Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,052,133.70 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilgi
içilebilir kolajen nedir

İçilebilir Kolajen Nedir?

İçilebilir kolajen çeşitleri, günlük kolajen ihtiyacınızı karşılamanın pratik ve etkili yolları arasında yer alır. Dilerseniz doğrudan içerek tüketebileceğiniz, dilerseniz de gün boyunca tükettiğiniz yiyecek ve içeceklere katarak kullanabileceğiniz içilen kolajen çeşitleri, yoğun etkileri sayesinde kendinizi her zamankinden daha zinde, güçlü, sağlıklı ve genç hissetmenize yardımcı olabilir. Bu takviyenin yararlarıyla bir an önce tanışmak isteyen pek çok kullanıcı ise “Kolajen nasıl içilir?” ve “Sıvı kolajen ne zaman içilmeli?” sorularına yanıt arar. Eğer siz de sıvı kolajen takviyelerini doğru ve etkili bir şekilde kullanmak istiyor ve dikkat etmeniz gereken detayları merak ediyorsanız aşağıdaki ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

İçilebilir Kolajen Nedir?

İnsan vücudunda bulunan doğal kolajenlerin çeşitli sebepler sonucunda azalması; kaslarınızda, kemiklerinizde, eklemlerinizde, cildinizde ve bağışıklık sisteminizde çeşitli bozulmalara yol açabilir. Bu tipteki sağlık sorunlarından korunmak isteyen kullanıcılar ise balık, sığır, tavuk gibi hayvansal kaynaklı kolajenlerden elde edilen takviyelere başvurabilir. En sık tercih edilen takviye çeşitlerinin biri de içilebilir kolajen ürünleridir. Peki sıvı, toz ve tablet kolajen arasında bir fark var mıdır? Hemen cevap verelim, kolajen toz formda üretilir daha sonra su ile karıştırılarak içilebilir sıvı kolajenler üretilebilir veya kapsül içine konularak kapsül formda tüketime sunulabilir. Hangi form sizin gündelik yaşamınızda daha pratik geliyorsa ona yönelebilirsiniz. Sıvı formda üretilen içilebilir kolajenler, kolajen yoğunluğu bakımından toz ve kapsül kolajenlerden daha farklı olmayabilir. Sıvı kolajenlerin biyoyararlanım seviyeleri de diğer kolajen takviyeleriyle aynıdır. 

 

İçilebilir kolajeni diğer seçeneklerden ayıran nokta ise kullanım kolaylığıdır. Kimi kullanıcılar, toz ya da kapsül şeklindeki takviye ürünleri yutmakta güçlük çekebilir ve boğaz yıpranması, sindirim güçlüğü gibi sorunlarla karşılaşabilir. Sıvı kolajen takviyeleri ise son derece kolay bir şekilde tüketilebilmeleriyle hassas bünyeye sahip kullanıcılar tarafından dahi rahatlıkla tüketilebilir. İçilebilir kolajen takviyelerinin bir bölümünde çeşitli mineraller ve vitaminler de bulunur. Vitamin ve mineral içeren takviyeler, zengin içerikleri sayesinde vücudunuzun daha etkili bir şekilde çalışmasına ve bağışıklık sisteminizin güç kazanmasına yardımcı olabilir.

Kolajen Neden Tüketilmelidir?

Düzenli olarak kolajen tüketmek, sağlık üzerinde olumlu etkilerde bulunabilir. Bu sebeple de yaşlılığa, fiziksel yıpranmaya ve bağışıklık sisteminin zayıflamasına karşı tedbir almak isteyen herkes kolajen takviyelerine ilgi gösterebiliyor. Klinik araştırmalar farklı tiplere sahip olan kolajen takviyelerinin; eklemlerin, kemiklerin, kasların, organların, damar sisteminin ve cilt dokusunun güçlenmesine yardımcı olabildiği gösterilmiştir. 


Vücutta bulunan doğal kolajenler, ağırlıklı olarak yirmili yaşların sonundan itibaren azalmaya başlar. Sporcular, gün içinde yüksek efor sarf edenler, sigara kullananlar, güneşe fazla maruz kalanlar, yoğun bir yaşam temposuna sahip olanlar ve dinlenmek için yeterince vakit bulamayanlar ise kolajen azalması durumuyla daha erken yaşlarda karşılaşabilir. Kolajen, vücudun gençliğini, gücünü ve direncini sağlayan faktörler arasında yer alır ve bu proteinin azalması, yaşlılık belirtileriyle erkenden karşılaşmanıza yol açabilir. Doğal vücut kolajenininiz sorun oluşturabilecek seviyelere düşmeden önce takviye kolajen almaya başlamanız ise yaşlılık belirtilerini erkenden engellemenize ve sağlığınızdaki olası bozulmaların önüne geçmenize yardımcı olabilir.

 

kolajen çeşitlerimiz

Kolajen Nasıl Tüketilmelidir?

İçilebilir kolajen takviyeleri kullanmak isteyen pek çok kişi, “Kolajen hangi saatte içilmeli?” ve “Kolajen ne zaman içilir?” sorularına yanıt arar. Kolajen takviyeleri, günün her saatinde ve her koşulda güvenli bir şekilde tüketilebilir. İçilebilir kolajenler, ilaç niteliği taşımadıkları için kullanımları da belirli sınırlamalara tabi tutulmaz. Kolajeni sabah, öğle, akşam saatlerinde, aç ya da tok karna rahatlıkla tüketebilirsiniz. 


Takviyelerin içerdiği kolajen miktarı, markaların paketleme şekillerine göre değişebilir. Bu sebeple, kafa karışıklığı yaşamamak için günlük dozlar hâlinde satılan ürünleri tercih edebilir ve her gün bir doz tüketerek kolajen tüketim seviyenizi rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Eğer siz de yaşlılık belirtilerine savaş açmak, vücudunuzu ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek isterseniz Supra Protein tarafından size özel olarak üretilen içilebilir kolajen seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Supra Protein’in bütçe dostu içilebilir kolajen fiyat seçenekleriyle hemen tanışabilir, benzersiz bir deneyime kolayca adım atabilirsiniz.

  • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.

Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA ÖDEME & HAVALE

Kapıda Kredi Kartı & Nakit veya Havale & EFT yöntemleriyle sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.