Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,052,133.70 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilgi
kolajenin vücuttaki görevleri nelerdir?

Kolajenin Vücuttaki Görevleri Nelerdir?

Vücudun en büyük organı olan cilt dokusu, yaşam boyunca pek çok etkenden zarar görür. Çeşitli kimyasallar, güneşten kaynaklanan UV ışınları ve fiziksel etkenler cilt yapısına zarar verir. Kolajen takviyeleri, cildin doğal yapısını korumak için ideal içeriklerden oluşur.

 Artan yaşla birlikte vücudun ürettiği kolajen miktarı azaldığı için cilt, esnek ve canlı yapısını kaybetmeye başlar. Vücutta kolajenin azaldığı durumlarda takviye alınarak cilt bariyeri korunabilir. Kolajen takviyeleri aynı zamanda kas ve kemik sağlığı için de onarıcı etkiye sahiptir. Bu sayede vücudun çeşitli sistemlerinin işleyişini kolaylaştırmaya yardımcı olur. Güçlü bir bağışıklık sistemine ek olarak sağlıklı bir kas, kemik ve cilt yapısına sahip olmak için kolajen takviyelerine başvurabilirsiniz. Kolajenin vücudumuzda bulunma oranına baktığınızda nedenini anlamanız kolaylaşacak:.

 

  • Cilt %75
  • Kıkırdaklar %70
  • Kemikler %90 (organik kuru maddede)
  • Tendonlar %85 oranında kolajenden meydana gelir.

Kolajenin Faydaları Nelerdir?

Kolajenin hem cilt bariyerini korumaya hem de eklem ve kas yapısını stabil tutmaya katkısı bulunur. Yaşlandıkça vücuttaki eklem bölgelerinde yıpranma görülür. Özellikle de kemiklerin sünger dokusundaki aşınmalar artmaya başlar. Bu durumda el, diz ve kalça bölgelerinde iltihaplanmalar görülebilir. Buna bağlı olarak, ağrı ve sertlik problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Yapılan bilimsel araştırmalara göre kolajen takviyeleri eklem sertliğini ve ağrılarını azaltmaktadır.

Kemiğin yapısında bulunan kolajen türü, Tip 1 kolajendir. Bu nedenle alınan her kolajen takviyesi osteoporoz yani kemik erimesi gibi sorunlara karşı etkili çözümler sunabilir. Menopoz sonrasında artan osteoporoz seviyesi, kemik yapısında hasarlara neden olabilir ve günlük yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir. Sağlıklı ve aktif bir hareket sistemi için bu dönemlerde de kolajen takviyelerinden yararlanmak gerekebilir. Bu sayede, kemik kitlesi ve yaşam kalitesi artırılabilir. Kolajen takviyesi almak aynı zamanda sağlıklı bir protein desteği sunabilir. Kaslarda meydana gelen hasarların onarılması sürecinde kolajen takviyelerinden destek alınarak kas gelişimi sağlanabilir. Kas gelişimine yönelik sporlarla ilgilenen kişiler kolajen takviyesi alarak vücut geliştirme faaliyetlerinden daha yüksek performans elde edebilirler.

Kolajenin görevleri arasında cilt kırışıklarını onarmak, eklem problemlerini azaltmak, kemik sağlığını korumak ve kas geliştirmek vardır. Cilt yapısını korumak ve kırışıklıkları azaltmak için Tip 1, Tip 2 ve Tip 3 kolajen komplekslerinden yararlanabilirsiniz. Eklem sorunları için Tip 2 kolajen seçenekleri dahil tüm kolajen tipleri oldukça yararlıdır. 

Collagen Beauty Formula

 

Vücudunuz İçin İdeal Kolajen Takviyeleri

Tüm kolajen peptid tipleri ve kaynakları vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm bölgelerde etkilidir. Seçiminizi yaparken üründeki kolajen miktarının yüksek olmasına, kaliteli hammadde ve güvenil,r marka olup olup olmamasına dikkat edebilirsiniz.  Güzellik ve gençlik etkilerinin yanı sıra kolajen takviyeleri vücut sistemleri için çok yönlü yararlı etkilere sahiptir. Bağışıklık sistemini güçlendiren bu takviyeler, çeşitli hastalıklar karşısında daha dirençli olmanıza katkıda bulunabilir. Bu sayede yorgunluk gibi belirtileri en aza indirebilir ve günlük faaliyetlerinizi sürdürürken daha dinç hissedebilirsiniz.

Kolajen takviyeleri hayvansal kaynaklıdır; bitkisel kolajen bulunmaz. Veganlara hitap eden kolajen seçenekleri herhangi bir hayvansal içerik barındırmaz sadece bitkisel içeriktedir ve kolajen sentezini artırdıkları iddia edilir.

Supra Protein ile vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kolajen seçeneklerine ulaşarak vücut sistemlerinizin sağlıklı bir şekilde işleyişini sürdürmesine yardımcı olabilirsiniz. Böylece eklem, kas ve cilt problemlerini en aza indirilebilirsiniz. Tip 1, Tip 2 ve Tip 3, Tip 5 ve Tip 10 kolajen çeşitlerini Supra Protein’in birinci sınıf besin takviyeleri arasından tercih edebilirsiniz.

 

  • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.

Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA ÖDEME & HAVALE

Kapıda Kredi Kartı & Nakit veya Havale & EFT yöntemleriyle sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.