Hesap Ayarlarınız

Sn. aşağıdan hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 231,771.12 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim

Kolajen Desteği Almanın 5 Faydası

Modern hayatın insan bedeni ve sağlığı üzerindeki tahribatı her geçen gün artıyor. Özellikle hareketsiz bir yaşam biçimi ve iş hayatından kaynaklanan aşırı stres nedeniyle hem psikolojik hem de bedensel rahatsızlıklar yaşanıyor. Bunların üstesinden gelmek ise, sanıldığı kadar zor değil. Doğru beslenme ve kolajen desteği ile vücut direncini arttırmak mümkündür.

Kolajen desteğinin vücuda etkileri…

Belirli bir yaştan sonra vücudun kolajen üretimi azalır. Bu da, kıkırdak doku ve eklemlerde birtakım problemlerin ortaya çıkmasına neden olur. Ayrıca, cilt hücrelerinin ölmesi ve cildin yaşlanması hızlanır. Kolajen desteği ile sağlıklı cilt, iskelet ve kas yapısına sahip olunabilir.

  1. Egzersiz sonrası kas oluşumunu destekler

Kolajen vücutta en çok bulunan protein çeşididir. Spor ve egzersiz yapan kişilerin tahrip olan kaslarının onarılması ve kasların oluşması için proteine ihtiyacı vardır. Kolajen desteği ile spor sonrası ihtiyaç duyulan protein karşılanır. Kas yapısı güçlenir, kas kütlesi oluşur.

  1. Eklem sağlığına yardımcı olur

Hem eklem hem de kıkırdak dokunun hareket kabiliyeti için ne derece önemli olduğunu çoğu kişi bilir. Kolajen desteği sayesinde eklem esnekliğinin korunması ve kıkırdak dokunun işlevini yitirmesi engellenir.

Beef Collagen

  1. Cildin pürüzsüz yapısını korur

Cildin parlak ve genç görünmesini sağlayan en önemli protein kolajendir. Zamanla kolajen üretiminin azalması cildin yapısının bozulmasına neden olur. Bu da, yaşlanma belirtilerinin başlaması anlamına gelir. Hem cilt sağlığını korumak hem de yaşlanmayı geciktirmek için kolajen desteğine ihtiyaç vardır.

  1. Tokluk hissi verir

Özellikle kilo problemi olanlar için kolajen takviyesinin ekstra bir önemi daha bulunur. Kolajen desteği ile aşırı yeme isteğinin kırılması mümkündür. Böylece kilo problemi olanların gün içerisinde yedikleri öğün sayısı azalabilir. Kilo verme kolaylaşabilir.

  1. Göz sağlığını destekler

Akıllı telefon ve bilgisayar nedeniyle göz sağlığını kaybedenlerin sayısında artış var. Zararlı mavi ışınlarının verdiği tahribatı önlemek ve göz korneasını korumak için kolajen desteği alınabilir.

Yaşlılığın belirtilerini geciktirmek, cildi korumak, kas ve iskelet yapısını desteklemek için kullanılan kolajen ile sağlığınızı koruyun!

Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.