Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,052,133.70 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
içilebilir kolajen fiyat ve özellikleri

İçilebilir Kolajen Fiyat ve Özellikleri

Bloğumuzda yayınlanan birçok yazıda belirtsek de hatırlatmakta fayda var. Özel bir protein olan kolajen peptidler, tüm protein tozları gibi toz formda üretilirler. Kolajeni toz formda alıp dilediğimiz içeceklere ekleyebiliriz böylelikle kendi içilebilir kolajenimizi elde edebiliriz. Veya yemek ve tatlılarımıza eklersek de yenilebilir kolajen içerikli ürünler hazırlayabiliriz. Bir diğer seçenek ise hazır olarak kolajen içeren sıvı formdaki ürünler veya kolajen yönünden zenginleştirilmiş yiyecekler satın alabiliriz. Peki kolajeni nasıl tüketmek en etkili sonucu almamızı sağlar? Hangi formda satın almamız gerekir? Farklı formda sunulan kolajen içerikli ürünlerin fiyatları ve özellikleri nasıldır? Bu yazımızda bu sorulara yanıt vereceğiz.

Hem ekonomik hem pratik hem de etkili kolajen hayal değil

Kolajen takviyesi alma kararı verdiğinizde karşılaştığınız fiyatlar sizi biraz şaşırtabilir. Kolajenin faydalarının görülebilmesi için düzenli olarak en az 3 aylık kürler halinde kullanmanız gerektiğini de göz önüne getirince en iyi fiyat / performans ürününe ulaşmak bütçeniz için oldukça işe yaracaktır.

Kolajen takviyeleri genel olarak toz formda, sıvı formda veya kapsül içinde bulunuyor. Söz konusu proteinler olunca, biyoyararlanım yani proteini tükettikten sonra vücudumuz tarafından yüksek oranda emilip kullanılabilir olması önemlidir. Biyoyararlanımı yüksek kolajen takviyeleri için ilk şart kolajenin hidrolize edilmiş peptid formda olmasıdır. Normalde yüksek molekül ağırlığı nedeniyle vücudumuz tarafından sindirimi çok zor olan kolajen, hidrolize edilerek çok büyük bölümü vücudumuz tarafından kullanılabilir hale getirilir.

Satın alacağınız üründeki kolajenin hidrolize edilmiş olduğundan emin olduktan sonra ikinci aşamaya geçebilirsiniz. Sıvı ve toz formda sunulan kolajen içerikli ürünler yüksek biyoyararlanıma sahiptir, sizin için en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Kapsül içerisinde sunulan kolajen ise biyoyararlanım yönünden daha geridedir. Ayrıca günlük kolajen ihtiyacınızı karşılayabilmeniz için bu kapsüllerden onlarca tüketmeniz gerekebilir. Bu kapsüllerin yapımında kullanılan farklı bileşenleri de vücudumuza almamız da ayrı bir dezavantaj oluşturur.

Multi Collagen Complex

Sıvı formdaki bazı ürünlerde ürün içerisinde koruyucu, renklendirici, şeker, kıvam artırıcı vb. bileşenler bulunabilir. Bu nedenle satın alma yapmadan önce ürünün içerik bilgisini mutlaka kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Sıvı kolajen fiyat aralıkları bu içeriklere ve içindeki kolajen miktarına göre değişkenlik gösteriyor.

Supra Protein kolajen takviyeleri yukarıda sayılan hiçbir katkı maddesine yer vermeden hazırlanır ve kolajen ihtiyacınıza sağlıklı ve ekonomik bir çözüm sunar. Daha fazla bilgi için https://www.supraprotein.com/ web sitemizden ürünler hakkında içerik ve detaylara ulaşabilirsiniz.  • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA ÖDEME & HAVALE

Kapıda Kredi Kartı & Nakit veya Havale & EFT yöntemleriyle sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.