• Kolajen ampuller ve kolajen takviyeleri, cildi pürüzsüzleştiren bir yoğun bakım sağlamaktadır.
  • Cildin nem deposunu yenilemekte ve doldurmaktadır.
  • Genellikle, kırışıklık ve sarkmaya yatkın ciltlerle, tedaviye karşı direnç gösteren ciltler için en uygun çözümdür.
  • Kolajen takviyeleri cildin sıkılaşmasına katkı sunar.
  • Cildi yoğun bir biçimde nemlendirir bununla beraber nemi hapseder.
  • Cildin genç görünmesini sağlar.

Kolajen, cilt yapısının temel taşlarından birisidir. Bu nedenle üretimi azaldığında ya da tamamen bittiğinde takviye almak gerekmektedir. Eğer dolgun, diri ve canlı bir cilt istiyorsanız mutlaka kolajen kullanmanız şart. Kolajen aynı zamanda yüz hatlarınızı da keskinleştirir.

Neden ihtiyacımız var?

Collagen takviyesine başta cildimiz olmak üzere birçok anlamda ihtiyaç duyuyoruz. Peki neden? Kolajen bedenimizin yapı taşlarından birisi olarak kabul ediliyor. Fakat gün geçtikçe çağımızın gereklilikleri, yanlış beslenme, hızlı yaşama ve stres gibi olgulardan ötürü dışarıdan kolajen kazanımımız azaldı. Yaşın da ilerlemesiyle beraber vücudun ürettiği kolajen miktarı da ciddi anlamda düşünce, sıkıntılar da boy göstermeye başladı.

Vücudun kolajen üretimi, 20’li yaşlardan sonra yıl geçtikçe azalmaktadır. Bu azalmalarla beraber mevcutta olan kolajen lifleri de yıkılmaya başlıyor. İşte bu noktada dışarıdan kazanımı da azalınca, ciddi sorunlar meydana geliyor. Örneğin ciltte sarkma, kuruluk, eklem ağrıları, kırışmalar, tendon hasarları gibi. Bu nedenle özellikle 30’lu yaşlardan sonra vücudumuzun kolajen takviyesine ihtiyacı oluyor. Bu takviye de mutlaka alanında uzman bir firmanın ürünlerini bilinçli bir biçimde kullanmakla fayda sağlıyor.

Collagen For You

Nasıl kullanılır?

Kolajeni gıda takviyesi ile aldığınızda suyla veya sevdiğiniz bir içecek ile karıştırıp tüketebilirsiniz. En iyi sonuç için düzenli olarak 8-12 haftalık kür tavsiye edilir.

Kolajen ampüller ise cildin durumuna ve ihtiyacına göre her gün, haftada birkaç gün ya da gün aşırı kullanılmaktadır. Cildin hidrasyonuna fayda sağlar, nem deposudur diyebiliriz. Bu ampuller kırılarak kullanılır, kırarken dikkatli olmakta fayda var. Daha sonra avuç içerisine dökülür ve yüz ve boyun gibi ihtiyaç duyulan bölgelere sürülür. 4-5 dakika kadar masaj uygulaması yaparak cilt tarafından emilmesi sağlanır.

Kullanımdan önce cildin tipine uygun bir biçimde temizleme ve tonik kullanımı önerilmektedir. Collagen ampul uygulandıktan sonra cilde uygun nemlendirici sürülebilir. Yazının başında belirttiğimiz üzere kolajen ampul tek başına neredeyse etkili değildir mutlaka cildinizi içerden de içilebilir & yenilebilir kolajen takviyesiyle desteklemeniz gerekir.

Eğer sizler de cildinizin nem oranını arttırmak ve korumak, cilde canlılık ve esneklik kazandırmak istiyorsanız hemen kolajen takviyesine başlamalısınız. İhtiyaç duyduğunuz kolajen desteğini https://www.supraprotein.com adresinden satın alabilirsiniz.