Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,052,133.70 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
en iyi kolajen takviyesi

En İyi Kolajen Takviyesi

Kadınlar güzellik ve bakım için birçok yola başvuruyor. Doğa bize birçok mucize sunuyor, bunlardan biri de kolajen. Kolajen; sadece insanlarda ve hayvanlarda bulunan bir protein türüdür. Oldukça hayati bir protein olan kolajen cilt ve kemikler için önem taşır.

En iyi kolajen takviyesi, ihtiyaç duyulan kolajeni almanın en pratik yollarından biridir. Toz, sıvı ve tablet formları bulunan takviyeleri, yiyecek ve içeceklerinize katarak da tüketebilirsiniz. Düzenli kullanım sayesinde cildiniz, eklem ve kemikleriniz, saçlarınız ve bağışıklık sisteminizde gözle görülür değişiklikler hissedebilirsiniz.

En İyi Kolajen Takviyesi

Kolajenin temel olarak 4 farklı çeşidi bulunur. Cilt, kemik, kıkırdak doku ve saç gibi vücudun farklı bölümlerinde bulunan kolajenler bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösterir. Kullanacağınız ürüne karar verirken içeriğinde yer alan kolajen tipinin sizin ihtiyacınıza uygun olup olmadığını göz önünde bulundurabilirsiniz. Peki, en iyi kolajen hapı ya da tozu nasıl seçilir?

En İyi Kolajen Takviyesi Hangisi?

Kolajen seçimi yapmakta güçlük çekenlerin sıklıkla sorduğu sorulardan biri “En iyi kolajen takviyesi hangisi?” şeklindedir. Supra Protein’in hangi ürününün sizin için uygun olduğuna karar verebilmeniz için ürün özelliklerini sizler için özetledik. Baştan belirtmekte fayda var: Tüm Supra Protein ürünleri cilt, saç, tırnak, kemik ve eklemler dahil kolajen ihtiyacınız olan tüm bölgelerde etkilidir. 

 • Collagen Beauty Formula: Cilt esnekliğini kaybedip sarkma sorunu olanların, tırnaklarında soyulma ve saçlarında dökülme yaşayanların kullanabileceği özel bir üründür. Her serviste 10.000 mg sığır kaynaklı kolajen peptidleri bulunan ürünün içeriğinde C, B6, B3 ve E vitamini de bulunur.  Koenzim Q10 ve hyaluronik asit ile zenginleştirilen kolajen takviyesinin aromasız ve Hindistan cevizi aromalı seçenekleri mevcuttur.
 • Beef Collagen: 280 gram ağırlığında sığır kaynaklı ürün Tip 1 ve 3 formlu kolajen peptidleri içerir.  28 günlük kullanım için yeterlidir ve toz formundadır. Koruyucu, tatlandırıcı ve şeker ilavesi bulundurmaz. Saşe versiyonunda her bir saşe, günlük kullanıma uygun miktarlarda porsiyonlanmıştır. Bu sayede kullanacağınız miktarı yanınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Helal sertifikalı doğal beslenmiş sığırlardan üretilen ürünün her porsiyonunda 10,000 miligram kolajen mevcuttur. 
 • Multi Collagen Complex: Her 4 kolajen türünü de içeren nadir ürünlerden birisidir. İçeriğinde tavuk, sığır ve balık kaynaklı kolajen bulunur. Ayrıca yumurta kabuğunda bulunan son derece faydalı bir yumurta kabuğu kolajenini de içerir. C vitamini ve hyaluronik asit takviyesi ise kolajenin vücutta daha etkili şekilde kullanılabilmesini sağlar. Her kutunun içerisinde 60 adet tablet bulunur ve 1 aylık kür için yeterlidir. Eklem, kemik, cilt, saç ve tırnaklar için kullanılabilir.
 • Marine Collagen: Kore menşeili balık kolajeni içeren bu ürün net 291 gramdır. 28 günlük kür için yeterli olan ürünün içerisinde, tip 1 türü doğal avlanmış balık kaynaklı kolajen peptidleri bulunur. Aromasız ve neredeyse tatsız kokusuz olması sayesinde rahatlıkla tüketebileceğiniz takviye, toz formdadır. Su, meyve suyu gibi içeceklerinize karıştırarak tüketebilirsiniz.
 • MCT Collagen: Kakao destekli çikolata aromalı bir ürün olup net 354 gramdır. 21 günlük kullanıma uygun olan kolajen takviyesinin içeriğinde sığır kaynaklı Tip 1 ve 3 kolajen peptidler, bulunur.  Hindistan cevizinden elde edilen MCT yağı içeriğiyle ayrışıyor. İçeriğinde bulunan C vitamini ise bağışıklık sisteminizin güçlenmesinde etkilidir.
 • Collagen For You: Yaşlanma karşıtı içeriğiyle dikkat çeken ürünlerden biridir. 28 servisten oluşan 300 gramlık takviyenin her porsiyonunda 10,000 mg kolajenin yanı sıra Çinko, C vitamini ve Hyaluronik asit bulunur. Sığır kaynaklı toz formdaki ürün, koruyucu, şeker ya da yapay tatlandırıcı içermez.

