Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 1,052,133.70 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Blog » Bilgi
balık kolajeni mi? sığır kolajeni mi daha faydalıdır?

Balık Kolajeni Mi? Sığır Kolajeni Mi Daha Faydalıdır?

Kolajen, cilde esneklik veren, cildin sağlıklı görünümünü koruyan ve eklem, bağ doku, kemikler dahil vücut sistemlerinin işleyişini destekleyen çok önemli bir proteindir. Artan yaşla birlikte vücudun doğal olarak ürettiği kolajen miktarı azalmaya başlar.

Vücutta kolajen eksikliği yaşandığı zamanlarda da takviye olarak kolajen alınması gerekebilir. Bu durumda balık ve sığır kolajeninden yararlanarak cildinizin doğal yapısını koruyabilir; saç, tırnak, kemik ve eklemlerinizi destekleyebilirsiniz. Kolajen takviyesi alarak vücudunuzu sağlıklı bir şekilde desteklemeniz kolaylaşır. Kolajen takviyeleri ile vücudun savunma sistemi gelişerek güçlü bir bağışıklık sistemi de elde edilebilir.

 

Balık ve Sığır Kolajeni Arasındaki Farklar

Bu sorunun yanıtı tahmin edeceğiniz üzere aralarındaki temel farktır; birinin balık, diğerinin ise sığır kaynaklı olmasıdır. Hidrolize edilmiş peptid formdaki balık veya sığır kolajeni arasında sağlık faydaları bakımından fark yoktur her ikisi de benzer faydaları sağlar. Yine de aralarındaki farkları sizler için özetleyecek olursak:

 

  • Balık kolajeni TİP1 formdayken, sığır kolajeni genelde TİP1 ve TİP3 formdadır
  • Balık kolajeni sığır kolajenine göre daha düşük molekül ağırlığına sahiptir
  • Balık kolajeni pesketaryen beslenme ile uyumludur

Her iki kolajen türü de cilt, saç, tırnaklar, eklem, bağ doku ve kemik gibi sağlık amaçlı kullanıma uygundur. Ne var ki her kolajen ürünü eşit değildir. Size uygun kolajeni seçerken şunlara dikkat etmenizi öneriyoruz:

 

  • Balık kaynaklı kolajen arayışındaysanız kolajenin elde edildiği balıkların çiftlik balığı kaynaklı değil doğal ortamında avlanmış ( Wild-caught) olması önemlidir. Bu kategoride Kore menşei doğal avlanış balık kolajeni içerikli Supra Protein Marine Collagen’i inceleyebilirsiniz. Balık kolajenine ek olarak hyaluronik asit ve c vitamini içeriğiyle komple bir bakım sunar.
  • Sığır kaynaklı kolajende ise doğal ortamında özgürce beslenmiş (pasture-raised) sığırlardan elde edilen kolajeni tercih edebilirsiniz. Helal sertifikası olması da bakacağınız önemli bir diğer kriterdir. Bu kategoride ise Supra Protein Beef Collagen veya Supra Protein’in sığır kolajeni kaynaklı diğer ürünlerine göz atabilirsiniz; hepsinde Arjantin menşeili doğal avlanmış sığır kaynaklı helal sertifikalı kolajen peptidleri kullanılmıştır.
  • Bazı ürünler kolajene ek olarak değerli başka vitamin ve mineraller de içerir. Karşılaştırma yaparken bunları da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

