Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,153,254.60 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
kolajen takviyesi hap olarak mı toz formda mı alınmalı

Kolajen takviyesi hap olarak mı toz formda mı alınmalı

Vücudumuzun yapı taşı, güzellik ve sağlığın mimarı kolajenin benzersiz faydalarını keşfettikten sonra sıra alacağınız kolajenin özelliklerini belirlemeye gelir. Araştırmaya başladığınızda kolajeni çok farklı formdaki ürünlerde bulabileceğinizi fark edeceksiniz. Kimi markalar kolajeni sıvı ürünlerinin içerisine eklerken, kimileri atıştırmalıklara, barlara da ekleyebiliyor. Kolajeni saf halde sunan ürünler de öne çıkanlar arasında bulunur. Veya kapsül içerisinde hap şeklinde de kolajen takviyesi satın alabilmeniz mümkün. Peki sizin için en ideali hangisi? En etkili ve en ekonomik seçenek için gelin kolajen satın alırken dikkat etmeniz gerekenlere bakalım.

En iyi kolajen takviyesi için tavsiyeler

Özel bir protein olan kolajen peptidler; bir diğer adıyla hidrolize kolajen, orijinal olarak toz formda üretilir. Sıvı ürünlere eklendiğinde kolajen içerikli bu ürünler içilebilir kolajen olarak sınıflandırılır. Orijinal toz formda satın almak isteyenler kolajeni saşe veya daha büyük ambalajlar içerisinde bulabilir. Bu iki gruptaki ürünlerden alacağınız kolajen, vücudunuz tarafından büyük oranda emilip kullanılabilir; yüksek biyoyararlanıma sahiptir.

Kolajeni kapsül, hap içerisinde de satın alabileceğiniz ürünlere ulaşmanız mümkün. Kolajen takviyesi hap şeklinde alınabilse de doğru tablet teknelojisinden yararlanılmayan ürün seçildiğinde bunun bazı dezavantajları bulunabilir. Her ne kadar kullanım kolaylığı sağlasa da günlük ihtiyaç duyulan kolajen miktarı için birden çok kapsül tüketmek gerekir. Toz ve sıvı ürünlere göre farkı ise bu kapsüllerin yapımında kullanılan yardımcı maddeleri de kolajenle birlikte vücudumuza almış oluruz.

Aslında kapsüller düşük dozajlı ilaç veya vitamin gibi ürünlerde harika bir çözüm sunar çünkü dozaj ayarlaması yapmamıza gerek kalmaz. Ama söz konusu kolajen takviyesi olunca, daha hızlı ve etkili sonuç almak için daha yüksek dozda kolajen peptidi kapsül içerisinde almanız çok zordur; bu miktara ulaşmak için birden çok kolajen hapı tüketmeniz gerekebilir. Ayrıca biyoyararlanım da yanlış hazırlanan kapsül formdaki ürünlerde sıvı veya toz formdaki kolajene göre daha geride olabilir. Doğru yardımcı bileşenler ve tekneloji ile hazırlanmış kapsül- tablet formdaki ürünler ise rahatlıkta vücudumuz tarafından sindirilir.

Multi Collagen Complex

Kolajen takviyesi satın alma kararını verirken üründe kolajen miktarına ve kalitesine göz atmanız tavsiye edilir. En iyi sonuç için Supra Protein ürünlerinde bulunduğu gibi doğal ortamında beslenmiş hayvanlardan edilen patentli kolajen hammaddeleri kullanılan ürünlerin tüketimi tavsiye edilir. Bunun dışında satın alacağınız üründe bulunan bileşenlere, yapay koruyucu, yapay renklendirici gibi maddelerin bulunup bulunmamasına da göz atmanızda fayda var. Daha ayrıntılı bilgi için web sitemizde Sık Sorulanlar bölümüne veya Kolajen sayfasına göz atabilirsiniz.  • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA ÖDEME & HAVALE

Kapıda Kredi Kartı & Nakit veya Havale & EFT yöntemleriyle sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.