Kolajen Takviyesinin Faydaları

Vücudumuzdaki proteinlerin %30’u kolajenden oluştuğu için kolajen takviyesinin birçok faydası bulunur. Kasların esnekleşmesini ve iyileşmesini sağlar. Kemik erimesinin önüne geçerek kemik yoğunluğunu arttırır. Deri çatlaklarını ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca kolajen kalp ve damar hastalıkları için de oldukça yararlıdır; yağ tabakasının azalmasını sağlar. Gözlerinizi miyop ve hipermetroptan korur. Saçların ve tırnakların güçlenmesinde güçlü bir yardımcıdır.

 • Kolajen, insan vücudunda üretilen bir proteindir ve yaşın ilerlemesiyle birlikte üretimi azalır. Vücudun işleyişinde önemli görevleri bulunduğundan kolajen takviyesi alınmasında fayda vardır.
 • Kolajen takviyesi, cildinizin esnekliğini arttırır ve daha canlı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olabilir.
 • Saç ve tırnakların daha güçlü ve canlı olmasında destek olabilir.
 • Yüksek miktarda kilo verdiğinizde yaşayabileceğiniz sarkmaların önüne geçebilir. 
 • Kemik, eklem ve kıkırdak dokunun kendini onarmasına yardımcı olabilir.

En iyi Kolajen Takviyesi Nasıl Kullanılır?

En iyi kolajen takviyesini tercih etseniz de etkisini hissedebilmek için düzenli olarak kullanmanız gerekir. Gözle görülür ilk etkileri 1 aylık kullanım sonrasında hissedebilirsiniz.

Kolajen takviyesini aç ya da tok karnına kullanabilirsiniz. İhtiyacınıza göre değişmekle birlikte yıllık 2-3 aylık kürler uygun olabilir. Ayrıca eklem ve kemiklerinizle ilgili bir sorun yaşıyorsanız ya da profesyonel olarak sporla ilgileniyorsanız kolajen takviyelerini 3 ile 6 ay kadar aralıksız kullanabilirsiniz.

Siz de sağlığınızı desteklemek için kendinize uygun kolajen türünü seçebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. 

En İyi Kolajen Takviyesi Nasıl Yapılır?

C vitamini ve bunu içeren sebze -meyveler vücudumuzun kolajen sentezleyebilmesi için oldukça önemlidir. Kolajen yalnızca hayvansal kaynaklardan temin edilebilir. Örneğin kemik suyu içerek aslında kolajen sentezlenmesine yardımcı olmuş olursunuz. Ancak her zaman hayvansal kaynaklardan kolajen takviyesi yapabilmek mümkün olmayabilir. Böyle zamanlarda dışarıdan kolajen takviyesi yapılabilir. Bunun yanı sıra, alkol ve sigara tüketimi de vücutta kolajen üretilmesini olumsuz yönde etkiler. Bu olumsuz etkiyi minimuma indirgeyebilmek adına dışarıdan kolajen takviyesi alınabilir.

Multi Collagen Complex

Kolajen içeren gıda takviyesi için iki ürünümüz bulunuyor: Beef Collagen ve Collagen Beauty Formula. Kolajenin sağladığı faydaları genel olarak hissetmek ve görmek istiyorsanız her serviste 10 gr kolajen içeren Beef Collagen ürünümüzü kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu ürünü kullandığınız takdirde cildinizde, kas, eklem ve kemiklerinizde meydana gelecek iyileşmeyi hissedebilirsiniz. Ancak daha spesifik olarak cilt, saç ve tırnak bakımı ve sağlığı ise Collagen Beauty Formula ürünümüzü kullanabilirsiniz. Bu ürünümüzde diğerine ek olarak C vitamini, E vitamini, B3 ve B6 vitaminleri, Metilsülfonilmetan, Hyaluronik Asit ve Biotin Koenzim Q10 bulunuyor. Saydığımız vitaminler ve bileşenler cilt, tırnak ve saç sağlığı için büyük önem taşıyor. Saçlarımız, tırnaklarımız ve cildimiz düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Onlara iyi bakmadığımız takdirde sağlığımızda en ufak bir aksama olduğunda direkt cildimize, saçlarımıza ya da tırnaklarımıza yansıyor. Örneğin stresli bir dönemden geçerken saçlarımız dökülmeye başlıyor, meyve yemeyi azalttığımızda tırnaklarımız daha çabuk kırılıyor ya da yediğimiz bir şey dokunduğunda cildimiz reaksiyon verebiliyor… Tüm bunlar cildimizi, saçlarımızı ve tırnaklarımızı yıpratıyor. Kolajen içeren gıda takviyesi niteliğindeki ürünlerimiz ile yıpranmanın önüne geçip yaşlanmayı geciktirebilirsiniz. Eğer siz de kolajenden gelen mucizeye tanık olmak istiyorsanız ürünlerimizi denemelisiniz!
 • Supra Protein

  Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA ÖDEME & HAVALE

Kapıda Kredi Kartı & Nakit veya Havale & EFT yöntemleriyle sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.