Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,010,687.07 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilgi
kırışıklığa sebep olan zararlı alışkanlıklar

Kırışıklığa Sebep Olan Zararlı Alışkanlıklar

En yaygın yaşlanma belirtileri arasında yer alan cilt kırışıklıkları, dış görünümünüzü olumsuz yönde etkileyen ve cilt sağlığınıza zarar veren unsurlar arasında yer alır. Kırışıklıklar, temel olarak yaşlılık sebebiyle cildin deforme olması ve diriliğini kaybetmesi sebebiyle meydana gelse de kırışıklık oluşumunu tetikleyen pek çok zararlı alışkanlık da bulunur.

Doğru bir yaşam tarzı ve etkili bir cilt bakımı, kırışıklıkları uzun süre boyunca ertelemenize ve daha genç bir görünüm sergilemenize neden olabilir. Peki, kırışıklığa sebep olan zararlı alışkanlıklar hangileridir ve kırışıklık giderici ürünler nelerdir, biliyor musunuz? İşte karşınızda kırışıklık sorununu rahatça çözmenize yardımcı olacak ipuçları…

 

Kırışıklığa Ne Neden Olur? 

 

Kırışıklık, cilde canlı ve diri görünümünü veren maddelerin azalması, genç hücre üretiminin yavaşlaması ve yaşlı dokuların gevşek bir yapı sergilemesi gibi faktörlerden kaynaklanır. Ciltteki doğal yağların, hyaluronik asitin ve kolajenin azalması, cilt dokularını kurutur ve güçsüzleştirir. Kırışıklık oluşumuna yol açan zararlı alışkanlıklar ise genel olarak cilt sağlığını tehlikeye atar. Kırışıklığa yol açan en yaygın hatalar şunlardır:

 

 • Sigara, alkol gibi sağlığa zararlı alışkanlıklar,
 • Cilt dostu olmayan malzemelerle çok sık makyaj yapmak,
 • Makyaj sonrasında cilt temizliği işlemlerinin ihmal edilmesi,
 • Sağlıksız ve dengesiz beslenmek,
 • Cilt bakımı ve sağlığı rutinlerinin düzenli uygulanmaması,
 • Stres, uykusuzluk ve aşırı yorgunluk,
 • Cilt kalitesini artıracak dermokozmetik ürünlerinin kullanılmaması,
 • Cildin nem oranının dengelenmemesi.

 

Yukarıdaki hataların her biri, cilde çeşitli zararlar verir. Zararlı maddelerin tüketilmesi, tüm vücudunuzda olduğu gibi cilt dokularınızda da hasar oluşturur ve kırışıklıkların artmasına yol açar. Yanlış ürünlerle makyaj yapmak ya da cilt bakım işlemlerini ihmal etmek ise cildinizin yeni ve genç hücreler üretmesini yavaşlatarak cildinizin canlı bir görünüm sergilemesinin önüne geçer.

 

Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin Kolajen Kullanılır mı? 

 

Farklı katmanlardan oluşan cilt dokusu, %70 ila %80 oranında kolajenden oluşur. Bu sebeple kırışıklık oluşumunun temel sebebi, özellikle yirmili yaşların sonundan itibaren yaşlanma sürecinin başlaması ve vücudun daha az kolajen üretmesiyle ciltteki kolajen miktarının razalmasıdır. Kolajen yönünden zengin gıdalarla beslenerek bu süreci yavaşlatmak, vücudun kolajen ihtiyacına yardımcı olmak mümkündür. Ne var ki kolajen yönünden zengin hayvansal gıdaları sürekli tükettiğinizde, hareketli bir hayat tarzına sahip değilseniz hem kilo almanıza hem de kolesterol, şeker, tansiyon gibi sağlık sorunlarıyla karşılaşmanıza yol açabilir.

 Bu soruna karşı saflaştırılmış kolajen takviyeleri hem saf protein içermesiyle hem de pratik ve sürdürülebilir özelliğiyle imdada yetişiyor.  Böylelikle kırışıklıklardan kurtulmak için kolajen takviyesi çeşitlerini kullanabilir, cildinizin ihtiyaç duyduğu kolajen miktarını kolayca karşılayabilirsiniz.

