Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 528,300.16 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilim
cilde kolajen takviyesi avantajları

Cilde Kolajen Takviyesi Avantajları

Kolajen, lifli yapısıyla vücudun en önemli proteinlerinden birisidir. Eklem, kıkırdak doku, tendon, kas ve iskelet yapısının güçlenmesi ve sıkılaşmasını sağlar. Ayrıca cilt hücrelerinin yenilenmesini ve sağlığının korunmasına da katkı sunar. Bu nedenle cilde kolajen takviyesi parlak ve canlı bir cilde sahip olmayı isteyenler için önemlidir.

Kolajen ve cilt sağlığı


İlerleyen yaşlarına rağmen halen genç bir cilde sahip birçok insan vardır. Olgun sayılan bir yaşta olmasına rağmen genç ve parlak cilde sahip kişilerin yaşıtlarından farkı, vücutlarının daha fazla kolajene sahip olmasıdır. Bu da, cildin korunmasını sağlayan önemli bir etmendir. Her insanın yaşı ilerledikçe kolajen üretimi azalır. Bu da, cildin kırışmasına, çizgilerin artmasına ve yaşlılık belirtilerinin gün yüzüne çıkmasına neden olur. Ancak kolajen desteği ile azalmaya başlayan kolajen miktarını artırmak ve cildi korumak mümkündür.

Estetik hekim ve uzmanlarınca da sarkan, kırışan ve gençlik formunu yitiren cilde kolajen enjekte edilir. Böylece, cildin daha parlak, genç, dinamik ve genç formunu alması sağlanır. Özellikle 30-40’lı yaşlardan sonra vücudun kolajen üretimi azalır ve bu dönemden itibaren yaşlılık belirtileri ortaya çıkmaya başlar. Bunları engellemek için cilde kolajen takviyesi yapılması gerekir. Yıpranma, sarkma, kırışıklık ve cilt hastalıkları engellenebilir.

Kimler için kolajen takviyesi önerilebilir?

Temel olarak genç ve sağlıklı kalmak için kolajene ihtiyaç var. Vücudun ihtiyaç duyduğu kolajen ise bazı besinlerden karşılanır. Ancak bazı kişilere ekstradan kolajen takviyesi tavsiye edilebilir. İşte o gruplardan bazıları…

  1. Günlük hayatın koşturmaca ve telaşı içinde her zaman düzenli ve yeterli beslenemeyenler için ideal bir takviyedir.
  2. Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan cildin yeniden toparlanabilmesi için kolajen takviyesi gerekir.
  3. İşinden dolayı sürekli seyahat eden ve stresli bir çalışma hayatına sahip kişilerin vücut direncini arttırabilmeleri ve ciltlerini korumaları kolajene bağlıdır.
  4. Sigara ve alkol gibi cilt hücrelerini öldürücü ve erken yaşlanmaya neden olucu maddeleri sık tüketenler de kolajen takviyesi alabilir.
  5. Aşırı kilolarından kurtulan kişilerin vücudunda meydana gelen sarkmaları gidermek kolajen ile mümkündür.
  6. Saçlarıyla ilgili problemi olan kişiler kolajen ile saç kırılması, saç dökülmesi, cansız ve mat görünümden kurtulabilir.Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

KAPIDA NAKİT ÖDEME

Kapıda nakit ödeme avantajı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.