Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,052,133.70 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilgi
saç bakımında kolajenin faydaları

Saç Bakımında Kolajenin Faydaları

Saç için önemli iki maddeden biri kolajen diğeri hyaluronik asittir. Hyaluronik asit ve kolajenin özellikleri ve faydaları yıllardır test edilmiş ve olumlu dönüşler alınmıştır.

Peki, kolajen nedir, vücudumuzda bulunan bir proteindir. Sağlık ve özellikle estetik güzellik için çok önemli bir işlevi yerine getirir: Dokuları canlı tutar ve epidermis, kıkırdak ve kemiklerin esnekliğini, bütünlüğünü ve yenilenmesini sağlar.

Bu protein amino asitlerden oluşur ve kemiklerde, kaslarda, kıkırdakta, kan damarlarında, saçta ve tabii ki deride bulunur. Kolajen lifleri, hücrelerin gelişip çoğaldığı, vücudumuzun yumuşak dokularını koruyarak iskeletimize bağladığı yoğun bir ağ oluşturur. Tıpkı vücudumuzun parçalarını bir arada tutan bir yapıştırıcı gibi çalışır. 

Kolajen ciddi cilt yanıklarında, eklem ağrılarında doğal bir çare ve osteoporoza karşı müthiş bir silahtır.  Dahası, tırnaklar ve saçlar da kolajene ihtiyaç duyar. Kolajen saç kökleri tarafından kalın ve güçlü saçlar için gerekli olan keratini üretmek için kullanılır. Molekülleri, saç telini nemlendirir, onarır ve su kaybını önleyerek saçın içinde su tutar. Son olarak, kolajen saçın güçlü, kalın ve dolgun olmasını sağlayarak çoğalmasına yardımcı olur. Bu nedenle cilt ve saç bakımı için kozmetik ve ağızdan kolajen desteği giderek daha da tercih ediliyor. 

Kolajen Saçlarınızı Parlak Yapar

Yaşlandıkça saçlarınız daha kırılgan ve mat olur. Bunun nedeni, saç köklerinin altında saçı nemli tutmak için yağ salgılayan yağ bezleridir. Kolajen, tüm bu sürecin genel işleyişinde önemli bir rol oynar ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlar. Kolajen desteği sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. 

Vücudumuzda kolajen miktarını nasıl artırabiliriz? 

Kolajen çeşitli yiyeceklerde bulunur; et, yumurta, mantar vb özellikle C vitaminin kolajen artırıcı özelliğinden de söz etmek isteriz.

Özellikle belli bir yaştan sonra beslenme kolajen üretimi için yeterli bir seçenek değildir. Bu nedenle hidrolize kolajene (yani moleküllerini daha küçük, kolay emilen ve sindirilebilir protein fragmanlarına indirgeyen kimyasal bir işlemle elde edilen) dayalı takviyeler kullanılması tavsiye edilir. 

Hangi kolajen takviyesini almalıyız?

Saçlarımız için başta kolajen, biotin ve hyaluronik asit bakımından zengin olan ürünleri kullanmak önemlidir. Amaç saçı beslemek, dökülmeler ve zayıflamanın başlıca nedenlerinden korumak ve uzun süre parlak ve yumuşak tutmaksa, doğru ürünleri denediğinizde gördüğünüz faydaya dayanarak bu ürünlerden vazgeçemeyeceksiniz.  

Beef Collagen (280 Gram)

Supra Protein Collagen Beauty Formula içeriğindeki yüksek miktarda kolajen, biotin ve MSM ile saçlarınızı içerden desteklerken, Supra Protein Beef Collagen ve Marine Collagen de saçlarınızı desteklemek için temel saç bakım desteği sunar. 

Kolajen Desteğinin herhangi bir yan etkisi var mı?

Şu anda, kolajen takviyesi almanın bilinen bir riski yok. Bununla birlikte, balık, kabuklu deniz ürünleri ve yumurta gibi yaygın gıda alerjenleri olan kişiler için uyarımız;  Bu yiyeceklere alerjisi olan kişiler, alerjik reaksiyonları önlemek için bu gıdalarla yapılan kolajen takviyelerinden kaçınmalıdır.

 

Kolajen takviyeleri, tokluk hissi ve mide ekşimesi gibi sindirim sistemi yan etkilerine neden olabilir. Bunun dışında kolajen desteğinin saç sağlığı açısında faydası birçok bilimsel makalede açıklanmıştır.    • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.

Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA ÖDEME & HAVALE

Kapıda Kredi Kartı & Nakit veya Havale & EFT yöntemleriyle sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.