Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 528,300.16 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
takviye amaçlı kolajen satanlar

Takviye Amaçlı Kolajen Satanlar

Eğer kelle paça veya kemik suyu gibi kolajen yönünden zengin besinler diyetinizde bulunmuyorsa kolajen takviyesi almak hem pratik hem de ekonomik bir çözüm sunar. Kolajen takviyesi almaya karar verdiyseniz kolajeni çok farklı formda ve kaynaklardan bulabilirsiniz. En yaygın kolajen kaynakları sığır ve balıktan elde edilir ve tablet, toz veya sıvı halde hazırlanır. Seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken birçok kriter bulunuyor. Gıda takviyesi amaçlı kolajen satanlar bu kriterler konusunda her zaman yeterli bilgi sahibi olmayabilir. O nedenle araştırmanızı yaparken farklı kaynakları da incelemeyi ihmal etmeyin.

Sizin İçin En Uygun Kolajen

Balık veya sığır fark etmez, kolajenin faydalarını görebilmeniz için mutlaka satın aldığınız üründeki kolajenin hidrolize; peptid formunda olması gerekir. Bu formdaki kolajenin molekül ağırlığı vücudumuz tarafından kolayca sindirilebilecek seviyededir. Suda hızlı ve rahatça çözünür, istenilen yiyecek veya içeceğe güvenle eklenebilir.

Seçiminizi yaparken kolajenin kaynağını da sorgulamanız gerekir. Alerji veya hassasiyetlerinizi gözeterek balık veya sığır kaynaklı kolajen türlerinden birini seçebilirsiniz. Bu iki kolajenin vücudumuza sağladığı fayda ve biyoyararlanım aynıdır. Balık kolajeni TİP 1, sığır kolajeni ise TİP 1 & 3 kolajen içerir ama bunun vücudumuza olan etkisi değişmez. Hangi tip kolajeni alırsanız alın vücudumuzda amino asitlerine ayrılıp kullanılır. Özetle balık veya sığır kolajeni arasındaki temel fark kaynaklarıdır.

Satın alma kararını verirken ürünlerin içerisindeki kolajen miktarını da mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Düşük miktarda kolajen içeren ürünler istediğiniz sonuçları veremeyebilir.

Kolajenin fiyatı da seçiminizi yaparken göz önünde bulundurabileceğiniz bir diğer etken. Ürün içerik ve kolajen miktarı bilgisine bakıp alternatif ürünlerdeki içerik ve kolajen miktarlarıyla karşılaştırmanız en ekonomik seçimi yapmanıza imkân sağlar.

Bazı ürünlerde kolajen dışında spesifik amaçlar için vitamin ve bileşenler de bulunabilir. Bu durumda sadece kolajen miktarını değil diğer bileşenlerin de içerik ve miktarını da öğrenip daha sağlıklı karar verebilirsiniz.

Kolajen takviyelerini markaların web sitelerinden, çeşitli internet sitelerinden, eczane ve seçkin marketlerden, spor salonları veya güzellik merkezleri üzerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

 

Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.