Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,010,684.07 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilgi
sağlıklı yaşam için yapılması gerekenler

Sağlıklı Yaşam İçin Yapılması Gerekenler

Genellikle zihinsel ve fiziksel yorgunluk belirtileri bizi rutin tıbbi muayeneler yapmaya yönlendirir. Eğer herhangi bir fiziksel sorun yoksa bedeniniz sizden daha fazla dikkat istiyor anlamına geliyordur olabilir. Çünkü korunmak her zaman tedaviden daha iyidir.

Genellikle zihinsel ve fiziksel yorgunluk belirtileri bizi rutin tıbbi muayeneler yapmaya yönlendirir. Eğer herhangi bir fiziksel sorun yoksa bedeniniz sizden daha fazla dikkat istiyor anlamına geliyordur olabilir. Çünkü korunmak her zaman tedaviden daha iyidir.

Vücut, hastalıkları önlemek ve savaşmak için güçlü temellere ve destek kirişlerine ihtiyaç duyan bir ev gibidir. Periyodik olarak "kontrol edilmesi" gereken temeller ve kirişler dendiğinde; doğru bir yaşam tarzına, dengeli bir diyete ve fiziksel aktiviteye ihtiyacınız var.

Her sabah ılık suyla limon suyu içmekle başlayabilirsiniz. Toksinleri yok etmek için günde birkaç bardak limonlu su iyidir. Çay ve kahve tüketimini azaltın ve gazlı içecekler ve meyve sularının (paketlenmiş ve şeker içeren) tüketimini durdurun.

Meyve ve sebze tüketin.  Hemen hemen tüm sebzeler ve meyveler düşük kalorilidir, ancak bağışıklık sistemini güçlendiren, denge sağlayan, sinir sistemini sakinleştiren, sindirimi destekleyen ve kilo vermeyi destekleyen vitaminler, mineraller, lif ve besinler bakımından zengindir. Ancak beslenmede bunu sağlayamıyorsanız vitamin ve kolajen desteği almayı düşünmeye başlayın.

Tatlı veya yağlı yiyeceklerin tüketimi kandaki şeker seviyesini artırır. Şeker yönünden zengin yiyeceklerin (beyaz ekmek ve pirinç, patates) tüketimini azaltın. Aksine meyveler, sebzeler ve proteinler gönül rahatlığıyla yenebilir: Meyvenin içerdiği şeker kanda hızla çözünür.

Doymamış yağlara evet, doymuş yağlara hayır. Kırmızı et, kek ve hamur işlerinde bulunan ve obezite riskini artırabilecek doymuş yağları (hayvansal kaynaklı) olabildiğince azaltmak faydalıdır. Omega 3 ve Omega 6 (fındık, tohumlar ve balık yağı) ve sızma zeytinyağında bulunan doymamış yağların alımını artırıyoruz.

Lif yönünden zengin baklagillerin tüketilmesi sindirim sistemini uyarır. Kimyasallarla zenginleştirilmiş, karaciğere zararlı, asimile edilmesi ve yakılması zor gıdalardan kaçının. Makarnayı, tam tahılları ve ekmekleri, sebzeleri, meyveleri, çorbaları, taze sıkılmış meyve sularını tercih ediyor ve her öğünde salata veya çiğ sebze yiyoruz.

Yavaş yiyin ve iyi çiğneyin. Çiğnemek alt midenin kaslarını gevşetir, sinirlere masaj yapar ve sindirim sürecini kolaylaştırır.

Sağlıklı Beslenme ve Kolajen desteği

Pek çok vitamin, mineral ve protein takviyesi varken, kolajen destekleri insan vücudu için en önemli unsurlardan biri olduğu için genellikle en popülerler arasındadır. Bununla birlikte, vücuttaki maddelerin üretimini teşvik etmek için her zaman takviye almak gerekli değildir.

Öte yandan, diyet yetersiz olduğunda veya her zaman aynı yiyecekleri almakla sınırlı kaldığınızda, kolajen doğru şekilde üretilmez. Ve ayrıca yoğun bir spor programına sahipseniz sporcu beslenmesine geçmelisiniz.  Aksi takdirde örneğin saçlar daha matlaşacak, eklemleriniz hassaslaşacak ve sakatlıklara yol açabilecektir. 

 

 

Bu durumlarda, genellikle kolajen üretimini uyaran bir takviyenin seçilmesi önerilir.

 

Kolajen desteği size ne sağlar?

·        Kemik ve eklem yeri sorunlarına bağlı hastalık oranlarını düşürür. 

·        Kolajen, hücre yenilenmesini hızlandırdığından yaraların hızlı iyileşmesine yardımcıdır. Kolajen eksikliği, daha uzun süren açık yaralara ve daha görünür izlere neden olur.

·        Daha güçlü eklemler: Eklemlerin neredeyse tamamı kolajenden oluşur. Yıllar geçtikçe kitle kaybedebilir ve diz ağrısı gibi sorunlara neden olabilirler. Kolajen alarak yıpranmış eklemlere destek sağlamalısınız.

·        Esneklik: Kolajen ayrıca hem yüz hem de vücut için cilde esneklik sağlar. Kırışıklıkların bir sorun olması durumunda, kolajen üretimini destekleyen yiyecekleri ya da kolajen desteği almayı deneyin.

Beef Collagen (280 Gram)

Sporcu beslenmesinde Kolajen Desteği

Kolajen, hücre dışı matriks ve bağ dokusundaki ana çözünmeyen lifli proteindir. Bağ sisteminden bahsettiğimizde, diğer dokulara onları birbirine bağlayarak destek veren ve hücre dışı matrisin hücresel kompleksine nispeten büyük miktarda entegre olan herhangi bir dokudan bahsediyoruz. Kemik, kıkırdak ve gevşek bağ dokusunu içerir. İkincisi, onu yüksek direnç veya mekanik gerilime maruz kalmayan alanlarda bulabiliriz.

Kolajen, vücudumuzun sahip olduğu bağ liflerinin bir parçasıdır. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, günlük hidrolize kolajen alımının eklem rahatsızlıklarını engelleyerek kıkırdağın yenilenmesini uyardığını ve ayrıca artroz, osteoporoz gibi romatizmal hastalıkların semptomlarını hafifletmeye yardımcı olduğunu göstermektedir.

Sağlıklı bir eklem hem kemiklerin hem de eklemlerin uçlarını örten ve koruyan elastik ve esnek özelliklere sahip sağlam bir malzemeden sağlanır. Eklemlerinizi zorladığınızda sakatlıkların önüne geçmek adına, sporcu beslenmenize size en uygun dozda kolajen desteğini eklemelisiniz.

  • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.

Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.