Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 644,453.22 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
sıvı kolajen takviyeler

Sıvı Kolajen Takviyeler

Vücudumuzu bir yapıştırıcı gibi bir arada tutan kolajen, özellikle yirmili yaşların sonundan itibaren vücudumuzda daha az üretilmeye başlanır. Bunun doğal sonucu olarak yaşlılık belirtileri, eklemlerde ağrı, yüzde ve cildin çeşitli bölümlerinde kırışıklık ve sarkmalar baş gösterir. Bu durumu önlemek için vücudumuza dışarıdan kolajen takviyesi yapmak en kolay ve doğal yöntem olarak karşımıza çıkar.

Vücudunuzun kolajen üretimine destek olmak için kolajen içeren gıda takviyeleri almaya karar verdiğinizde karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Kolajeni sıvı, toz, tablet vb. formlarında sunan ürünler ihtiyacınıza karşılık verebilir. Hangi kolajen formunun sizin için en ideali olduğunu anlayabilmek için kolajenin doğal yapısını anlamanızda fayda var.

Gıda takviyesi her protein gibi toz formda üretilen kolajen, daha sonra kullanım kolaylığı sağlaması vb. amaçlarla su ilave edilerek sıvı formda ürünler elde edilebilir. İşte bu formdaki ürünleri sıvı kolajen kategorisinde sınıflandırabiliyoruz.

Kolajen Formları ve Emilim

Kolajeni biraz araştırdığınızda vücudumuz tarafından sindirimi zor bir protein olduğu iddialarıyla karşılaşabilirsiniz. Aslında kolajen üçlü sarmal yapısı nedeniyle normalde vücudumuz tarafından çok zor sindirilir. Bunu önlemek ve kolajenin tamamına yakınının vücudumuz tarafından sindirilip kullanılabilmesi için üreticiler tarafından kolajen hidrolize edilerek çok küçük amino asit zincirlerine bölünür. Küçük protein parçacıkları olarak da adlandırılan “peptid” formdaki kolajen çok düşük molekül ağırlığı sayesinde vücudumuz tarafından rahat bir şekilde sindirilir ve faydalarını görmemiz sağlanır.

Sıvı kolajen ürünleri toz formdaki kolajen ürünleri gibi vücudumuz tarafından yüksek oranda emilir, biyoyararlanımı üst düzeydedir. Tablet formdaki kolajen ürünler ise emilim dolayısıyla biyoyararlanım olarak daha geridedir.

Hangi kolajen formunun sizin için daha uygun olduğuna karar verirken öncelikle kolajenin hidrolize olanını, sonra ise size en uygun kullanım kolaylığı sağlayan ürünleri seçebilirsiniz. Kolajenin kaynağı, ürün içerisinde ilave şeker, koruyucu, yapay tatlandırıcı, renklendirici gibi diğer bileşenlerin olup olmaması da seçiminizi yaparken göz önüne getirebileceğiniz diğer kriterlerdir. Seçiminiz yaparken üründeki kolajen miktarını da mutlaka inceleyin. Düşük miktarlardaki kolajen içerikli takviyelerin istediğiniz sonuçları almanızı geciktirip ekonomik olarak sizi zorlayabileceğini de aklınızdan çıkarmayın.Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.