Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,052,133.70 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
en iyi kolajen hapı ve tozu markası

En İyi Kolajen Hapı ve Tozu Markası

Kuşkusuz söz konusu sağlığımız ve güzelliğimiz olduğunda her zaman en iyisini isteriz. Vücudumuzda yıllar geçtikçe azalan kolajen miktarını takviye etmeye karar verdiğimizde de haliyle en ideal ve en iyi olanı seçmek isteriz. Peki bunu nasıl anlayacağız, en iyi kolajen takviyesi nasıl yapılır? Bu yazımızda bu sorulara cevap ararken, toz, sıvı, kapsül ve tablet formundaki kolajen ürünlerinin farkını ve avantaj-dezavantajlarını anlatacağız.

Kolajen takviyesinin olmazsa olmaz özellikleri

Eğer siz de cildinizde kırışıklıklar, esneklik kaybı yaşıyorsanız veya eklem ve kıkırdak sorunlarınız varsa kolajen takviyesine vakit geçmeden başlamak isteyebilirsiniz. Yapacağınız araştırmada çok farklı çeşit ve içerikte kolajen içeren ürünleri göreceksiniz. Sizin için doğru kolajen takviyesini seçerken aşağıdaki olmazsa olmaz kriterleri karşıladığından emin olmanızı tavsiye ederiz:

  • Kolajen mutlaka hidrolize edilmiş peptid formda olmalıdır. Aksi takdirde vücudunuz tarafından sindirilemez ve faydalarını göremezsiniz.

  • Kolajenden maksimum biyoyararlanım için orijinal toz formunda (içilebilir toz kolajen) veya sıvı ürünler içerisine eklenmiş olanlarını tercih edin. Tablet ve kapsül içerisindeki kolajen miktarları daha düşüktür, kalitesiz ürünler sindirim aşamasında da önemli ölçüde kayba uğrarlar; en iyi kolajen hapı bile bu durumu engelleyemez. Doğru tablet teknelojisiyle ve doğru yardımcı bileşenler hazırlanarak üretilen kolajen tablet takviyeleri ise vücut tarafından rahatlıkla sindirilebilir. Daha düşük dozda kolajenin yeterli olacağı kişiler bu formu seçebilir.

  • Ürün içerisindeki kolajen miktarı önemlidir. Bilimsel araştırmalar optimum günlük alınması gereken miktar olarak minimum 2 gram -10 gram arası dozaj öneriyor. Daha düşük miktarda kolajen içeren ürünler istediğiniz sonucu size sunamayabilir.

  • Üründe kolajene ek olarak farklı vitaminler ve mikro besinler de olabilir. Fiyat karşılaştırması yaparken bu içerikleri de göz önünde bulundurmanız gerekir.

  • Üründe yapay koruyucu maddeler, ilave şeker ve yapay tatlandırıcı olup olmadığını kontrol edin.

 

Collagen For You

Kolajen kaynakları ve tipleri

Doğada yalnızca insan ve hayvanlarda bulunan kolajen özel bir proteindir. Yalnızca hayvanların kolajen yönünden zengin dokularından elde edilir. Balık, sığır, yumurta ve tavuk en yaygın kaynaklardır.

Vücudumuzda birçok tipte kolajen bulunsa da ağırlıklı olarak TİP 1 ,2 , 3, 5 ve 10 bulunur. Peki sizin için uygun olan tip ve kaynak hangisi?

Hemen yanıtlayalım. Alacağınız tüm kolajen peptid tipleri hidrolize edilmiş olduğu takdirde cildinizden, eklem ve kıkırdaklarınıza kadar kolajen ihtiyacınız olan tüm bölgelere fayda sağlar. Kolajenin kaynağı ve tipinden ziyade hidrolize edilmiş olması önemlidir; vücut ihtiyacı doğrultusunda kendi içinde sentezleyecektir. Kolajen kaynağı konusunda seçiminizi yaparken alerji ve hassasiyetlerinizi göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir.

Daha detaylı bilgi almak için web sitemizin KOLAJEN, BİLİM sayfalarına göz atabilir, ihtiyacınız olan kolajen takviyelerini yine sitemiz üzerinden hemen sipariş edebilirsiniz.  • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA ÖDEME & HAVALE

Kapıda Kredi Kartı & Nakit veya Havale & EFT yöntemleriyle sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.