Hesap Ayarlarınız

Sn. aşağıdan hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 231,771.12 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim

Kolajen İçeren Vitaminler

Kolajen, vücudumuzda en çok bulunan proteindir ve bir tutkal görevi görerek onu bir arada tutar, birçok organda hayati görevler üstlenir. Zamanla vücudumuzun doğal olarak kolajen üretim mekanizması yavaşlar ve her yıl bu nedenle vücudumuzdaki kolajenin %1,5 kadarını kaybederiz. Bunun sonucu olarak ciltte kırışıklıklar, eklemlerde ağrılar gibi sorunlarla karşılaşırız. Dışarıdan kolajen takviyesi alarak vücudumuza destek olabilir ve bu sorunların üstesinden gelebiliriz.

Kolajen takviyesi alırken onun etkisini artırmak için vitaminleri de diyetimizden eksik etmemeliyiz. Çünkü vücudumuzun kolajen sentezleyebilmesi için özellikle C vitamini önemli görev üstleniyor. Vitaminlerin bu görevi nedeniyle kolajen içeren vitaminler tanımlaması kullanılır ama bu hatalı bir tabirdir. Tek başına vitaminler kolajen içermez, vitaminler vücudumuzun kolajen sentezine katkıda bulunurlar. İşte bu nedenle kolajen içerikli bazı ürünlerde kolajene ek olarak vitaminler de bulunur.

Günlük ihtiyacımız olan vitaminleri aslında beslenme yoluyla da alabiliriz. Özellikle yeşil sebzeler ve meyveler çok değerli vitamin kaynaklarıdır. Eğer beslenme yoluyla bu vitaminleri alamıyorsak o zaman çeşitli vitamin takviyeleri alınabilir. Genellikle kapsül içerinde kompleks vitamin içerikli ürünler bulunabileceği gibi, her vitamini kendi başına sunan ürünler de tercih edilebilir.

Beef Collagen 280 gr

C Vitamini ve Kolajen Sentezi

 C vitamini yalnızca vücudun kolajen sentezi için gerekli değildir. Vücudumuz tarafından üretilmeyen ve depolanmayan C Vitamini eksiliği halinde vücut direnci kırılır. Hastalıklı bir metabolizmayla karşı karşıya geliriz. Bu yüzden gerek çocuklar gerek de yetişkinler için en önemli vitaminler arasında yer alır. Kanser riskini en aza indirir, dişeti kanamalarını önler, yaraların çabuk iyileşmesini sağlar ve vücut direncini artırır.

Vitamin İçeren Kolajen Takviyesi

 Eğer siz de kolajen takviyesi almaya karar verdiyseniz ve günlük ihtiyacınız olan vitaminleri yeterince alamıyorsanız Collagen Beauty Formula ürünü tam size göre. Kronik cilt ve saç sorunlarıyla savaşan Collagen Beauty Formula, zengin içeriğiyle eklem ve tırnak sorunları, halsizlik ve aşırı ruh hali değişimlerine karşı da etkilidir. Tamamen doğal içeriğinde bulunan kolajen, C, E, B3 ve B6 vitaminleri, Biotin, Metilsülfonilmetan, Hyaluronik Asit ve Koenzim Q10 ile size iyi gelecek.

Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.