Hesap Ayarlarınız

Sn. aşağıdan hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 231,771.12 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim

En İyi Kolajen Hapı ve Tozu Markası

Kuşkusuz söz konusu sağlığımız ve güzelliğimiz olduğunda her zaman en iyisini isteriz. Vücudumuzda yıllar geçtikçe azalan kolajen miktarını takviye etmeye karar verdiğimizde de haliyle en ideal ve en iyi olanı seçmek isteriz. Peki bunu nasıl anlayacağız, en iyi kolajen takviyesi nasıl yapılır? Bu yazımızda bu sorulara cevap ararken, toz, sıvı, kapsül ve tablet formundaki kolajen ürünlerinin farkını ve avantaj-dezavantajlarını anlatacağız.

Kolajen takviyesinin olmazsa olmaz özellikleri

Eğer siz de cildinizde kırışıklıklar, esneklik kaybı yaşıyorsanız veya eklem ve kıkırdak sorunlarınız varsa kolajen takviyesine vakit geçmeden başlamanız yerinde olur. Yapacağınız araştırmada çok farklı çeşit ve içerikte kolajen içeren ürünleri göreceksiniz. Sizin için doğru kolajen takviyesini seçerken aşağıdaki olmazsa olmaz kriterleri karşıladığından emin olmanızı tavsiye ederiz:

  1. Kolajen mutlaka hidrolize edilmiş peptid formda olmalıdır. Aksi takdirde vücudunuz tarafından sindirilemez ve faydalarını göremezsiniz.
  2. Kolajenden maksimum biyoyararlanım için orijinal toz formunda (içilebilir toz kolajen) veya sıvı ürünler içerisine eklenmiş olanlarını tercih edin. Tablet ve kapsül içerisindeki kolajen miktarları oldukça düşüktür, sindirim aşamasında da önemli ölçüde kayba uğrarlar; en iyi kolajen hapı bile bu durumu engelleyemez.
  3. Ürün içerisindeki kolajen miktarı önemlidir. Bilimsel araştırmalar optimum günlük alınması gereken miktar olarak 10 gr öneriyor. Düşük miktarda kolajen içeren ürünler istediğiniz sonucu size sunamayabilir.
  4. Üründe kolajene ek olarak farklı vitaminler ve mikro besinler de olabilir. Fiyat karşılaştırması yaparken bu içerikleri de göz önünde bulundurmanız gerekir.
  5. Üründe koruyucu maddeler, ilave şeker ve yapay tatlandırıcı olup olmadığını kontrol edin.

Kolajen kaynakları ve tipleri

Doğada yalnızca insan ve hayvanlarda bulunan kolajen özel bir proteindir. Yalnızca hayvanların kolajen yönünden zengin dokularından elde edilir. Balık, sığır ve tavuk en yaygın kaynaklardır.

Vücudumuzda birçok tipte kolajen bulunsa da ağırlıklı olarak TİP 1,2 ve 3 bulunur. Peki sizin için uygun olan tip ve kaynak hangisi?

Hemen yanıtlayalım. Alacağınız tüm kolajen peptid tipleri hidrolize edilmiş olduğu takdirde cildinizden, eklem ve kıkırdaklarınıza kadar kolajen ihtiyacınız olan tüm bölgelere fayda sağlar. Kolajenin kaynağı ve tipinden ziyade hidrolize edilmiş olması önemlidir; vücut ihtiyacı doğrultusunda kendi içinde sentezleyecektir. Kolajen kaynağı konusunda seçiminizi yaparken alerji ve hassasiyetlerinizi göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir.

Daha detaylı bilgi almak için web sitemizin KOLAJEN, BİLİM sayfalarına göz atabilir, ihtiyacınız olan kolajen takviyelerini yine sitemiz üzerinden hemen sipariş edebilirsiniz.

Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.