Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 869,770.61 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
en iyi kolajen takviyesi

En İyi Kolajen Takviyesi

Kadınlar güzellik ve bakım için birçok yola başvuruyor. Doğa bize birçok mucize sunuyor, bunlardan biri de kolajen. Kolajen; sadece insanlarda ve hayvanlarda bulunan bir protein türüdür. Oldukça hayati bir protein olan kolajen cilt ve kemikler için önem taşır.

Kolajen Takviyesinin Faydaları Nelerdir?

Vücudumuzdaki proteinlerin %30’u kolajenden oluştuğu için kolajen takviyesinin birçok faydası bulunur. Kasların esnekleşmesini ve iyileşmesini sağlar. Kemik erimesinin önüne geçerek kemik yoğunluğunu arttırır. Deri çatlaklarını ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca kolajen kalp ve damar hastalıkları için de oldukça yararlıdır; yağ tabakasının azalmasını sağlar. Gözlerinizi miyop ve hipermetroptan korur. Saçların ve tırnakların güçlenmesinde güçlü bir yardımcıdır.

En İyi Kolajen Takviyesi Nasıl Yapılır?

C vitamini ve bunu içeren sebze -meyveler vücudumuzun kolajen sentezleyebilmesi için oldukça önemlidir. Kolajen yalnızca hayvansal kaynaklardan temin edilebilir. Örneğin kemik suyu içerek aslında kolajen sentezlenmesine yardımcı olmuş olursunuz. Ancak her zaman hayvansal kaynaklardan kolajen takviyesi yapabilmek mümkün olmayabilir. Böyle zamanlarda dışarıdan kolajen takviyesi yapılabilir. Bunun yanı sıra, alkol ve sigara tüketimi de vücutta kolajen üretilmesini olumsuz yönde etkiler. Bu olumsuz etkiyi minimuma indirgeyebilmek adına dışarıdan kolajen takviyesi alınabilir.

En İyi Kolajen Takviyesi

Kolajen içeren gıda takviyesi için iki ürünümüz bulunuyor: Beef Collagen ve Collagen Beauty Formula. Kolajenin sağladığı faydaları genel olarak hissetmek ve görmek istiyorsanız her serviste 10 gr kolajen içeren Beef Collagen ürünümüzü kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu ürünü kullandığınız takdirde cildinizde, kas, eklem ve kemiklerinizde meydana gelecek iyileşmeyi hissedebilirsiniz. Ancak daha spesifik olarak cilt, saç ve tırnak bakımı ve sağlığı ise Collagen Beauty Formula ürünümüzü kullanabilirsiniz. Bu ürünümüzde diğerine ek olarak C vitamini, E vitamini, B3 ve B6 vitaminleri, Metilsülfonilmetan, Hyaluronik Asit ve Biotin Koenzim Q10 bulunuyor. Saydığımız vitaminler ve bileşenler cilt, tırnak ve saç sağlığı için büyük önem taşıyor. Saçlarımız, tırnaklarımız ve cildimiz düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Onlara iyi bakmadığımız takdirde sağlığımızda en ufak bir aksama olduğunda direkt cildimize, saçlarımıza ya da tırnaklarımıza yansıyor. Örneğin stresli bir dönemden geçerken saçlarımız dökülmeye başlıyor, meyve yemeyi azalttığımızda tırnaklarımız daha çabuk kırılıyor ya da yediğimiz bir şey dokunduğunda cildimiz reaksiyon verebiliyor… Tüm bunlar cildimizi, saçlarımızı ve tırnaklarımızı yıpratıyor. Kolajen içeren gıda takviyesi niteliğindeki ürünlerimiz ile yıpranmanın önüne geçip yaşlanmayı geciktirebilirsiniz. Eğer siz de kolajenden gelen mucizeye tanık olmak istiyorsanız ürünlerimizi denemelisiniz!  • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.