Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,052,133.70 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
kolajen içeren ilaçlar

Kolajen İçeren İlaçlar

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kolajen takviyeleri ilaç statüsünde olmayan doğal ürünler olarak besin takviyesi kategorisi altında ruhsatlandırılır. Bu nedenle günlük alım dozu belirlense de bu miktar ilaçlar gibi katı değildir, esnek bir şekilde kişiye ve ihtiyacına özel değişebilir.

Kolajen yoğun olarak cilt kırışıklıklarını gidermek, cildin nemini ve esnekliğini artırması amacıyla kullanılsa da eklem ve kemik rahatsızlıklarının tedavisinde de sıkça tercih edilir.

Eklem sağlığı ve kolajen

Yaşlanmaya veya fiziksel aktiviteye bağlı olarak oluşan eklem rahatsızlıklarının en yaygını osteoartrit olarak karşımıza çıkar. Eklem kıkırdaklarındaki yıpranma ve bozulma olarak tanımlanan bu rahatsızlık oldukça rahatsız edici, hareketleri sınırlayıcı etkilere sahiptir.

Peki kolajen peptidler neden bu hastalığın tedavisinde sıkça tercih ediliyor? Cevap oldukça basit. Kıkırdaklar %70-90 arası kolajenden meydana gelen yapılardır. Besin yoluyla alınan kolajen peptidlerin kıkırdakta kolajen üretiminden sorumlu hücreleri uyardığı ve daha fazla kolajen üretimini sağlayarak kıkırdakları yenileyip güçlendirdiği, eklem ağrılarını azalttığı birçok bilimsel çalışmayla kanıtlanmıştır.

Kemik sağlığı için kolajen

Halk arasında kemik erimesi olarak bilinen Osteoporoz özellikle menopoz sonrası kadınlarda yaygın olarak görülen bir hastalıktır. Kemik yoğunluğu azalarak kemiklerin kırılmalara karşı direnci azalır. Bu hastalığın tedavisinde de kolajen peptidlere başvurulmasının nedeni aynıdır.

Kemikler organik ve inorganik maddelerden meydana gelir. Kemiklerde bulunan bu organik maddeler %80-90 oranından kolajenden oluşur. Kemiklerde bulunan inorganik maddeler olan minerallerin bir arada durmasını sağlayan kolajen adeta bir tutkal vazifesi görür, kemikleri bir arada tutar ve onlara esneklik kazandırır.

Yapılan birçok bilimsel araştırmada kolajen peptidlerin kemiklerde kolajen üretiminden sorumlu hücreler olan osteoblastları uyararak daha fazla kolajen üretmelerini sağladığı gösterilmiştir. Okada ve arkadaşları tarafından 2008 yılında yapılan bir çalışmada kolajen peptidlerin granülleşmiş dokuyu artırarak kemiklerde kortikal bozulmaların iyileşmesinde olumlu etikleri olduğu tespit edilmiştir.

Kolajen Ürünlerimiz

Sağlık için kolajen takviyeleri nereden alınır

Kolajen içeren ilaçlar daha doğrusu kolajen takviyeleri üretici firmaların resmi satış sitelerinden veya seçkin eczanelerden satın alınabilir. Cilt, eklem ve kemik sağlığı için ihtiyacınız olan kolajen takviyelerini web sitemiz üzerinden de kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.  • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA ÖDEME & HAVALE

Kapıda Kredi Kartı & Nakit veya Havale & EFT yöntemleriyle sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.