Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 644,453.22 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
kolajenin cilde faydaları

Kolajenin Cilde Faydaları

Daha genç, sıkı, pürüzsüz ve parlak bir cilt için tek bir besin alternatifiniz olsaydı önerimiz kesinlikle kolajen olurdu.

Yaş ilerledikçe vücudumuzun kolajen üretimi yavaşlar. Vücudumuzda azalan kolajen nedeniyle cildimizde kırışıklıklar, nem kaybı, sarkma gibi sonuçlar meydana gelir. Bunun sebebi cildimizin %75 oranda kolajenden meydana gelmesinden kaynaklanır.

Daha az kolajen, daha çok kırışıklık ve nem kaybı demektir. Bu nedenle vücudumuzda azalan kolajeni yerine koymamız bu problemlerle başa çıkmamız için elzemdir.

Kolajenin cilt üzerinde kanıtlanmış 3 faydası

Yapılan birçok klinik çalışma, oral olarak alınan kolajen peptidlerin cildimize olan faydalarını defalarca kanıtlamıştır. İşte kolajenin cilt güzelliğinde bilime dayalı 3 faydası:

Kolajenin Cilde Faydaları

  1. Cildin esnekliğini artırır

Yapılan bilimsel çalışmalarda, kolajen peptid tüketimi sonrasında vücudun doğal kolajen üretim metabolizmasının harekete geçirildiği saptanmıştır. Böylelikle ciltte kolajen üretiminden sorumlu hücreler olan fibrolastlar daha fazla kolajen üreterek cildin esnekliğini artırır.

Proksch ve arkadaşları tarafından 2014 yılında 35-55 yaş arası 69 kadın katılımcıyla yapılan klinik çalışmada, 8 hafta boyunca her gün kolajen peptid tüketen bireylerin cilt esnekliğinin önemli ölçüde gelişme gösterdiği kanıtlanmıştır.

  1. Ciltteki çizgi ve kırışıklıkları azaltır

 35-65 yaş arası 40 kadın üzerinde yapılan bir klinik çalışmada 8 hafta boyunca kolajen peptid tüketiminin sonuçları araştırıldı. The Journal of the American Nutraceutical Association tarafından yayınlanan çalışma sonucunda göz çevresi kırışıklıklarında ve yüz bölgesindeki diğer kırışıklarda önemli bir iyileşme sağlandığı tespit edildi.

  1. Cilt hidrasyonunu artırır

Kolajen peptidler aynı zamanda vücudumuzun hyaluronik asit üretimini de destekleyerek daha nemli bir cilt için tetikleyici görevi üstleniyor.

2007 yılında Ohara ve arkadaşları tarafından 30-40 yaş arası 214 kadın katılımcıyla yapılan bir klinik çalışmada, 8 hafta boyunca günde 10.000mg kolajen peptid tüketiminin etkileri araştırıldı. Araştırma sonucunda kolajen peptid tüketiminin ciltte hyaluronik asit sentezini tetikleyerek cilt hidrasyonunu artırdığı bildirilmiştir.

Tüm bu araştırmaların detaylarına, kolajenin cilde faydaları ve daha fazlasına web sitemizin BİLİM sayfasından ulaşabilir, kolajen mucizesine tanık olabilirsiniz. İhtiyacınız olan kolajen takviyeleri için birinci sınıf ürünleri Supra Protein güvencesiyle web sitemizden temin edebilirsiniz.

Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.