Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,153,254.60 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilgi
günde ne kadar kolajen tüketilmelidir

Günde Ne Kadar Kolajen Tüketilmelidir

Son dönemin en popüler ürünleri arasında yer alan kolajen takviyeleri, her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Bu sebeple de pek çok kullanıcı, “Günlük kolajen ihtiyacı ne kadar?” sorusuna yanıt arar. Kolajen ihtiyacı, bazı durumlarda kişiden kişiye göre değişebilir. Kişinin yaşı, vücut yapısı, spor geçmişi ve beslenme programı gibi faktörler, günlük ideal kolajen tüketim miktarınız üzerinde belirleyici bir rol oynar. Eğer siz de günlük alınması gereken kolajen miktarı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz aşağıdaki detayları inceleyebilir, her gün ne kadar kolajen tüketmeniz gerektiğini kolayca öğrenebilirsiniz.

Günde Ne Kadar Kolajen Tüketilmelidir?

“Günde kaç mg kolajen alınmalı?” sorusu, kolajen takviyesi kullanmaya yeni başlayan pek çok kişi tarafından sıklıkla sorulur. Kolajen takviyelerinin günlük dozları, genelde 1 ila 10 gram, yani 1.000 ila 10.000 miligram arasında değişir. Bu dozlardan hangisini seçeceğinize karar verirken ilk olarak kolajeni ne amaçla kullanacağınıza dikkat etmeniz gerekir.


Cilt gerginliğini artırmak için kolajen kullanacak kişilerin daha hızlı sonuç almak için günde 5 ila 10 gram arasındaki dozları tercih etmesinde yarar bulunur. Cilt için tercih edilecek takviye gıdaların hidrolize kolajen içermesi ve toz, tablet veya sıvı formda olması hızlı sonuç almanız açısından önemlidir. Kolajen takviyesini eklem ve kemikleriniz için kullanmanız durumunda ise vücudunuzun ihtiyacını karşılayacak oranı doktorunuzdan öğrenebilirsiniz. Yapılan klinik araştırmaların birçoğu günde 10.000 mg kolajen tüketiminin eklemler üzerindeki pozitif etkilerini göstermiştir. Klinik araştırmaların detayı için web sitemizde Bilim sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

günlük kolajen kullanımı kişiden kişiye değişir

Günlük Kolajen İhtiyacı Kişiden Kişiye Değişir mi?

Her insanın vücudunda doğuştan gelen ve 30’lu yaşlara kadar yüksek oranda korunan doğal kolajenler bulunur. Bu kolajenler, çeşitli faktörlere göre azalır ve kolajen takviyesi kullanma ihtiyacı ortaya çıkar. Bu sebeple de kolajen ihtiyacı, kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. 

Genetik durum, yaş, çevresel etkenlere bağlı olarak vücutta kolajen eksikliği daha erken veya geç oluşabilir. 

 

Günlük kolajen ihtiyacı, bir diğer ifadeyle kişinin vücudundaki kolajen eksikliği anlamına gelir. 

Kullanacağınız kolajenin tipini ve içeriğini doğru seçmeniz de etkili sonuç açısından önemlidir. Kolajen takviyelerinin hammadde kalitesi, tipi ve kaynağı önemlidir. Kimi kolajen takviyelerinde ise kolajene ek olarak vitamin ve mineral destekleri de bulunur. Bu ürünler arasındaki tercihlerin de yine vücudun eksikliklerine göre yapılması gerekir. Yani ideal kolajen takviyesi içeriği de tıpkı ürünün miktarı gibi kişiden kişiye göre değişir.

 

collagen for you

Fazla Kolajen Kullanmak Daha Hızlı Sonuç Verir mi?

Fazla kolajen kullanmak, size ekstra olarak kolajenden gelen bir fayda sağlamayabilir. Ürün etiketinde önerilen dozda kolajen tüketimi yeterli olacaktır. Spor yapan bireyler protein desteği anlamında daha yüksek miktarlarda kolajen kullanabilmektedir. Bu tip özel durumlarda önerilen doz kişiye göre tekrar değerlendirilebilir.


Daha hızlı sonuç almak için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem de çoklu kolajen kaynaklı ürünlere yönelmektir. Supra Protein Multi Collagen gibi ürünler, farklı kaynaklardan elde edilen farklı tiplerdeki kolajenleri bir araya getirir ve bu sayede sinerjik etki oluşturarak tek bir üründen maksimum seviyede fayda almanızı sağlar. Çoklu kaynaklı ürünleri seçerek eklem, kemik, kas, cilt, damar gibi farklı noktalarınızı aynı anda güçlendirebilirsiniz. Sizin için en ideal kolajen takviyelerini ise Supra Protein’de bulabilirsiniz.

  • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.

Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA ÖDEME & HAVALE

Kapıda Kredi Kartı & Nakit veya Havale & EFT yöntemleriyle sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.