Hesap Ayarlarınız

Sn. aşağıdan hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 231,771.12 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim

Kolajen Kaybı Neden Olur?

Kolajen, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu ve üretimini sağlayabildiği özel bir proteindir; tükettiğimiz besinlerden topladığı amino asitler sayesinde kolajen üretir. Ancak belli bir dönemden sonra takviye kolajen alınması gerekir, çünkü vücut yıllar ilerledikçe kolajen üretimini yavaşlatır. Ancak kolajen üretimi yavaşlarken kolajen tüketimi de bir yandan devam eder. Bu sebeple vücutta kolajen kaybı meydana gelir.

Kolajen kaybı neden olur sorusunun ilk cevabı, yirmili yaşlardan itibaren vücudun artık kolajen üretimini daha az gerçekleştirmesidir. Eskiye oranda vücutta daha az kolajen üretildiğinden ortaya kolajen kaybı çıkar. Çünkü vücut bir yandan da kolajeni kullanmaya devam etmektedir. Anlayacağınız yıkım, yapımdan fazla hale gelmiştir. Vücuttaki toplam kolajen miktarının daha az olması yüzünden hücrelerimiz kendini yenileyecek yapıtaşlarını bulamıyor. Ciltte nem kaybı, cilt kırışıklıkları, kemik ve eklemlerde deformasyonlar gibi kolajen eksikliğine bağlı sorunlar ortaya çıkıyor.

Daha fazla kolajene ihtiyacınız var

Kolajen, vücudumuzun yapı taşıdır. Kolajen kaybı neden olur diye düşündüğümüzde bunu yukarıda açıkladığımız üzere geçen yıllar içerisinde yaşlanmaya bağlamak mümkündür. Yaşımız ilerledikçe, özellikle de yirmili yaşların sonundan itibaren  vücudun kolajen üretim yeteneği azalıyor. Ancak bir yandan da vücut bu yavaş ve az miktarda üretilen kolajenleri kullanmaya devam ediyor. Yani vücudun daha az kolajen üretmesi, daha fazla kolajen kaybı anlamı taşıyor. Vücut yaşadığı kolajen kaybını farklı sinyaller ile bizlere iletiyor. Cildimiz esnekliğini yitirerek daha kolay kırışıyor ve sarkıyor, gözlerimizin kenarlarında kaz ayakları çıkıyor, saçlarımızın kalitesi düşüyor ve hatta saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kalıyoruz.

Beef Collagen 280 gr

Kolajen kaybı sonucunda yalnız fiziksel görünüşümüz değişmiyor, aynı zamanda kemik ve eklem dokularda da sorun meydana geliyor. Kas ve eklem kıkırdaklarımız zayıflayarak daha güçsüz hale geliyor. Ne yazık ki sigara, alkol kullanımı ve fazla güneş ışınlarına maruz kalmak kolajen kaybını hızlandırarak daha hızlı yaşlanmaya yol açıyor.

Kolajen kaybı neden olur sorusu üzerine düşünceleri yoğunlaştırmak yerine kolajen kaybı açığımı nasıl kapatırım sorusuna odaklanmak sizin için çok daha iyi olacaktır. Vücudumuzun kaybettiği kolajen miktarını ikame edebilecek ürünler mevcut. Takviye kolajen alımı ile kolajen açığınızı kapatma şansına sahipsiniz. Yapılan bilimsel araştırmalar, oral yolla alınan kolajen peptidlerin vücudun doğal kolajen metabolizmasını harekete geçirerek daha fazla kolajen üretmesini teşvik ettiğini defalarca kanıtlamıştır. Yapmanız gereken kendinize uygun olan kolajen ürününü bulup web sitemizden tedarik etmek. Düzenli takviye kolajen kullanımı sonucunda farkı siz de hissedeceksiniz. Daha geç olmadan kolajen kaybınızı önlemek adına ürünlerimize göz atmayı unutmayın.

Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.