışıklıklarına karşı koruma yer alabilir.

C Vitamini Güçlü Bir Antioksidandır

Antioksidanlar, serbest radikalleri stabilize ederek ve temizleyerek hücreleri korumak ve hasarı sınırlamak için hareket ederler. Bu nedenle C Vitamini, E Vitamini ve Beta Karoten, vücudu daha genç tutmaya ve hayatı tehdit eden ciddi koşullara karşı korumaya yardımcı olabilir.

C Vitamini Kan Basıncınızı Düşürür

C vitamini suda çözünür olduğu için, böbreklerin vücuttan daha fazla sodyum ve su atmasına neden olan bir idrar söktürücü görevi görür, bu da kan damarı duvarlarının gevşemesine yardımcı olur ve böylece kan basıncını düşürür.

C Vitamini Sağlıklı Cilt ve Saçı Korumaya Yardımcı Olur

Daha esnek bir cilt ve daha güçlü saç istiyorsanız, C vitamini bunun gerçeğe dönüşmesini sağlamada önemli bir rol oynar. C Vitamini, kolajen oluşturmaya yardımcı olur ve demirin emilimi ile birleştiğinde, sadece daha sağlıklı bir cilde ve saça sahip olmayacak, aynı zamanda onu koruyacaksınız.

Çinko Nedir?

Çinko, vücudunuzu sağlıklı tutmak için hayati önem taşıyan bir mikro besindir. Bu "temel" bir mineraldir, yani vücudun onu üretemeyeceği anlamına gelir. Bu, beslenmenizde her gün veya beslenme takviyelerinden çinko almamız gerektiği anlamına geliyor.

Çinko, etler, kabuklu deniz ürünleri, baklagiller, süt ürünleri, yumurta, kepekli tahıllar, bazı sebzeler (patates ve lahana) ve tohumlar ve kabuklu yemişler dahil olmak üzere çeşitli gıdalarda bulunan temel bir mineraldir. Bununla birlikte, beslenmeyle alınan çinko düşükse besin takviyeleri yoluyla da tüketilebilir. Bu mikro besin, çeşitli vücut fonksiyonları için hayati öneme sahiptir. Bunlar arasında sağlıklı bir bağışıklık sistemini desteklemek, kemikleri güçlü tutmak, iyileşmeye yardımcı olmak, demir emilimine yardımcı olmak, bir antioksidan olarak işlev görmek ve sağlıklı yaşlanmayı desteklemek yer alır.

Çinkonun 6 Faydası

Çinkonun faydaları, oldukça fazladır. Başta bağışıklık sistemini güçlendirme olmak üzere, doku onarımında, antioksidan göreviyle, hafızaya bire bir gelen, cilde sağladığı katkılarla hayatımızda olması gereken bir mineraldir. 

Vitamin C + Çinko

Bağışıklık İçin Çinko

Çinko, bağışıklık sisteminin birçok bölümünde yer alır ve bağışıklığı güçlü tutar. Çinko, bağışıklık hücresi gelişimi ve işlevi için kritiktir. Bu hücreler vücudun enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı korunmasına yardımcı olur. Bu nedenle çinko eksikliği, bağışıklık tepkisinin gecikmesine neden olabilir.

Yara İyileşmesine Ve Doku Onarımına Yardımcı Olur

Çinko, hücre büyümesi için gereklidir ve onu doku onarımında önemli bir bileşen haline getirir.

C vitamin ile birlikte çinko, kolajen üretiminde önemli bir rol oynar. Kolajen, cilt dokusu yapımı için anahtar bir proteindir. Bu nedenle, diyette yeterli çinko seviyeleri, doku onarımının ve yara iyileşmesinin artmasıyla bağlantılıdır. 

Antioksidan Olarak İşlev Görür

Çinko aynı zamanda bir antioksidan ve antiinflamatuar ajandır. Bu mineral, hücreleri serbest radikallerin neden olduğu hasardan korur, aynı zamanda oksidatif stresi azaltır. Oksidatif stres, yaşa bağlı çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunabilen kronik inflamasyona katkıda bulunur. 

Hafızaya Fayda Sağlayabilir Ve Öğrenmeyi Artırabilir

Çinko, özellikle hipokampusta nöron fonksiyonunda önemli bir rol oynar. Hipokamp, ​​beynin uzun süreli ve uzamsal bellekten sorumlu olan bölümüdür. Bu konu sınırlı araştırmaya sahip olmasına rağmen, yeterli miktarda çinkonun hafıza işlevine fayda sağladığı gösterilmiştir. Ayrıca, bu bilgileri uzun süreli bellekte öğrenme ve saklama becerisine yardımcı olur. Bununla birlikte, çinko fazlalığının veya toksisitesinin beyin üzerinde ters etkiye sahip olabileceği unutulmamalıdır; bu yüzden bu minerali fazla tüketmediğinizden emin olmanız önemlidir.

Cildi Aydınlatmaya Yardımcı Olabilir

Herhangi bir yaralanmada, kesikte çinko devreye girer. Birincisi, kesiği çevreleyen derideki mineral miktarı, enzimler ve proteinler enfeksiyondan korunmak, iltihaplanmayı kontrol etmek ve yeni hücreler üretmek ve onları yırtılmış deriyi kapatmak için naklederken artar. Ancak sağlıklı, bozulmamış cilt bile yeni hücre üretimi ve hücre zarlarının işlevi için çinkoya güvenir.

Günlük Çinko İhtiyacı Nedir?

 

Önerilen günlük çinko miktarı yetişkin erkekler için 10 mg ve yetişkin kadınlar için 8 mg'dır. Bu gereksinim, hamile kadınlar ve emziren kadınlar dahil olmak üzere belirli gruplar için farklılık gösterebilir. • Supra Protein

  Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA ÖDEME & HAVALE

Kapıda Kredi Kartı & Nakit veya Havale & EFT yöntemleriyle sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.