Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,052,133.70 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
kolajen nereden alınır

Kolajen Nereden Alınır

Kolajen takviyesi almaktan daha önemli bir şey varsa o da doğru kolajeni seçme aşamasıdır. Eğer yanlış veya kalitesiz bir kolajen kullanırsanız, kolajenin faydalarını göremeyebilirsiniz. Bu nedenle bu yazımızda ihtiyacınız olan doğru kolajen tipinin nasıl seçileceğini ve nereden satın alınabileceğini anlatacağız.

Kolajen üretimi

Kolajen, doğada yalnızca insan ve hayvanlarda bulunan özel bir proteindir. Bu nedenle kolajen ürünleri sadece hayvansal kaynaklı kolajenden elde edilebilmektedir.

Kolajen elbette başta cilt, saç, tırnak, eklem, kas ve kemiklerimiz için çok güçlü bir destektir. Tabi doğru kolajenin seçilmesi kaydıyla!

Kolajenin onlarca farklı fiziksel ve kimyasal özelliklerde üretildiğini muhtemelen bilmiyor olabilirsiniz. Çok yaygın bir kullanım alanına sahip kolajen başta gıda sanayinde olmak üzere medikal alanda da birçok uygulamada tercih edilmektedir.

Peki sizin için doğru kolajen takviyesi hangi özelliklerde olmalıdır? Nereden satın alınabilir? Hemen yanıtlayalım.

Kolajen mutlaka hidrolize edilmiş peptid formda olmalıdır.

Çünkü yüksek molekül ağırlığındaki normal kolajen vücudumuz tarafından sindirilemez ve bu nedenle faydalarını göremeyiz.

Üründeki kolajen miktarı ne kadar?

Düşük miktardaki kolajen takviyeleri size ihtiyacınız olan faydayı sağlayamayabilir veya yavaş sonuç almanıza neden olur. Bilimsel çalışmalarda da görüldüğü üzere en etkili ve hızlı dolayısıyla da ekonomik tercih olarak günde 10.000mg kolajen tüketilmesini tavsiye ediyoruz.

Balık, sığır veya tavuk kaynaklı kolajenin faydaları benzerdir.

TİP1, TİP2 veya TİP3 tüm kolajen takviyeleri size benzer faydaları sağlar. Tek şart birinci maddede belirttiğimiz gibi kolajen mutlaka hidrolize edilmiş olmalıdır.

Orijinal toz formunda veya sıvı ürünler içerisinde sunulan kolajen takviyeleri birinci tercihiniz olsun.

Tablet, kapsül, hap formdaki kolajen takviyelerinde hem kolajen miktarı çok düşüktür hem de bu ürünlerin biyoyararlanımı yani vücudumuz tarafından sindirilip kullanımı geridedir.

MCT Collagen

Üründeki diğer bileşenleri sorgulayın.

Üründe ilave şeker, yapay tatlandırıcı ve koruyucu gibi maddeler bulunup bulunmadığını sorgulamanızı tavsiye ederiz. Bazı ürünlerde ise kolajene ek olarak çok değerli vitaminler ve mikro besinler de bulunabilir. Karşılaştırma yaparken bu içerikleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Üründeki kolajenin hangi ülkede ve nasıl üretildiğini öğrenmenizde fayda var.

Supra Protein’deki Helal Sertifikalı kolajen peptidler gibi başta Arjantin/Brezilya benzeri ülkelerden, doğal ortamında özgürce ve sağlıklı beslenmiş (pasture raised) hayvanlardan elde edilen sağlıklı kolajen takviyelerini tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Kolajen nereden alınır?

Yukarıdaki kriterlere uygun kolajen takviyelerini markaların web sitelerinden inceleyebilir veya doğrudan satış yapılan seçkin eczane, market, güzellik merkezlerinden temin edebilirsiniz.

En ekonomik ve pratik yol ise aracısız doğrudan markaların web sitelerinden satın almaktan geçer. Supra Protein kolajen takviyeleri birinci sınıf içerikleriyle hem sağlıklı hem de hesaplı bir alternatiftir. Kolajenden gelen mucizeye tanık olmak bir tık uzağınızda!  • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA ÖDEME & HAVALE

Kapıda Kredi Kartı & Nakit veya Havale & EFT yöntemleriyle sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.