Giriş Yap / Kayıt Ol

Hesap Ayarlarınız

Sn. aşağıdan hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 0.00 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Kolajen Tipleri

Kolajen tipleri esasında kolajenin biyolojik açıdan sınıflandırılmasıdır. Günümüze dek 28 tane kolajen tipi tespit edilmiştir. Bu sayının yapılacak araştırmalar sonunda daha da artacağı öngörülmektedir. Vücudumuzda birçok kolajen tipi bulunsa da %80-90 oranında TİP 1, TİP 2 ve TİP 3 kolajen bulunmaktadır.

Hangi Tip Kolajen tüketmeliyiz?
Besin yoluyla alınan tüm kolajen peptid tipleri cilt dokusuna, eklemlere, kemik ve kıkırdak yapısına, saç, tırnak ve tendonlara yani vücudun bütün bölgelerine fayda sağlar.

Kolajen tükettiğimiz zaman sindirim aşamasını tamamladıktan sonra hidroksiprolin ihtiva eden peptidler doğrudan kana karışır. Bu peptidlerin vücudumuzdaki kolajen üretiminden sorumlu hücreler üzerindeki uyarıcı etkisi sayesinde vücuttaki kolajen üretimi tetiklenmiş olur. Bu aşamada hangi tip kolajen üretiminin yapılacağı, besin yoluyla aldığımız kolajenin tipinden bağımsızdır; sırasıyla vücudumuzun en fazla ihtiyaç duyduğu kolajen tiplerinin üretimi gerçekleşir.

Balık Kolajeni mi Sığır Kolajeni mi tercih etmeliyim, farkı nedir?

Temel fark birisinin kaynağının balık, diğerinin kaynağının ise sığır olmasıdır. Hidrolize formda olması şartıyla (benzer molekül ağırlıkta) iki kolajen türü arasında sağlık açısından bir fark yoktur. Her ikisi de benzer faydaları verir. Balık kolajeni ile sığır kolajeninin hangisinin seçileceği ise alerji ve hassasiyet göz önüne alınarak belirlenmelidir.

Toz, sıvı, kapsül formdaki kolajen arasındaki fark nedir?
Kolajen, bütün proteinler gibi toz formda üretilir; daha sonra sıvı ürünlere, toz karışımlara eklenebilir ya da kapsül içerisinde sunulabilir. Biyoyararlanım yani kolajen peptidlerden vücudumuzun yüksek oranda yararlanabilmesi için toz ya da sıvı formdaki ürünler eşit düzeydedir. Kapsül halinde tüketilen kolajen peptidlerin biyoyararlanımı ise diğer türlere göre daha düşüktür.

Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.