Şimdi Eczanelerde

Blog » Bilgi
Günlük Rutinlerinizle Kolajen Kullanmanın En Kolay 5 Yolu

Günlük Rutinlerinizle Kolajen Kullanmanın En Kolay 5 Yolu

Kolajen kullanımı nasıl yapılabilir? Kolajenler insan vücudunda önemli bir yapıya sahiptir. Vücuttaki proteinlerin neredeyse üçte biri kolajenden oluşur. Bu nedenle bu dokuların yenilenmesi için dışardan besinler ile kolajen alınması önemlidir. Eğer daha pratik bir hale getirmek istenilirse kolajen takviyeleri tercih edilebilir.

Kolajen yönünden zengin besinler kelle paça çorbası, kemik suları vb. gibi besinler her gün tüketilmeyebilir. Bu durumda alternatif olarak saflaştırılmış kolajen takviyelerine yönelebilirsiniz. Kolajen genelde toz, sıvı ve tablet formlarda bulunur. Sıvı ürünler içime hazır olarak tüketilebilir. Tablet formda olanlar bir bardak su ile pratik biçimde tüketilirken, toz formda olan kolajen ise bir çok katı veya sıvı gıda ile karıştırılarak günlük rutininize eklenebilir haldedir.

 

Kolajen Kullanmanın En Pratik Yolları

 

Toz kolajen takviyeleri günümüzde birçok marka tarafından üretilir. Hangisini satın alırsanız alın, kullanım alanları oldukça geniştir. Dilerseniz içeceklerinize katabilir dilerseniz yemeklerde ve salatalarda kullanabilirsiniz.

Kullanım alanı fark etmeden en iyi sonuçları alarak vücudunuzu destekleyebilirsiniz. Peki, birbirinden farklı şekilde bunları nasıl kullanabilirsiniz?

 

Su ile Karıştır

 

Collagen for You da dahil olmak üzere her kolajenin su ile karıştırılması mümkündür. Üstelik tatlandırıcı/aroma bulundurmayanları da vardır. Dolayısıyla suyun içine karıştırabilir, gittiğiniz her yerde tüketebilirsiniz.

Böylece gün boyu hem susuzluğunuzu giderebilir hem de devamlı olarak vücudunuzu kolajenle besleyebilirsiniz.

 

Smoothie veya Shake Tariflerinizde Kullanın

 

Smoothie ya da Shake seviyorsanız ve sık sık yapıyorsanız, MCT Collagen de dahil Supra’nın farklı toz kolajenlerin ürünlerini inceleyebilir, aralarından size en uygun olanı alarak bu tariflerinize katabilirsiniz. Böylece günlük yaşamdan iş hayatına kadar her yerde sorun olmadan içebilirsiniz.

 

Salatanıza Ekleyin

 

Eğer daha yemeğe çok varsa ancak açıkmışsanız, küçük bir salata hazırlamak sizi sonraki öğüne kadar tok tutabilir. Salatayı daha faydalı hale getirmek istiyorsanız içine Beef Collagen katabilir, karıştırdıktan sonra afiyetle yiyebilirsiniz.

Böylece aldığınız kolajeni kat kat arttırabilir, böylece salatanızdaki vitaminler ile birlikte tüketildiğinden yararlarını da daha iyi bir şekilde görebilirsiniz.

 

Çay ve Kahvenize Ekleyin

 

Kolajen geniş bir kullanıma sahiptir. Çay ve kahveler de bunlardan bir tanesidir. Böylece okulda, iş yerinde, dışarıda kolay bir şekilde kolajeni tüketebilirsiniz.

Eğer çayın tadının bozulmasını istemiyorsanız aromasız ve tatlandırıcısız olanları da vardır. Dolayısıyla şeker kullanmayan kişiler için de son derece uygun bir yapısı bulunmaktadır.

 

Çorba ve Yemeklerinize Katın

 

Kolajen kullanımı günlük rutinlere kolay bir şekilde uyum gösterir. Bu nedenle sadece su ile karıştırılması gerekmez. Eğer çorba yapıyorsanız, pişirme esnasında ya da piştikten sonra tencere içine atarak karıştırabilirsiniz. Böylece içinde bulunan kolajeni daha da zenginleştirebilirsiniz. İsterseniz sadece tabağınıza katmayı da düşünebilirsiniz.

Çorba gibi diğer yemeklere eklemeniz de mümkündür. Tüm bunlardan anlaşılabileceği üzere kolajeni günlük hayatın her yerinde kullanabilirsiniz. Dışarıda bile çay kahve içerken tüketme olanağı mevcuttur.

Bu nedenle Collagen Beauty Formula ya da farklı bir ürün alabilir, bunu çantanızda her yere gezdirebilirsiniz. Böylece istediğiniz zaman rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Sadece üzerinde yazan açıklamaları okumanız, buna uyum sağlayarak tüketmeniz yeterlidir. Böylece en iyi sonuçları almanız da mümkündür.

“Kolajen nasıl kullanılır?” sorusuna cevap bulmak daha detaylı bilgi almak isterseniz rehber yazımız için tıklayın; Kolajen Nasıl Kullanılır?

Daha fazla bilgi ve sorularınız için bizime canlı destek veta Whatsapp üzerinden yazabilir veya 0216 740 0162 numaraları hat üzerinden müşteri destek merkezimizi arıyabilirsiniz.

Referanslar:

[1] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34807414/

[2] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21421911/

[3] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29114654/

  • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır; sağlık tavsiyesi yerine geçmez. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.


Kaydol Kazan!

İndirimler, tavsiyeler ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun..

Ticari elektronik ileti izni kapsamında tarafıma tanıtım ve kampanyalara ilişkin e-posta gönderilmesine izin veriyorum.

"Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşam için önemlidir. "Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık ya da ilaç kullanılması durumunda doktorunuza danışınız. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.

Supra Protein Resmi Satış Sitesi - Supra Protein © 2023

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?