 

cilt için hangi kolajen takviyesi kullanılmalıdır

Cilt için hangi kolajen takviyesini kullanmalısınız?

 

Cildiniz için kolajen kullanmaya karar verdiyseniz onlarca farklı ürün, marka ve formda kolajen içerikli ürünlerle karşılaşmaya hazır olun. Peki sizin için doğru kolajen hangisi? Seçim yaparken nelere dikkat etmeniz gerekiyor? İşte cildiniz için kolajen seçerken dikkat etmeniz gereken maddeler:

 

 • Üründeki kolajen hammaddesinin hidrolize edilmiş peptid formda olması
 • Güvenilir ve kullanıcı yorumlarını görebileceğiniz bir markanın ürünü olması
 • Çok kritik olmasa da TİP 1 ve/veya TİP 3 formda kolajen peptidleri içermesi
 • İçeriğinde kolajene ek olarak cildiniz için değerli diğer bileşenlerin olması ekstra bir avantaj sağlar (örn. Hyaluronik asit, vitamin c vb.)
 • Toz, tablet veya sıvı arasında etkinlik açısından önemli farklar bulunmaz. Yaşınız ileriyse kolajen miktarı yüksek (örn. 10.000 mg) ürünler daha hızlı sonuç almanızı sağlayabilir
 • Balık, sığır, tavuk vb. birçok kolajen kaynağı bulunur. Hepsi cildiniz için işe yarasa da Balık ve Sığır kaynaklı ürünler TİP 1 ve TİP 3 formda kolajen içerdiğinden daha hızlı sonuç almanızı sağlayabilir.

 

Beef Collagen (28 Şaşe)

Kolajen Kremi Nedir? 

 

Pek çok kullanıcı, “kırışıklık kremleri işe yarıyor mu?” sorusunun yanıtını arar. Açıkça söylemek gerekirse kolajen içerikli krem, şampuan, temizlik kozmetik ürünleri cildinizin yapı taşlarına katılmayacağı için bir fayda sağlamayacaktır. Vücut kolajeni ancak ağız yoluyla aldığında kanımıza karıştıktan sonra ilgili dokulara sentezlenmesi için ulaştırabilir. Kolajen içerikli bu tip kozmetik ürünleri içerisindeki “diğer maddeler” cildiniz için faydalı olabilse de, ne kadar hidrolize edilmiş olsa da bu ürünlerdeki kolajen cildinizin kolajen yapısına katılamayacağından boşa harcanan bir para olarak sizi üzebilir.

 

Kolajen vücut kremi çeşitleri, vücudunuzun çeşitli noktalarında düzenli olarak kullanılmaları durumunda cildinizin canlanmasına yardımcı olabilir mi?. Kolajen kremi seçenekleri, cildinizin yeni ve genç hücreler üretmesini kolaylaştırır mı?. Cilt dokunuzdaki kurulukları giderme iddiasındaki kolajen kremleri, bu sayede daha genç, sağlıklı ve bakımlı bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur vaadi verse de durum öyle değil. Kolajen içerikli kremler, içerisindeki hyaluronik asit gibi maddelerle cildinizin nem oranını dengeler ve cildinizi yabancı maddelerden korumanıza da imkân tanıyabilirr. Bu sayede bazı kremler, yaşlılık belirtilerini bir miktar erteleyebilmenizi sağlayabilir.

 

Kolajen Kremi Nasıl Kullanılmalıdır?

 

Yukarıdaki saydığımız argümanlara rağmen kolajen içerikli kremleri yine de denemek isteyenler olabilir. Her üründe olduğu gibi kKolajen kremlerinin düzenli şekilde kullanılması, gerçek bir etki görmeniz açısından son derece önemlidir. Aldığınız ürünün kullanma talimatına göre gün içinde belli periyotlarla kullanmanın yanı sıra, gerçekten etki görmek için ağız yoluyla alınan kolajen takviyeleri ile birlikte kür uygulanarak sonuç alınabilir.

 

Cildiniz için ihtiyacının olan kolajen ürünlerini keşfetmek, bilgi almak ve sipariş vermek için 0216 740 0162 numaralı Supra Protein destek hattımızı arayabilirsiniz.

 • Supra Protein

  Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.

Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.