Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 644,057.76 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
kolajen hapı markaları ve özellikleri

Kolajen Hapı Markaları ve Özellikleri

Kolajenin saymakla bitmeyen faydalarını öğrendikten sonra yapılan ilk iş kolajen içerikli ürünlerin araştırılmasıdır. Bu aşamada karşınıza kolajeni farklı form ve kaynaklarda sunan markalar çıkar. Satın alma kararı vermeden önce hangi kolajen formunun daha etkili ve ekonomik olduğunu öğrenmeniz sağlıklı karar vermeniz için çok değerlidir. Bu yazımızın sonunda en doğru kararı verebilecek bilgilere ulaşabileceğinize emin olabilirsiniz.

En iyi kolajen takviyesi

 Kolajen, yalnızca hayvanlardan elde edilebilen bir protein türüdür, bitkisel kaynaklarda bulunmaz. Genellikle büyükbaş hayvanlardan veya balıklardan elde edilir.  Kolajen, her protein takviyesi gibi toz formda üretilir. Daha sonra doğrudan toz olarak kullanılabilir veya kapsül, hap şeklinde hazırlanabilir. Bazı markalar ise sıvı ürünlerine bu kolajen tozunu ekleyerek hazır içilebilir kolajen takviyeleri üretir.

Peki sizin için uygun olan hangisi? Balık mı sığır kaynaklı kolajen mi almalısınız? Hap mı, toz mu, sıvı mı yoksa kapsül içerisinde tüketmek mi daha avantajlıdır? Bu ürünlerin özellikleri nelerdir?

Balık veya sığır kaynaklı kolajenin hidrolize edilmiş olması kaydıyla aynı sağlık faydaları bulunur. Burada seçim yaparken alerji ve hassasiyetleriniz göz önünde bulundurulmalıdır.

Özel bir protein olan kolajenin vücudumuz tarafından faydalarının görülebilmesi için bazı özelliklerde olması gerekir. Bunun için birinci şart aldığınız kolajenin hidrolize edilmiş peptit formunda olmasıdır. Normal kolajen büyük molekül ağırlığına sahiptir ve vücudumuz tarafından sindirilemediği için bu formdaki kolajenin sağlık faydalarını göremeyiz. Eğer satın alacağınız üründeki kolajen hidrolize edilmiş formdaysa vücudunuz tarafından kolayca sindirilebilir.

Kolajen Hapı Markaları ve Özellikleri

Neden toz ve sıvı kolajen tercih edilmeli?

 Kolajen hidrolize edilmiş olsa dahi kapsül veya hap olarak hazırlanmış kolajen içerikli ürünler sindirimi zor olduğundan yeterince etkili olamazlar. Ayrıca kolajenle beraber bu kapsüllerin yapımında kullanılan emülgatör amaçlı vb. maddeleri de vücudunuza alırsınız. Diğer bir dezavantajları ise düşük miktarda kolajen içermelerinden gelir. İhtiyacınız olan kolajen miktarını almak için bu kapsül ve haplardan gün içinde onlarca almanız gerekebilir. Bu nedenle kolajen hapı markaları yerine maksimum faydayı alabilmek için doğrudan toz veya sıvı içerisinde bulunan ürünler tercih edilmelidir.

Supra Protein Beef Collagen Peptides ve Collagen Beauty Formula her servisinde yüksek kaliteli 10.000 mg hidrolize kolajen peptid ile hem sağlıklı hem ekonomik hem de biyoyararlanımı yüksek alternatiflerdir. Helal sertifikasına sahip, koruyucu, ilave şeker, yapay tatlandırıcı, hormon vb. istemeyeceğiniz maddeler içermeyen bu ürünler vücudunuzun ihtiyacı olan besin takviyeleridir. Web sitemiz üzerinden daha detaylı bilgi edinebilir ve hızlıca sipariş verebilirsiniz.Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.