Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 798,885.98 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
en iyi kolajen kremi

En İyi Kolajen Kremi

Kolajenden gelen sihirli etkiler hepimizi cezbediyor. Daha genç bir cilt, kırışıklıklarda azalma, cildin neminde artış birincil faydaları olsa da güçlü saç ve tırnakların da en büyük destekçisi olan kolajen çok değerli bir besin takviyesidir. Besin takviyesidir yazmamızdaki amaç ise kolajenden gelen faydaların görülebilmesi için kolajenin oral yolla alınmasını işaret ediyor. Maalesef kolajen içerikli krem ve maskeler cildin derin katmanlarına nüfuz edememesi nedeniyle çok fazla bir etkiye sahip değil. Peki neden? Azalan kolajeni vücudumuza en hızlı ve etkili bir şekilde nasıl kazandırırız?

Neden kolajene ihtiyacımız var?

Vücudumuz kolajeni sentezleyebilse de özellikle otuzlu yaşlardan itibaren bu üretim yavaşlar, kalitesi düşer. Azalan kolajen nedeniyle cildimizde yaşlanma belirtileri olan kırışıklıklar, çizgiler ve nem kaybı görülmeye başlanır. Cildimizin %75 oranında kolajenden meydana geldiğini hatırlarsanız kolajen kaybının sevimsiz bu sonuçlarının nedenini daha iyi anlayabilirsiniz.

Kolajen peptidler besin yoluyla alındığı zaman vücudumuzda azalan kolajen miktarına karşı harekete geçer. Kolajen üretiminden sorumlu hücrelerimiz daha fazla kolajen üretmeye başlar ve dolayısıyla kolajen kaybından kaynaklı izler büyük ölçüde azalır.

Hangi kolajen takviyesi?

Yazının başında da belirttiğimiz gibi kolajenin faydaları yalnızca besin yoluyla vücuda alındığında ortaya çıkar. Krem veya maske içindeki kolajen büyük molekül yapısı nedeniyle cildin derin katmanlarına ulaşamaz, en iyi kolajen kremi bile cildimizde azalan kolajeni yerine getirmeye yardımcı olamaz.

Kolajenin faydalarını gösteren bilimsel araştırmaların tamamında beslenme yoluyla alınan kolajen peptidler kullanılmıştır. Bu nedenle toz veya sıvı ürünler içerisinde bulunan kolajen takviyeleri ihtiyacınız olan bir numaralı anti-aging yardımcılarınızdır.

En İyi Kolajen Kremi

Kolajen alırken dikkat

Kolajen takviyelerinin işe yarayabilmesi ve etkili olabilmesi için rehber olabilecek aşağıdaki maddeleri mutlaka göz önünde bulundurmanızı ve kontrol etmenizi tavsiye ederiz:

  • Vücudun sindirebilmesi için kolajen hidrolize edilmiş peptid formda olmalıdır.
  • Ürün içerisindeki kolajen miktarı önemlidir. En etkili ve hızlı sonuç için günde 10.000mg kolajen tüketimi tavsiye ediyoruz.
  • Ürün içerisinde ilave şeker, koruyucu, renklendirici ve yapay tatlandırıcı olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var.
  • Bazı ürünler kolajene ek olarak çok değerli vitamin ve mikro besinler içerebilir. Bu kategorideki ürünler daha etkili ve süratli sonuç almanıza yardımcı olur.

Supra Proteindeki kolajen takviyeleri tüm bu kriterleri yerine getirmekle kalmıyor, bunu çok da hesaplı bir şekilde sunuyor. Ayrıca Türkiye’de ilk kez Pasture raised yani doğal ortamında özgürce ve sağlıklı beslenmiş büyükbaş hayvanlardan elde edilen birinci sınıf kolajen peptidleri kullanıyor. Siz de kolajen mucizesine şahit olmak istiyorsanız ihtiyacınız olan kolajene web sitemizden ulaşıp hemen sipariş verebilirsiniz!Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.