Hesap Ayarlarınız

Sn. aşağıdan hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 231,771.12 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim

Kolajen Fiyatları

Beslenmenize kolajeni eklemeye karar verdiyseniz ilk işlerinizden biri doğal olarak kolajen fiyatlarını araştırmak ve karşılaştırmak olur. Kolajen seçiminizi yaparken fiyatı etkileyen tüm kriterleri göz önüne getirmeniz doğru seçim yapmanızı sağlar. İşte kolajenin fiyatlarını karşılaştırabilmeniz ve doğru seçim yapabilmeniz amacıyla sizin için hazırladığımız rehber:

  1. Kolajen hidrolize yani peptid formda mı?

Kolajen doğal olarak yüksek molekül ağırlığına sahip bir proteindir ve vücudumuz tarafından kullanılabilmesi için çok daha küçük parçacıklara bölünmüş olması gerekir. Besin yoluyla aldığınız kolajenin vücut tarafından sindirilip kullanılabilmesi dolayısıyla kolajenin faydalarını görebilmeniz için satın alacağınız kolajenin mutlaka hidrolize edilmiş peptid (küçük protein parçacığı) formda olması gerekir.

  1. Servis başına kolajen miktarı

Ürün içerisindeki kolajen miktarı kolajen fiyatlarını belirleyen önemli bir parametredir. Kolajen içeriği yüksek ürünler istediğiniz sonuca daha hızlı ve etkili şekilde ulaşmanızı sağlar. Eğer kolajen içeriği düşük bir ürün kullanırsanız istediğiniz sonuçlara ulaşmanız çok daha fazla zaman alacaktır.

Beef Collagen

  1. Marka güvenilir mi?

Kolajen özel bir üründür ve mutlaka bu alanda uzmanlaşmış ve güven veren bir markanın ürününü seçmelisiniz.

  1. Kolajen dışındaki besin öğeleri

Eğer amacınız kolajenin genel olarak faydalarını sağlamak ise sadece kolajen içerikli ürünleri tercih edebilirsiniz. Özel olarak formüle edilmiş ürünler ise hedefinize daha hızlı ulaşmanızı sağlayabilir. Bu kategorideki ürünlerde kolajen içeriğine ek olarak Biotin, Hyaluronik Asit, B Vitaminleri, Koenzim gibi birbirinden özel vitaminler ve bileşenler bulunur. Amacınız spesifik olarak cildinizdeki kırışıkların ve çatlakların azalması, güçlü tırnaklar ve saçlar ise bu kategorideki ürünler çok daha hızlı ve etkili sonuç vereceği için tam size göre.

  1. Şeker ilavesi, koruyucu, yapay tatlandırıcı içeriyor mu?

Daha sağlıklı bir vücut için kolajen tüketiyoruz. Dolayısıyla aldığımız üründe bunun aksine bir bileşen olmaması gerektiğine hiçbirimiz itiraz etmeyiz. Bu yüzden satın almadan önce üründeki kolajen dışındaki bileşenleri inceleyin ve özellikle sağlığa zararlı olabilecek ilave şeker, koruyucu, yapay tatlandırıcı vb. içeren ürünleri tespit edin.

  1. Suda çözünürlüğü nasıl?

Kolajeni rahatça tüketebilmeniz için hızlı bir şekilde suda çözünebilmesi gerekir. Suda topaklanma yapan ve karışımı zor kolajen içerikli ürünler bir zaman sonra pratik olmaktan uzak olduğu için tüketimini sınırlama kararı almanıza neden olabilir.

Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.