Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 798,885.98 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
kolajen takviyesi kullananlar ve gördükleri faydalar

Kolajen Takviyesi Kullananlar ve Gördükleri Faydalar

Kolajenin öneminin ve bilinirliğinin son yıllarda iyice arttığını gözlemlemişsinizdir. Aslında ismini bilmese de atalarımız kolajenden zengin yemekler tükettiği için çok daha sağlıklı bir hayat yaşıyorlardı. Özellikle kemik suyu çorbaları, kelle paça, kemikli etler bol kolajen içerikleriyle dünya mutfağında önemli yer edinmiştir. Gel gelelim günümüzde artık bu yemekler çok fazla tercih edilmemeye, mutfağımızdan çıkmaya başladı. Kolajeni yalnızca hayvansal kaynaklı bu tipteki besinlerden alabildiğimiz için bu yemeklerden uzak kalınca kolajenden de dolayısıyla kolajenin sağlığımıza olan faydalarından da mahrum kaldık.

Kolajenin vücudumuzda bulunan en çok protein olduğunu biliyoruz. Mesela cildimizde %75, kemik ve kıkırdaklarda %70-90 oranında kolajen bulunduğunu hatırlatırsak kolajenin önemini anlayabiliriz. Kolajen zamanla vücudumuzda daha az sentezlenmeye başlar ve buna paralel olarak cildimizde istenmeyen çizgi ve kırışıklıklar, hidrasyon kaybı, esnekliğinde düşüş; kemik ve eklemlerimizde sorunlar, saç ve tırnaklarımızda zayıflama meydana gelir. Yukarıda saydığımız kolajen yönünden zengin besinleri tüketemesek de kolajeni takviye olarak alıp eksikliğimizi kapatabilir, bu sorunlarla savaşabiliriz.

Eklem ve kemik sağlığına ek olarak güzellik amacıyla kolajen takviyesi kullananlar arasında cildi aşırı kuru kişiler, doğum sonrası cildinde form bozukluğu yaşayan bireyler, saçları dökülen ve erken yaşta beyazlayanlar, tırnakları zayıf ve sağlıksız olan kişiler, saç ekimi ardından iyileşme sürecini hızlandırmak isteyenler bulunur.

Kolajen Takviyesi Kullananlar ve Gördükleri Faydalar

Kolajen takviyesi ile yenilenin

Kolajen takviyesi alan kişilerde genel olarak aşağıdaki faydalar beklenir:

  • Kırışıklıklarda azalma, cildin nem oranında artış,
  • Ciltteki sarkma ve selülit problemlerinde iyileşme,
  • Saçların güçlenmesi ve yoğunluğunda artış,
  • Tırnakların sağlıklı uzaması,
  • Kıkırdak dokusunun yenilenmesiyle eklem ağrılarında azalma,
  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesi,
  • Kemik yoğunluğunda artış sağlanması.

Yukarıda sayılan faydaların görülebilmesi için yapılan bilimsel araştırmalara göre hidrolize edilmiş kolajen peptidin minimum 2-3 ay günde 10 gr olarak düzenli şekilde kullanılması gerekir. Supra Protein kolajen peptidleri ile vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kolajeni ona verebilirsiniz. Daha fazla bilgi ve bilimsel araştırma sonuçları için web sitemizin BİLİM ve KOLAJEN sayfalarına göz atmayı unutmayın.Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.