İhtiyacınıza uygun kolajen desteğini almanız sayesinde vücut sistemlerinizde iyileşmeler görülebilir. Vücutta eksik kalan kolajeni karşıladığınızda bağ ve dokular normal yapısını koruyarak gergin bir cilt dokusu elde edilebilir. Daha genç görünen pürüzsüz ve yumuşak bir cilt görünümü sağlanabilir. Yaşa bağlı elastik yapısını kaybeden cilt, kolajen takviyeleri ile canlı ve esnek bir yapı kazanabilir. Kolajen takviyeleri, cildin gevşemesine engel olarak cilt dokusunun toparlanmasına da destek olur. Buna ek olarak, yeni kırışıklıkların oluşumu en az seviyeye inmiş olur. İhtiyacınıza uygun kolajen takviyeleri ile cilt üzerinde oluşan yaraların daha hızlı iyileşmesini de sağlayabilirsiniz. Kalça ve bacak bölgesindeki selülitleri uygun miktarlarda kolajen içerikleriyle azaltabilirsiniz. Kolajenler sayesinde aynı zamanda doğum sonrası çatlaklar da giderilebilir.

Kolajen Ürünlerimiz

 

Balık Kolajeni Faydaları

En çok kullanılan kolajen türlerinden olan balık kolajeni düşük molekül ağırlığı sayesinde kolay emilen bir yapıya sahiptir. Bu sayede vücut sistemleri üzerinde hızlı bir şekilde etki sağlayabilir ve vücudun kolajen eksiği kısa sürede giderilebilir. Cilt problemlerine de destek olan balık kolajeni, sığır kolajeninde olduğu gibi kıkırdak ve kemik doku onarımına da katkı sağlayabilir. Böylece balık kolajeninin etkisi artar ve vücutta yaşlanma karşıtı bir bariyer oluşturulur. Vücuda hızlı bir şekilde yayılabilen balık kolajeni, yüksek emilim hızı sayesinde kolaylıkla kana karışır. Tüm vücuda aynı hızda yayılarak vücut sistemlerinin sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Hızlı kilo alınıp verilen durumlarda cildin esnek ve canlı yapısını koruması için balık kolajeninden yararlanabilirsiniz. Bu sayede cildiniz hızlı bir şekilde toparlanabilir. Gevşeme ve sarkma problemleri en aza indirilebilir. Yaralanma gibi durumlarda hızlı bir iyileşme süreciyle buluşmak için balık kolajeni takviyeleri oldukça etkilidir. Eklem, kemik ve bağ dokuların yanında saç, tırnaklar, cCilt sağlığınızı korumak ve canlı bir cilt yapısı elde etmek için balık kolajeninden yararlanabilirsiniz.

 

Sığır Kolajeni Faydaları

 

Sığır kolajeni de tıpkı balık kolajeni gibi tüm vücutta sağlık ve güzellik amaçları için kullanılabilen etkili bir kolajen kaynağıdır. Cilt, saç ve tırnakların yanı sıra sSağlıklı bir hareket sistemi sağlayan sığır kolajeni kas, kemik ve kıkırdakların yapısını korumak için ideal bir takviyedir. Vücudun bu bölümlerinde meydana gelen hasarların onarılması için sığır kolajeninden destek alabilirsiniz. Vücudunuzda kolajen üretimi azaldığında kas, eklem, bağ doku ve kemik sağlığınız olumsuz etkilenebilir. Bu durumda ağrı, deformasyon ve şekil bozuklukları gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Vücut yapınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak düzenli egzersizlerden destek alarak sığır kolajeninin yararlı etkilerinden faydalanabilirsiniz. Supra Protein ile vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kolajen çeşitlerine ulaşabilir, vücut sistemlerinizin işlevlerini yerine getirebilmesi için sağlıklı çözümlerle buluşabilirsiniz.

  • Supra Protein

    Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.

Diğer Makaleler


Bültenimize Abone Olun

Özel kampanyalar ve kuponlar, ipuçları, öneriler ve gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL Sertifikası ile alışverişiniz güven altında.

Aynı Gün Kargo
AYNI GÜN KARGO

Hafta içi saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Kapıda Nakit Ödeme
KAPIDA ÖDEME & HAVALE

Kapıda Kredi Kartı & Nakit veya Havale & EFT yöntemleriyle sipariş verebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Tüm kredi kartlarınızla hızlı ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.