Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 644,057.76 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
toz kolajen ve en iyi kolajen hapı tavsiyeleri

Toz Kolajen ve En İyi Kolajen Hapı Tavsiyeleri

Kolajenin sihirli etkilerini keşfettiyseniz ilk iş hemen iyi bir kolajen takviyesi araştırmasına başlanır. Peki kaliteli ve etkili bir kolajen takviyesi nasıl bulunur, nelere dikkat etmek gerekir? Bu yazımızda kolajeni toz, sıvı, kapsül, hap-tablet içerisinde sunan ürünleri ve etkilerini değerlendireceğiz.

En iyi kolajen takviyesi

Özel bir protein olan kolajen, her protein takviyesi gibi toz formda üretilir. Kolajeni dilerseniz orijinal toz formda satın alabilir veya sıvı ürünler, kapsül, tablet içerisinde eklenmiş şekilde olan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Kolajen satın almadan önce bir checklist oluşturmanız ve bu kriterlere uyup uymadığını kontrol etmeniz sağlıklı ve ekonomik bir seçim yapmanızı sağlayacaktır. İşte mutlaka dikkat etmeniz gereken 4 kriter:

1-Kolajen hidrolize edilmiş peptid formda olmalıdır.

Kolajen normalde yüksek molekül ağırlığına sahiptir ve vücudumuz tarafından sindirilemez. Takviye amacıyla kolajen alınacaksa kolajenin vücudumuz tarafından kolaylıkla sindirilebilir formu olan hidrolize peptid formunu tercih etmeniz gerekir.

2-Üründeki kolajen miktarı düşük ise sonuç alamayabilirsiniz.

Yapılan klinik çalışmaların önemli bir bölümünde günlük 10gr kolajen peptid tüketimi tercih edilmiştir. Düşük miktarda kolajen içeren ürünler size istediğiniz sonucu vermeyebilir veya daha geç etki gösterebilir. Bu da ekonomik olarak sizi zorlayabilir.

3-Üründe kolajen dışındaki bileşenleri sorgulayın.

Bazı ürünler saf kolajen içerse de (ör. Supra Protein Collagen Peptides), bazıları kolajene ek olarak değerli başka mikro besinler de içerebilir. (ör. Collagen Beauty Formula)

Seçiminizi yapmadan önce ürün içerisindeki diğer bileşenleri ve miktarlarını da göz önünde bulundurarak daha sağlıklı bir karşılaştırma ve seçim yapabilirsiniz.

4-Biyoyararlanım için önceliğiniz toz veya sıvı ürünler olsun.

Tablet-kapsül-hap şeklinde bulunan kolajenin emilimi zordur. En iyi kolajen hapı bile bu dezavantaja sahiptir. Ayrıca bu kapsül, tablet ve hapların yapımında emülgatör vb. farklı katkı maddeleri de kullanılmış olabilir. Bir diğer dezavantajları ise düşük kolajen miktarı içermelerinden kaynaklanır. İhtiyacınız olan kolajen miktarını alabilmeniz için bu haplardan günde onlarca almanız gerekebilir.

Vücudumuz sıvı veya toz şeklinde aldığımız kolajeni çok daha yüksek oranda ve hızlı bir şekilde sindirip kullanabildiği için tavsiyemiz bu kategorideki ürünlere yönelmenizdir.

Kolajen ile ilgili daha detaylı bilgi almak için web sitemizi inceleyebilir, müşteri destek hattımızı arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan kaliteli, sağlıklı ve ekonomik kolajen takviyelerini yine web sitemiz üzerinden hemen sipariş verebilirsiniz.Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.