Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,052,133.70 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
kolajen hapı markaları ve özellikleri

Kolajen Hapı Markaları ve Özellikleri

Kolajenin saymakla bitmeyen faydalarını öğrendikten sonra yapılan ilk iş kolajen içerikli ürünlerin araştırılmasıdır. Bu aşamada karşınıza kolajeni farklı form ve kaynaklarda sunan markalar çıkar. Satın alma kararı vermeden önce hangi kolajen formunun daha etkili ve ekonomik olduğunu öğrenmeniz sağlıklı karar vermeniz için çok değerlidir. Bu yazımızın sonunda en doğru kararı verebilecek bilgilere ulaşabileceğinize emin olabilirsiniz.

En iyi kolajen takviyesi

 Kolajen, yalnızca hayvanlardan elde edilebilen bir protein türüdür, bitkisel kaynaklarda bulunmaz. Genellikle büyükbaş hayvanlardan veya balıklardan elde edilir.  Kolajen, her protein takviyesi gibi toz formda üretilir. Daha sonra doğrudan toz olarak kullanılabilir veya kapsül, hap şeklinde hazırlanabilir. Bazı markalar ise sıvı ürünlerine bu kolajen tozunu ekleyerek hazır içilebilir kolajen takviyeleri üretir.

Peki sizin için uygun olan hangisi? Balık mı sığır kaynaklı kolajen mi almalısınız? Hap mı, toz mu, sıvı mı yoksa kapsül içerisinde tüketmek mi daha avantajlıdır? Bu ürünlerin özellikleri nelerdir?

Balık, tavuk veya sığır kaynaklı kolajenin hidrolize edilmiş olması kaydıyla benzer sağlık faydaları bulunur. Burada seçim yaparken alerji ve hassasiyetleriniz göz önünde bulundurulmalıdır.

Özel bir protein olan kolajenin vücudumuz tarafından faydalarının görülebilmesi için bazı özelliklerde olması gerekir. Bunun için birinci şart aldığınız kolajenin hidrolize edilmiş peptit formunda olmasıdır. Normal kolajen büyük molekül ağırlığına sahiptir ve vücudumuz tarafından sindirilemediği için bu formdaki kolajenin sağlık faydalarını göremeyiz. Eğer satın alacağınız üründeki kolajen hidrolize edilmiş formdaysa vücudunuz tarafından kolayca sindirilebilir.

MCT Collagen

Neden toz, tablet ve sıvı kolajen tercih edilmeli?

Kolajen hidrolize edilmiş olsa dahi kapsül veya hap olarak hazırlanmış kolajen içerikli ürünler eğer doğru tekneloji ile üretilmemişse sindirimi daha yavaş olacağından yeterince hızlı etkili olamayabilirler. Ayrıca kolajenle beraber bu kapsüllerin yapımında kullanılan yardımcı maddeleri de boş yere vücudunuza almanız söz konusudur( her ne kadar tarım bakanlığı onaylı olsa da) Diğer bir konu ise toz ve sıvı ürünlere göre daha düşük miktarda kolajen içermeleridir.Eğer daha yüksek dozda kolajen almak istiyorsanız ihtiyacınız olan kolajen miktarını almak için bu kapsül ve haplardan gün içinde birçok kez almanız gerekebilir. Bu nedenle bu gibi durumlarda kolajen hapı markaları yerine maksimum faydayı alabilmek için doğrudan toz veya sıvı içerisinde bulunan ürünler tercih edilmelidir. Eğer daha düşük dozda kolajen takviyesinin yeterli olabileceğini düşünüyor ve kolajenin tadını sevmiyorsanız tablet forma yönelebilirsiniz.

Supra Protein Beef Collagen Peptides ve Collagen Beauty Formula her servisinde yüksek kaliteli 10.000 mg hidrolize kolajen peptid ile hem sağlıklı hem ekonomik hem de biyoyararlanımı yüksek alternatiflerdir. Helal sertifikasına sahip, koruyucu, ilave şeker, yapay tatlandırıcı, hormon vb. istemeyeceğiniz maddeler içermeyen bu ürünler vücudunuzun ihtiyacı olan besin takviyeleridir. Tüm ürünlerimizle ilgili web sitemiz üzerinden daha detaylı bilgi edinebilir ve hızlıca sipariş verebilirsiniz.

Aşağıdaki görsele tıklayarak kolajen seçiminin nasıl yapılacağı hakkında bilgi edine bilirsiniz.
Kolajen Hapı Markaları ve Özellikleri Youtube

  • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA ÖDEME & HAVALE

Kapıda Kredi Kartı & Nakit veya Havale & EFT yöntemleriyle sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.